Ako

Ušetrite peniaze so Spotify

Existujú rôzne platformy na streamovanie hudby, ale Spotify je najväčšia v Holandsku. Je to čiastočne preto, že Spotify môžete počúvať na toľkých rôznych platformách. A pretože sme aj tak Holanďania, aj preto, že v zásade je to zadarmo. Môžete však tiež ušetriť na predplatnom a použití Spotify.

Spotify je služba streamovania hudby, ktorá vám umožňuje počúvať hudbu z dneška, z minulosti, zo všetkých druhov štýlov a od známych i menej známych umelcov. Na platforme sú milióny piesní a každý týždeň ich pribúdajú stovky. Môžete ich streamovať cez WiFi (alebo cez dátový program telefónu, ale pozor: bude vás to stáť veľa MB) prostredníctvom telefónu. Dá sa to urobiť aj prostredníctvom počítača alebo tabletu.

Poplatky za dáta

Hudobná služba Spotify je v zásade bezplatná, ale potom vám bude uložené množstvo nepríjemných obmedzení. Napríklad s plateným účtom môžete umožniť počúvanie hudby offline. Potom si môžete skladby stiahnuť, takže na počúvanie nepotrebujete (ani nepoužívate) internetové pripojenie. To vám môže enormne ušetriť náklady na dáta a môžete počúvať hudbu v lietadle. Množstvo hudby alebo umelci, od ktorých si hudbu môžete sťahovať, nie sú nijako obmedzené, aj keď je váš telefón niekedy skutočne plný.

Zoznamy skladieb však môžete vytvárať pomocou bezplatného účtu, ktorý obsahuje iba skladby, ktoré ste si sami vybrali. Ak si chcete vypočuť iba album svojho obľúbeného interpreta, môžete to urobiť, pretože hudobná knižnica je usporiadaná podľa žánru so všetkými druhmi zoznamov skladieb a podľa interpreta podľa albumov a singlov, ktoré je možné počúvať osobitne pre každého interpreta. Stručne povedané, aj vďaka bezplatnému účtu máte rovnaký prístup k hudbe. Existuje však dôležitý dôvod, prečo si ľudia vyberajú prémiový účet.

Reklamy

Najväčším dôvodom je, že ľudia už nechcú počúvať reklamy. Bezplatný Spotify vám pomáha pravidelne zobrazovať rovnaké reklamy, čo vás v určitom okamihu unavuje. Ak máte prémiový účet, platíte desaťročníkovi mesačne, aby to nemusel počuť. Ale tiež na to, aby ste mohli počúvať hudbu offline.

Navyše s bezplatným účtom si nemôžete konkrétne zvoliť skladbu v zozname skladieb, pretože všetko sa deje v náhodnom poradí. U plateného účtu to tak nie je. Platiaci zákazník môže navyše očakávať aj lepšiu kvalitu zvuku, pretože hudbu potom môžete počúvať rýchlosťou 320 kb / s. To je však skoro všetko, čo má platený účet ako komparz, takže: možnosť počúvať offline, bez reklám, v lepšej kvalite zvuku a so špecifickým výberom určitých skladieb namiesto náhodného prehrávania.

Ušetrite s rodinným predplatným

Ak chcete takto platené predplatné, môžete si založiť vlastný účet za 9,99 eura mesačne. Potom však máte účet pre jednu osobu, čo tiež znamená, že môžete súčasne počúvať iba na jednom zariadení. Plnú cenu navyše platíte sami. Radšej si zaobstarajte rodinný účet. To je o štyri eurá drahšie (14,99 eur), môžete ho však používať s viacerými ľuďmi. Presnejšie až šesť ľudí. Ak ich necháte všetkých podieľať sa na nákladoch, potom si každý vypočuje Spotify Premium len za 2,50 eura. Takéto rodinné predplatné môžete samozrejme zdieľať s kýmkoľvek chcete.

Existuje ešte jeden spôsob, ako získať zľavu na Spotify, ale potom si musíte zaobstarať sólo účet a študovať. Spotify ponúka študentskú zľavu vo výške 50 percent. Cez SheerID musíte byť schopní dokázať, že ste študent. Aj potom je v skutočnosti lepšie uzavrieť rodinné predplatné za predpokladu, že nájdete dostatok ľudí, s ktorými ho môžete zdieľať.

Spotify je skvelá služba, ktorú môžete používať bez platenia, ale najmä ak ju často používate, tieto reklamy môžu byť veľmi nepríjemné. Navyše pre ľudí, ktorí veľa lietajú, je možnosť hrať hudbu offline veľkým profíkom. Všetko teda závisí od toho, aké máte vlastné preferencie. Výhodou je, že Spotify môžete používať zadarmo a môžete si tak ľahko otestovať, čo vám najlepšie vyhovuje.