Ako

Vymazanie medzipamäte a odstránenie údajov v systéme Android je dôležité

Smartfóny a tablety uvoľňujú miesto pre konkrétne dáta, ku ktorým chcú mať rýchly prístup, aby používateľ získal rýchly zážitok. Ale niekedy tieto dáta v skutočnosti spôsobia, že sa vaše zariadenie bude cítiť spomalené. Hovoríme tu o vyrovnávacej pamäti a priestore pre vaše uložené dáta. Vyrovnávacia pamäť zvyčajne obsahuje dočasné a lokálne zdieľané údaje, zatiaľ čo údaje zahŕňajú aj uložené údaje - napríklad informácie o profile a nastavenia. Týmto spôsobom môžete vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť a mazať údaje v systéme Android.

Takže ak sa váš Android cíti pomaly, urobte dobre, ak vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť a vymažete údaje. Ak vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť, môžete aplikáciu naďalej používať ako predtým. Ak údaje vymažete, musíte sa znova prihlásiť a potom je možné údaje znova načítať. Hlavným dôvodom vyprázdňovania všetkých údajov je teda uvoľnenie úložného priestoru. Môžete to však urobiť aj preto, aby sa aplikácia znova cítila rýchlo alebo keď spozorujete chyby (spôsobené aktualizáciou alebo niečím podobným). Otázka teraz znie: kedy vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť alebo vymažete všetky údaje? Urobte to iba vtedy, keď sú aplikácie alebo váš telefón skutočne nepoužiteľné pomaly. Ak to robíte denne, často vám to nepomôže - úložný priestor navyše sa po otvorení rovnakou aplikáciou opäť rýchlo zaplní.

Vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť a odstráňte údaje v systéme Android

Ak chcete vymazať medzipamäť alebo úplne vymazať údaje, prejdite na Nastavenia / Úložný priestor a stlačte Uvoľniť miesto. Telefón alebo tablet potom môže zobraziť, ktoré dočasné súbory je možné okamžite odstrániť. Keď narazíte na dno Ostatné aplikácie prejdete na zoznam aplikácií, ktoré používajú dáta. Bohužiaľ musíte vymazať všetky údaje z aplikácie; Android už nemá zabudovanú funkciu, ktorá vám umožňuje mazať všetky dáta alebo dáta z cache. To znamená, že funkcie a umiestnenie funkcií sa môžu líšiť podľa výrobcu alebo zariadenia, ale zvyčajne ich nájdete v rámci vyššie uvedených krokov.

Ak ste vybrali aplikáciu, môžete na ňu klepnúť. Na obrazovke sú dve alebo viac možností, ale v každom prípade prídete Vymazať obsah pamäte a Vymazať vyrovnávaciu pamäť proti. Na snímkach obrazovky môžete vidieť, ako to vyzerá v systéme Android 10. Poznámka: Ak tak urobíte, údaje natrvalo odstránite. Neodporúčame používať čistejšie aplikácie, ktoré sú v Google Play. Čím viac aplikácií máte, tým viac dát sa použije a časom takáto aplikácia splní svoj cieľ. Mnoho telefónov má v dnešnej dobe aj správcu súborov, kde môžete veci ručne mazať, takže si ich nezabudnite tiež skontrolovať.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found