Preskúmanie

25 aplikácií pre Android, ktoré musíte mať

Práve ste si kúpili svoje prvé zariadenie s Androidom? Alebo tento systém už poznáte, ale stále hľadáte niekoľko zlatých aplikácií? Potom si rýchlo prečítajte, ktoré 25 nepostrádateľné aplikácie pre Android sme pre vás vybrali. Preskočíme známe aplikácie ako Twitter, Facebook a Google Maps, ktoré už samozrejme poznáte. Nájdete tu aplikácie, ktoré vám umožnia bezpečne posielať e-maily, profesionálne upravovať fotografie a monitorovať vašu sieť WiFi. Väčšina aplikácií je zadarmo na stiahnutie, niektoré prémiové verzie vyžadujú platené predplatné.

1 CamScanner

Nemáte doma žiadny skener? Žiadny problém, stačí použiť zariadenie s Androidom. Pomocou tejto aplikácie odfotíte dokument alebo fyzickú fotografiu. CamScanner rozpozná rohy dokumentu a premení ho na dvojrozmerný obrázok. Aplikácia tiež automaticky zmenšuje veľkosť súboru, aby ste mohli naskenované obrázky ihneď poslať e-mailom ako súbor PDF. Samozrejme si môžete zvoliť aj zachovanie pôvodnej kvality a uloženie súboru ako obrázka. Bezplatná verzia vloží do vášho súboru malý vodoznak, platená verzia (od 1,99 eura) tento nemá.

2 Disk Google

Získate 15 gigabajtov voľného úložného priestoru od spoločnosti Google a môžete ho perfektne využiť na ukladanie svojich dokumentov do cloudu. Otvorte textové dokumenty, tabuľky a prezentácie a prípadne si stiahnite príslušnú aplikáciu na úpravu týchto súborov. Ak nemáte pripojenie na internet, môžete súbory jednoducho zdieľať alebo uložiť offline. Ak potrebujete viac miesta ako 15 gigabajtov, vyberte si predplatné Google One (od 1,99 eura mesačne). S aplikáciou Google One máte tiež okamžite prehľad o tom, koľko úložných dát ste už využili.

3 Peniaze

Ak máte na konci svojho platu vždy mesiac nazvyš, potom je čas na aplikáciu pre rozpočet. Moneon je jeden z najlepších, tvoríte rozpočty tak, aby ste mali vždy prehľad o tom, koľko peňazí môžete napríklad ešte minúť za to cappuccino na cestách. Zadávanie transakcií je veľmi jednoduché a do transakcie môžete pridať značky a kategórie. Na konci mesiaca je možné zobraziť podrobnú správu o vašich príjmoch a výdavkoch. Vďaka platenému predplatnému tiež spolu s partnerom spravujete rozpočty.

Prineste!

Už nikdy nepíšte správy do podobného zoznamu. S Bring! toto všetko robíte na svojom zariadení s Androidom. Označte, ktoré správy by sa mali doručiť, a okamžite ich uvidíte ako dlaždicu v aplikácii. Keď si kúpite položku v supermarkete, klepnite na ňu a zmizne zo zoznamu. Šikovné je, že môžete so svojím partnerom ľahko zdieľať zoznamy, takže obaja presne viete, ktoré potraviny je ešte potrebné kúpiť.

5 Relaxio

Aplikácia Relaxio je užitočná, ak chcete ticho pracovať, zatiaľ čo vo vašej izbe sedia kolegovia, ktorí rozprávajú alebo plačú. Nasaďte si štuple do uší a vyberte si jeden z upokojujúcich zvukov. Kombináciu zvukov robíte sami. Čo napríklad 30% táboráka, 50% zvukov vetra a 20% šuštiacich listov? Môžete tiež uložiť svoje obľúbené kombinácie ako šablónu pre prípady, keď už nebudete chcieť byť nabudúce vyrušovaní. Aplikácia vám tiež môže pomôcť zaspať.

6 Nova Launcher

Chcete viac možností konfigurácie, ako vám ponúka váš systém? Potom si nainštalujte Nova Launcher, jeden z najkompletnejších launcherov pre Android. Sami sa rozhodnite, ktoré aplikácie by mali byť v ktorých priečinkoch, ako by tieto priečinky mali vyzerať a ako by sa mali volať. Pripnite si widgety k doku, vytvorte viac dokov na jednom zariadení alebo si vyberte pozadie pre rôzne dizajnové prvky - s Nova Launcher sa dá zmeniť takmer všetko. Nájdete tiež tisíce ikon aplikácií, ktoré zariadeniu Android dodajú jednotný vzhľad.

7 Tapet

Tapet je miestom pre vizuálne zmeny vo vašom systéme Android. Aplikácia generuje pozadia, ktoré si potom môžete prispôsobiť podľa svojich vlastných želaní. Pozadia meníte prejdením prstom doľava, doprava, hore alebo dole. Ak ste so svojimi umeleckými dielami spokojní, uložte ich do svojej fotogalérie s rozlíšením 2280 x 2280 pixelov. Z aplikácie si môžete kúpiť aj prémiové vzory za 3,29 eura. Týmto nákupom môžete tiež nastaviť pozadie ako živú tapetu pre uzamknutú obrazovku.

8 Prieskumník súborov Cx

Predvolený správca súborov vo vašom smartfóne s Androidom funguje dobre, ale nie je to až taká veľká sila ako Cx File Explorer. Všetky vaše miestne súbory a dokumenty z cloudových služieb, ako sú Drive, Dropbox a OneDrive, môžete vidieť na prvý pohľad. Cx File Explorer navyše veľmi zreteľným spôsobom ukazuje, koľko miesta vám zostáva a ktoré typy súborov zaberajú na vašom zariadení najviac miesta. Mimoriadne veľké súbory sú na uľahčenie odstránenia označené osobitne. Cx File Explorer navyše od vášho prístroja nevyžaduje veľa a nezaberie takmer žiadne miesto.

9 ProtonMail - šifrovaný e-mail

Google samozrejme vyžaduje, aby ste na e-mailovú komunikáciu používali svoju adresu Gmail, ale je známe, že spoločnosť je schopná čítať vaše e-maily na reklamné účely. Ak chcete na svojom zariadení so systémom Android skutočne bezpečnú poštu, nainštalujte si aplikáciu ProtonMail. Získate účet zdarma s 500 megabajtmi priestoru alebo platenú e-mailovú adresu za 4 eurá mesačne. Aplikácie sú k dispozícii pre Android, iOS a na počítači môžete čítať a odosielať e-maily prostredníctvom prehľadávača. Všetky e-maily sú uložené zašifrované na serveroch ProtonMail vo Švajčiarsku, takže nikto nemá prístup k vašim správam.

10 Automatizovať

Vďaka tejto aplikácii môžete vo svojom telefóne s Androidom automatizovať všetky druhy procesov a úloh. Napríklad môžete nastaviť automatické zapnutie Wi-Fi, akonáhle ste doma. Hneď ako odídete z domu, je WiFi vypnuté, aby sa batéria zbytočne nezaťažovala. Všetky automatizované procesy vytvoríte pomocou prehľadného vývojového diagramu a v aplikácii nájdete množstvo stavebných prvkov, ktoré môžete pre svoje procesy použiť. Automatizácia je nepostrádateľná aplikácia, ak chcete skutočne ovládať všetko vo svojom systéme Android.

16 VLC pre Android

Ak váš systém Android nedokáže prehrať konkrétny videosúbor, je čas na VLC pre Android. Mobilná verzia populárneho programu VLC žerie naozaj všetko. Aplikácia VLC umožňuje nielen otváranie videosúborov, ale VLC s ľahkosťou otvára aj komprimované a nekomprimované zvukové súbory, ako sú flac, ogg a m4a. S VLC máte k dispozícii aj knižnicu médií a aplikácia podporuje viackanálový zvuk a titulky. Aplikácia má na palube aj filtre a ekvalizér.

17 Adobe Photoshop Express

Spoločnosť Adobe má v obchode Google Play množstvo aplikácií na úpravu fotografií, ale táto je zďaleka najznámejšia. Vytvárajte koláže z fotografií alebo obrázky otáčajte, otáčajte a zrkadlite. V prípade selfie snímok má aplikácia integrované funkcie na retušovanie škvŕn a odstraňovanie efektu červených očí. V aplikácii samozrejme nájdete aj filtre: Adobe pre vás vybrala asi osemdesiat z nich. Photoshop Express je nabitý funkciami a zaisťuje, že vo svojom zariadení so systémom Android už pravdepodobne nebudete potrebovať ďalšiu aplikáciu pre fotografie.

18 Vyladenie

Ak radi počúvate rádio na svojom smartfóne, je dobré si nainštalovať aplikáciu TuneIn. Aplikácia bola nedávno prepracovaná a funkcie rádia sú trochu skryté, ale s aplikáciou máte prístup k stovkám internetových rozhlasových staníc vrátane všetkých holandských kanálov. Ale aj keď chcete každú chvíľu počúvať rádio Brusel, BBC Radio 4 alebo WDR, nie je to žiadny problém. Môžete ukladať obľúbené kanály a streamy sú takmer vždy aktuálne.

19 Canva

Už sa nemusíte trápiť s programom Paint, aby ste si mohli vyrobiť narodeninovú kartu alebo pozvánku. Nainštalujte si aplikáciu Canva a vytvorte profesionálne vyzerajúce letáky, bannery alebo plagáty. Aplikácia má veľa šablón sociálnych médií, takže môžete rýchlo vytvoriť pekný príspevok so skvelým písmom bez akýchkoľvek dizajnérskych skúseností. Canva sa dá ovládať z vášho prehliadača aj ako verzia pre stolný počítač online. Môžete zdieľať návrhy s ostatnými alebo pracovať na tímoch na určitých projektoch. Samozrejme, svoje umelecké diela môžete okamžite zdieľať na Facebooku alebo Instagrame.

20 kvapiek

Učenie sa jazyka je intenzívny a zdĺhavý proces. V Obchode Play je veľa aplikácií, pomocou ktorých sa môžete naučiť jazyk, ale Drops pristupuje trochu iným spôsobom. Aplikácia je navrhnutá ako hra a musíte spájať obrázky s výrokmi a slovami. Aplikácia stále mieša všetko a po niekoľkých opakovaniach sú v hlave nové slová. Za to dostanete iba päť minút. Pekné, pretože nie je problém naučiť sa pár slov. Musíte byť schopní hovoriť anglicky, pretože všetky jazyky sú poskytované v angličtine.

21 Opera Mini

Opera Mini je malý inteligentný prehliadač pre váš smartphone so systémom Android. V aplikácii vidíte, koľko dát ste už použili, a môžete si zvoliť blokovanie sťahovania veľkých súborov, ak nie ste pripojení k WiFi sieti. Samozrejme môžete surfovať súkromne a máte prístup k kartám. Navyše nemusíte nevyhnutne vyhľadávať pomocou vyhľadávacieho nástroja Google, webové stránky si môžete pridať na domovskú obrazovku jedným stlačením tlačidla a Opera Mini má na svojej strane blokovanie adblockov. Opera Mini je celkovo jedným z najužitočnejších prehľadávačov pre vaše zariadenie s Androidom.

22 1.1.1.1

Zakaždým, keď sa pripájate na internet, pripojíte sa k serveru DNS. Toto je napríklad server vášho poskytovateľa internetu, ktorý preposiela vašu požiadavku na stránku, ktorú chcete navštíviť. Váš poskytovateľ môže sledovať vašu premávku, ak chcete surfovať anonymne, je pohodlnejšie nainštalovať si aplikáciu 1.1.1.1. Táto aplikácia inštaluje profil VPN a umožňuje vám prístup na internet prostredníctvom servera DNS služby Cloudflare. Spoločnosť tvrdí, že neuchováva žiadne súbory denníkov, nastavenie je veľmi jednoduché a webové stránky sa načítavajú rýchlo.

23 WiFiman

S WiFimanom vždy viete, aká rýchla je vaša WiFi sieť v skutočnosti. Môžete vidieť rýchlosti nahrávania a sťahovania svojej siete a výsledky si môžete uložiť na neskôr. Ak sa chcete podeliť o výsledky, nie je to samozrejme žiadny problém. Aplikácia tiež umožňuje získať viac informácií o sieťach, ktoré vaše zariadenie zistí. V zozname sú aj zariadenia Bluetooth LE. WiFiman vyzerá úžasne jasne, je zadarmo na použitie a neobsahuje žiadne reklamy.

24 Husacie VPN

Príležitostne je užitočné použiť server VPN, ak chcete sledovať určitý futbalový zápas alebo ak v holandskej databáze Netflix nenájdete sériu alebo film. Goose VPN je platená služba VPN holandského pôvodu a má veľa rôznych serverov doma i v zahraničí. Predplatné už máte od 2,99 eura mesačne. Za týmto účelom si môžete prezrieť 50 gigabajtov prostredníctvom serverov Goose. Spoločnosť má stopercentnú politiku bez prihlásenia, čo znamená, že nesleduje, ktoré stránky navštevujete.

25 Prehliadač ochrany osobných údajov DuckDuckGo

Vyhľadávanie pomocou Google je užitočné, ale vedzte, že Google ukladá a sleduje všetko, čo je o vás. DuckDuckGo je vyhľadávací nástroj, ktorý o vás nechce nič vedieť a stále poskytuje dobré výsledky vyhľadávania. Aplikácia je plnohodnotný prehliadač a tiež zaisťuje, že sa nezobrazia žiadne reklamy a že ste na internete neustále v súkromí. Ak chcete navštíviť webovú stránku, aplikácia tiež zobrazí hodnotenie od A do F. Takto zistíte, či je web, ktorý chcete navštíviť, bezpečný.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found