Ako

Čo sú súbory thumbs.db a čo s nimi urobím?

Pravdepodobne budete mať v počítači so systémom Windows dosť veľa súborov thumbs.db. Tu diskutujeme, čo to je a čo s nimi môžete robiť.

Systém Windows pravidelne vytvára pre priečinok súbor thumbs.db, aby po opätovnom otvorení priečinka rýchlejšie zobrazil miniatúry súborov v tomto priečinku. Súbor thumbs.db je zvyčajne neviditeľný, ale ak ste nastavili Prieskumník tak, aby zobrazoval skryté súbory, uvidíte ho. Prečítajte si tiež: Ako vypnúť posledné dokumenty a umiestnenia v systéme Windows 10.

Čo sú súbory thumbs.db?

Sú to malé súbory, ktoré zaberajú veľmi málo miesta, takže ich zvyčajne nie je potrebné mazať. Okrem toho vám to nebude k dispozícii, až na to, že sa vaše miniatúry načítajú rýchlejšie.

Súbory thumbs.db však môžu v určitých prípadoch spôsobiť problémy. Súbor thumbs.db priečinka niekedy systém Windows stále používa, keď sa pokúšate tento priečinok odstrániť, čo však nie je úspešné.

Ikony na displeji

Ak máte problém so súborom thumbs.db, je vhodné otvoriť priečinok a upraviť súbor Detailydisplej. Týmto krokom sa zavrie súbor thumbs.db, ktorý problém vyrieši. Toto je však dočasná oprava.

Existuje aj trvalé riešenie. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku Prieskumník na karte Socha a kliknite na pásku možnosti. V okne, ktoré sa zobrazí, kliknite na kartu Displej a vedľa neho začiarknite políčko Vždy zobrazovať ikony, nikdy nie miniatúry.