Ako

4 spôsoby, ako zabezpečiť, aby bol váš tablet s Androidom vhodný pre deti

Tablet alebo smartphone samozrejme nie je v skutočnosti určený pre detské ruky, ale vieme si predstaviť, že zariadenie dáte dieťaťu v súvislosti so zábavnými hrami a aplikáciami. Okrem toho, že je to samozrejme riskantné v súvislosti s poškodením pádom, chcete tiež zabrániť tomu, aby vaše dieťa nechcelo náhodne kupovať aplikácie alebo posielať / mazať e-maily. Našťastie to môžete nastaviť pomerne ľahko.

01 Nastavte PIN

Začína to samozrejme základom a neexistuje žiadny ľahší spôsob zabezpečenia tabletu alebo smartphonu s Androidom ako pomocou kódu PIN. S takýmto PIN kódom vaše dieťa samozrejme nemôže prístroj vôbec používať, ale prinajmenšom zabezpečí, že sa nebudete môcť hrať alebo sa zahrávať, keď nebudete venovať pozornosť.

Nastavenie kódu PIN je v systéme Android veľmi jednoduché. V tomto článku si vezmeme Nexus 7 ako príklad. PIN kód nastavíte stlačením nastavenie / Bezpečnosť / Zámok obrazovky. Môžete sa rozhodnúť pre to Odomknutie tvárou (teda rozpoznávanie tváre, ale toto nie je vodotesné) alebo napr Pripnúť. Hneď ako stlačíte Pin, musíte dvakrát zadať kód, ktorý odteraz bude slúžiť ako váš PIN kód pre toto zariadenie.

PIN je najrýchlejší spôsob, ako odmietnuť prístup k zariadeniu.

02 Zámok aplikácie

PIN môžete nastaviť pre Android ako celok, nie však pre jednotlivé aplikácie. Našťastie na to existuje aplikácia (ako by sa povedalo v Apple). Existuje dokonca veľa aplikácií, ale najlepšia je zďaleka aplikácia App Lock. Táto bezplatná aplikácia uľahčuje uzamknutie prístupu ku konkrétnym aplikáciám pomocou kódu PIN. Musíte si len stiahnuť aplikáciu App Lock, spustiť ju a jednoducho zapnúť posúvač aplikácií, ktoré chcete zamknúť.

Pomocou aplikácie App Lock môžete uzamknúť prístup ku konkrétnym aplikáciám.

03 Profily

Môžete samozrejme zablokovať celý smartphone alebo tablet, ale to nie je pekné, ak sa chcete vrátiť späť do práce sami. Šikovnou aplikáciou, ktorá vám umožňuje centrálne ovládať profily, je nastavenie profilu Lite. Toto je bezplatná verzia platenej aplikácie, ale jediné, čo vám platená verzia umožňuje viac, je vytvorenie viac ako jedného profilu. V takom prípade potrebujeme iba jeden profil navyše (konkrétne pre deti), takže postačí bezplatná verzia.

Stiahnite si aplikáciu z Obchodu Play a stlačte Menu / Nový profil (napríklad vytvorte profil v Nastaveniach pre deti). Potom môžete pre tento profil jednoducho vypnúť všetky bezdrôtové pripojenia, nastaviť hlasitosť atď.

Pomocou profilov môžete spravovať všetky nastavenia jedného konkrétneho profilu z centrálneho umiestnenia.

04 Pieskovisko Famigo

Na záver existuje ďalšia fantastická aplikácia s názvom Famigo Sandbox. Táto aplikácia robí presne to, čo je potrebné na zabezpečenie chráneného prostredia vašim deťom: doslova vytvára chránené prostredie. Do aplikácie (ktorú deti nemôžu len tak zavrieť) umiestnite aplikácie, ktoré si deti môžu otvoriť (navyše k výberu aplikácií, ktoré tvorcovia aplikácie Famigo Sandbox považujú za vhodné). Potom deti nemôžu otvoriť nič iné ako aplikácie, ktoré ste im pripravili. Nie je to o nič bezpečnejšie ako to samozrejme. Famigo Sandbox samozrejme nájdete v obchode Play.

So serverom Famigo Sandbox máte všetko pod kontrolou.