Novinky

Takto funguje Microsoft Authenticator

Každý, kto často využíva produkty a služby spoločnosti Microsoft, sa môže ľahko prihlásiť na ľubovoľnú platformu spoločnosti Microsoft pomocou aplikácie Microsoft Authenticator. Vďaka tomu si už nemusíte pamätať všetky svoje rôzne heslá. Pomocou tejto aplikácie sa môžete prihlásiť pomocou dvojstupňového overenia nielen bezpečne, ale aj ľahko. Samotná aplikácia je veľmi prehľadná a ľahko použiteľná. S radosťou vám vysvetlíme, ako funguje Microsoft Authenticator a ako nastaviť aplikáciu.

Ako už bolo spomenuté, pomocou aplikácie Microsoft Authenticator sa prihlasujete do všetkých druhov rôznych služieb spoločnosti Microsoft. Spomeňte si napríklad na Office 365, ale tiež Dropbox, LinkedIn a Slack. Aplikáciu môžete tiež použiť na pridanie účtov iných ako Microsoft.

Aplikáciu môžete na prihlásenie použiť niekoľkými spôsobmi. Môžete na to použiť svoj odtlačok prsta, rozpoznávanie tváre alebo PIN kód. Môžete sa tiež rozhodnúť použiť bezpečnejšie dvojstupňové overenie, keď skombinujete odtlačok prsta alebo rozpoznanie tváre s PIN alebo heslom.

Nastaviť aplikáciu

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android a iOS. Prejdite na túto stránku prostredníctvom svojho prenosného počítača alebo počítača a prihláste sa pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla. Potom v 1. kroku vyberte „mobilnú aplikáciu“ a vyberte, že chcete dostávať verifikačné oznámenia. Tieto upozornenia na vašom telefóne zabezpečia, aby ste sa prihlásili do požadovaného účtu jedným stlačením upozornenia.

Potom otvorte aplikáciu a naskenujte QR kód, ktorý sa zobrazí na vašom notebooku alebo počítači po kliknutí na „nastavenie“. Ak to chcete urobiť, musíte dať aplikácii v telefóne povolenie na používanie fotoaparátu. V aplikácii sa tiež môžete prihlásiť pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla.

Môžete sa rozhodnúť prihlásiť sa pomocou súkromného účtu alebo pomocou pracovného alebo školského účtu. V aplikácii môžete tiež pridať viac účtov.

Pomocou aplikácie

Po prihlásení do svojho účtu sa môžete pomocou kódu priradeného k vášmu konkrétnemu účtu prihlásiť do služieb spoločnosti Microsoft. Môžete ručne skopírovať kód alebo sa prihlásiť pomocou overovacieho oznámenia.

Nezabudnite si zálohovať svoj účet, aby ste sa mohli ľahko prihlásiť na iných zariadeniach a bez problémov sa prihlasovať napríklad v prípade straty mobilného telefónu.