Preskúmanie

Pomôcka pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 150 eur

Hľadáte špinavý lacný smartphone pre WhatsApp, e-mail a sociálne médiá? Venujte osobitnú pozornosť tomu, ktorý model si kúpite, pretože jeden lacný telefón je oveľa lepší ako druhý. Počítač! Spoločnosť Totaal preto dáva dokopy 10 najlepších smartfónov až do výšky 150 eur.

Top 10 najlepších smartfónov do 150 eur
 • Xiaomi Redmi 8
 • Xiaomi Redmi 7
 • 3. Nokia 3.4
 • 4. Motorola Moto E7 Plus
 • 5. Samsung Galaxy A20e
 • 6. Nokia 4.2
 • 7. Samsung Galaxy A10
 • Xiaomi Redmi 9
 • 9. Huawei Y6 2019
 • 10. Huawei Y5 2019

Prezrite si tiež naše ďalšie pomôcky pri rozhodovaní:

 • Smartfóny do 200 eur
 • Smartfóny do 300 eur
 • Smartfóny do 400 eur
 • Smartfóny do 600 eur
 • Smartfóny od 600 eur

10 najlepších smartfónov do 150 eur

Xiaomi Redmi 8

Najlepší smartphone do 150 eur 8 Skóre 80

+ Veľmi dlhá výdrž batérie

+ Slušný hardvér

- Softvér Xiaomi si môže trochu zvyknúť

- Pomerne veľký a ťažký telefón

V tejto desiatke sa nachádzajú tri telefóny od spoločnosti Xiaomi, ktorá si rýchlo získava popularitu v Holandsku. Správne, pretože smartfóny ponúkajú konkurenčný pomer ceny a kvality a prijímajú softvérové ​​aktualizácie už roky. Redmi 8, ktorý si netreba mýliť s Redmi 8A, je pozoruhodný najmä svojou obrovskou 5 000 mAh batériou. Vďaka nadpriemernej batérii vydrží smartfón dva až štyri dni. Nabíjanie je tiež veľmi rýchle prostredníctvom konektora USB-C.

Redmi 8 má snímač odtlačkov prstov a veľkú 6,22-palcovú obrazovku s pomerne ostrým HD rozlíšením. Zariadenie má tiež dva fotoaparáty na zadnej strane, takže okrem iného môžete fotografovať aj s rozmazaným pozadím. Hladký procesor, dostatok RAM a priestranný 32 GB úložný priestor robia z Redmi 8 spoľahlivý smartphone. Šikovné je zabudované FM rádio a skutočnosť, že smartphone znesie aj ľahkú dažďovú sprchu. Softvér Xiaomi pre Android si zvyká, pretože veľa funkcií je na inom mieste a predvolene je nainštalovaných veľa aplikácií. Našťastie môžete väčšinu aplikácií odstrániť, ak ich nepotrebujete. Výrobca vydáva aktualizácie pravidelne a roky, čo je pre takto cenovo dostupný telefón veľká záruka.

Xiaomi Redmi 7

8 Skóre 80

+ Veľa úložného priestoru

+ Dlhá výdrž batérie

+ Výkon

- Micro USB port

Redmi 7 je druhým smartfónom Xiaomi v tomto sprievodcovi nákupom, a to z nejakého dôvodu. Zariadenie ponúka konkurenčný pomer ceny a kvality, napríklad preto, že má hladký procesor. Populárne aplikácie preto fungujú bez problémov a môžete si zahrať aj jednoduchšie hry. Pamäť je obzvlášť veľká na 64 GB a možno ju ešte zväčšiť pomocou karty micro-sd. Smartfón vyzerá pekne a má 6,25-palcový displej s ostrým HD rozlíšením. Pri hmotnosti 180 gramov je Redmi 7 ľahší, ako by ste si možno mysleli, najmä preto, že má nadpriemernú 4000 mAh batériu. To zaručuje výdrž batérie jeden a pol až tri dni. Nabíjanie sa bohužiaľ uskutočňuje prostredníctvom micro-USB, a preto trvá dlhšie. Smartfón je odolný proti striekajúcej vode, má jemný snímač odtlačkov prstov a robí vynikajúce fotografie. Vďaka extra snímaču hĺbky na zadnej strane môžete snímať aj portréty, kde je pozadie rozmazanejšie ako osoba v popredí.

Redmi 7 beží na Androide s Xiaomi MIUI škrupinou. Je to dobre premyslené, ale vyzerá a funguje trochu odlišne od softvérových rozdielov napríklad od spoločností Samsung a Huawei. Ak to bude váš prvý telefón Xiaomi, možno si budete musieť deň zvykať. Spoločnosť Xiaomi sľubuje niekoľko rokov softvérových aktualizácií, čo je pre taký cenovo dostupný smartfón v poriadku. Mimochodom, nezamieňajte si Redmi 7 s Redmi Note 7, ktorý je o desiatky eur drahší a má teda lepšie špecifikácie.

3. Nokia 3.4

8 Skóre 80

+ Softvér Android One

+ Kompletná špecifikácia

- Obrazovka HD vyzerá menej ostro

- Jednoduché fotoaparáty

S odporúčanou maloobchodnou cenou 149 eur je Nokia 3.4 veľmi cenovo dostupná a zaujme svojim hardvérom aj softvérom. Zariadenie má robustné puzdro vybavené portom USB-C, čipom NFC (pre bezkontaktné platby v obchodoch) a snímačom odtlačkov prstov. Veľká 6,39-palcová obrazovka nepôsobí vďaka HD rozlíšeniu ako žiletka, je však dosť dobrá. Najmä vzhľadom na cenu. Smartfón je dostatočne výkonný pre WhatsApp a ďalšie populárne aplikácie, má 32 GB úložnú pamäť s micro-SD slotom a pomerne veľkú 4000 mAh batériu. Bez problémov vydrží dlhý deň. Fotoaparáty na zadnej strane - štyri! - sú radi, že snímajú fotografie pre sociálne médiá. Nečakajte však od toho príliš veľa. Je pekné, že Nokia dodáva model 3.4 s Androidom 10 a sľubuje dva roky aktualizácií verzií, teda na 11 a 12. Mnoho konkurenčných značiek sa drží jedného roku aktualizácií. Nokia sľubuje pravidelné bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov, čo je tiež dlhšie ako u väčšiny konkurencie (dva roky). Pretože je Nokia 3.4 súčasťou programu Android One, používate štandardnú verziu pre Android bez zbytočných úprav a aplikácií. Celkovo vzaté, kompletný a pekný smartphone za málo peňazí. Myslíme si, že je to ideálne ako prvé zariadenie, napríklad pre deti alebo seniorov.

4. Motorola Moto E7 Plus

7,5 Skóre 75

+ Dobrá výdrž batérie

+ Veľa úložného priestoru

- Pravidlá miernej aktualizácie

- Micro USB port

Motorola Moto E7 Plus je cenovo dostupný smartfón s veľkou 6,5-palcovou obrazovkou, ktorá zobrazuje HD rozlíšenie. Vďaka HD rozlíšeniu vyzerá obraz primerane ostro, aj keď existujú konkurenčné zariadenia s krajšou Full-HD obrazovkou. Moto E7 Plus má robustné plastové puzdro, pohodlne padne do ruky a používa snímač odtlačkov prstov. Škoda, že smartfón má namiesto usb-c micro-usb port. Pozitívnejšia je veľká 5 000 mAh batéria: vydrží dva až tri dni. Moto E7 Plus je dostatočne rýchly na populárne aplikácie, má priestrannú 64 GB úložnú pamäť a robí pekné fotografie. Nič luxusné, ale dosť dobré vzhľadom na cenovú hladinu smartfónu. Nainštalovaný softvér Android 10 sa ťažko upravoval, a preto je pekný a užívateľsky príjemný. Spoločnosť Motorola sľubuje dva roky bezpečnostných aktualizácií. Niektoré konkurenčné značky ponúkajú trojročné aktualizácie. Moto E7 Plus dostane aktualizáciu iba na Android 11. To je podpriemer, pretože veľa porovnateľných smartfónov má aj Android 12. Majte na pamäti, že Moto E7 Plus postrádajú určité funkcie. Myslite na NFC čip (aby ste v obchodoch s týmto smartfónom nemohli platiť bezkontaktne) a WiFi 802.11ac, čo znamená, že cez rýchlu 5 GHz frekvenciu nemôžete používať internet.

Vedieť viac? Prečítajte si našu rozsiahlu recenziu Motorola Moto E7 Plus tu.

5. Samsung Galaxy A20e

7,5 Skóre 75

+ Výkon a rýchle nabíjanie cez USB-C

+ NFC čip pre bezkontaktnú platbu

- Nie najlepšia výdrž batérie

- Nie najväčšia obrazovka

Galaxy A20e (všimnite si „e“) môžete vidieť ako o niečo lepšieho a teda drahšieho brata Galaxy A10. Na rozdiel od toho, čo by ste čakali, má A20e menšiu obrazovku (5,8 palca oproti 6,2 palca). Vďaka tomu je zariadenie o niečo praktickejšie. Rovnaké rozlíšenie HD znamená, že vaše fotografie, text a videá budú vyzerať dostatočne ostré. A20e používa rovnaký - jemný - procesor ako A10 a má rovnaké množstvo úložnej pamäte (32 GB) so slotom na kartu micro-SD. Pamäť RAM je väčšia (3 GB oproti 2 GB), takže môžete rýchlejšie prepínať medzi naposledy použitými aplikáciami. Na zadnej strane modelu A20e sú tiež dva fotoaparáty, zatiaľ čo model A10 má jeden. A20e tiež robí lepšie selfie a má skener odtlačkov prstov, pomocou ktorého môžete telefón odomknúť. Batéria s kapacitou 3 000 mAh vydrží dlhý deň a potom sa pozoruhodne rýchlo nabíja cez konektor USB-C. S výkonom 15W je nabíjanie rovnako rýchle ako na Galaxy S10, ktorý stojí viac ako päťsto eur. Softvér Samsung UI spoločnosti Samsung sa príjemne používa a prijíma aktualizácie dlho. Výrobca sľubuje aktualizáciu A20e minimálne do mája 2021.

6. Nokia 4.2

7,5 Skóre 75

+ Výkon

+ Kvalita obrazovky

- Nie najdlhšia výdrž batérie

- Pripojenie micro USB

Nokia 4.2 je k dispozícii v rôznych verziách. Odporúčame verziu s 3 GB RAM a 32 GB úložného priestoru, pretože je najviac pripravená na budúcnosť. Máte toľko pamäte a procesor je dostatočne rýchly na to, aby v ňom populárne aplikácie fungovali aj po ďalšie roky. Hranie je iný príbeh, aj keď to v tomto prehľade platí pre všetky zariadenia. Nokia 4.2 má 5,7-palcovú obrazovku, takže je celkom šikovná. V hornej časti displeja sa nachádza selfie kamera. HD rozlíšenie poskytuje ostrý displej, vďaka čomu je telefón dokonale vhodný pre Netflix vo vlaku. Pekné sú tiež snímače odtlačkov prstov (na zadnej strane) a duálny fotoaparát. Extra snímač pomáha snímať bokeh zábery, pri ktorých je pozadie rozmazané, takže osoba v prednej časti rámu vynikne viac. 3000 mAh batéria nie je nijako zvlášť veľká, bez obáv však vydrží aj deň. Nabíjanie sa bohužiaľ uskutočňuje cez starý port micro USB. Dôležitým argumentom pre kúpu Nokie 4.2 je softvér Android One. Aktualizácie budete dostávať minimálne do mája 2022, čo je pekné a dlhé. Softvér pre Android navyše spoločnosť Nokia neprispôsobila, takže môžete operačný systém používať tak, ako to určil Google.

7. Samsung Galaxy A10

7 Skóre 70

+ NFC čip pre bezkontaktnú platbu

+ Ľahké, ale robustné zariadenie

- Pripojenie micro USB

- Kvalitné kamery vpredu aj vzadu

Galaxy A10 je najdostupnejší smartphone Samsung, ktorý si môžete kúpiť. Zariadenie je vďaka plastovému krytu pekné a ľahké a má 6,2-palcovú obrazovku s HD rozlíšením. Nie také ostré ako oveľa drahšie smartfóny, ale dosť dobré na sledovanie fotografií z WhatsApp alebo epizódy Netflixu. Batéria s kapacitou 3 400 mAh je nadpriemerná pre tento typ telefónov, takže model A10 vydrží na jedno nabitie batérie dlhšie ako jeden deň. Nabíjanie je bohužiaľ pomalé cez starý port micro-USB a nie cez USB-c.

Fotografie a videá môžete snímať pomocou 5-megapixelového selfie fotoaparátu alebo jednoduchého 13-megapixelového fotoaparátu na zadnej strane. Robia to, čo sľúbia, aj keď od kvality by ste nemali čakať príliš veľa. Príjemná je veľká interná pamäť 32 GB, do ktorej si môžete uložiť množstvo fotografií a aplikácií. Ak potrebujete viac pamäte, môžete do telefónu vložiť kartu micro SD. Softvér Samsung One UI je užívateľsky príjemný a pracuje so všetkými známymi aj menej známymi aplikáciami a hrami.

Xiaomi Redmi 9

7 Skóre 70

+ Výdrž batérie

+ Kompletná špecifikácia

- Nie najrýchlejší

- Zaneprázdnený softvér MIUI

Xiaomi Redmi 9 je momentálne jeden z najlacnejších smartfónov. Zariadenie zaujme najmä veľkou (6,53 palcovou) obrazovkou s rozlíšením Full HD, vďaka ktorej vyzerá obraz ostrejšie ako na konkurenčných telefónoch. Špeciálna je tiež obrovská 5020 mAh batéria. Vďaka tejto kapacite batérie ho smartphone bez námahy spieva dva dni. Redmi 9 nie je príliš rýchly, ale funguje správne a má dostatok úložného priestoru (32 GB). Príjemná je prítomnosť doplnkov, ako je infračervený senzor (na ovládanie televízora), snímač odtlačkov prstov ako bezpečnostná metóda a trojitý slot pre dve SIM karty a kartu micro SD. Redmi 9 nemá na zadnej strane menej ako štyri fotoaparáty, nečakajte od toho však žiadne zázraky. Našťastie je hlavný fotoaparát dosť dobrý na rýchly obraz. K dispozícii je tiež selfie kamera. Xiaomi Redmi 9 po vydaní beží na Androide 10 a pravdepodobne sa dočká aktualizácie na verziu 11. Oficiálna politika aktualizácií však chýba. Xiaomi MIUI shell nad Androidom si trochu zvyká a obsahuje veľa nadbytočných aplikácií, ale funguje správne. Celkovo je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný, ale kompletný smartphone so systémom Android.

9. Huawei Y6 2019

7 Skóre 70

+ Dostatok úložnej pamäte

+ Šikovný dizajn

- Pripojenie micro USB

- Aktualizácia pravidiel

Huawei Y6 2019 je o niečo drahšia a lepšia verzia Y5 2019. Zariadenie má o niečo luxusnejší dizajn a využíva kvalitnejšiu 6,1-palcovú obrazovku. HD rozlíšenie poskytuje ostré zobrazenie. Pre mnohých možno Y6 2019 ovládať iba jednou rukou a dobre sa vojde do vrecka. V záreze v hornej časti obrazovky je selfie kamera. Na zadnej strane nájdete 13-megapixelový fotoaparát na bežné fotografie a videá. Kvalita fotoaparátu nie je veľká, aj keď to platí pre takmer všetky telefóny v tomto zozname.

Batéria s kapacitou 3 000 mAh udržuje model Y6 2019 v chode. Po jeden a pol až dvoch dňoch je batéria vybitá a prostredníctvom starého portu micro-USB ju nabijete za pár hodín. Smartfón má veľa úložnej pamäte (32 GB), ktorú môžete ďalej rozširovať pomocou karty micro-SD. Použitý procesor postačuje na najznámejšie aplikácie vrátane Instagramu a Facebooku. Hranie na tomto smartfóne je ťažké. Softvér Huawei EMUI si môže trochu zvyknúť, ak ste predtým mali telefón od inej značky. Napríklad EMUI obsahuje veľa predinštalovaných aplikácií, aj keď ich môžete - našťastie - takmer všetky. Politika aktualizácií modelu Y6 2019 je dostatočná, ale nie tak dobrá ako politika napríklad spoločnosti Nokia.

10. Huawei Y5 2019

6,5 skóre 65

+ Dlhá výdrž batérie

+ Skvelá obrazovka

- Slabý výkon

- Micro USB port

Huawei Y5 2019 je variantom modelu Y6 2019, ktorý sa tiež nachádza v tomto zozname. Y5 je o desiatky eur lacnejšia, a preto zaujímavá pre tých, ktorí hľadajú čo najlacnejší smartfón. Pretože aj napriek nízkej cene má Y5 vynikajúcu HD obrazovku, ktorá meria 5,7 palca. Dostatočne veľký na písanie alebo prezeranie fotografií dvoma rukami, ale tiež dostatočne kompaktný na to, aby ste ho mohli vložiť do vrecka. Príjemná je aj nízka hmotnosť 146 gramov. Je zarážajúce, že rôzne farebné verzie modelu Y5 používajú zadnú časť z falošnej kože.

3 000 mAh batéria dodáva smartfónu energiu na jeden a pol až dva dni. Nabíjanie trvá dlho vďaka portu micro USB. Telefón Huawei má menej výkonný procesor ako konkurencia. Jednoduché aplikácie fungujú dobre, ale na Y5 2019 nemôžete hrať. Úložná pamäť je dostatočne veľká na 16 GB pre vaše najdôležitejšie aplikácie a dáta. Kartu micro-SD môžete pridať navyše. Y5 má na zadnej strane fotoaparát a selfie kameru, pomocou ktorej môžete uskutočňovať aj videohovory. Softvér Huawei EMUI je menej užívateľsky prívetivý ako softvér od spoločnosti Samsung alebo Android One, ale po niektorých zvyknutiach funguje dobre. Pravidlá spoločnosti Huawei týkajúce sa aktualizácií nie sú také dobré ako zásady spoločností Nokia a Xiaomi.