Ako

5 trikov pre iCloud Mail, ktoré možno nepoznáte

Ak máte Apple ID, máte tiež e-mailový účet iCloud. S vašim iCloudom je ľahké pracovať z Apple Mail, na Macu alebo na iOS zariadení. Menej známa je však webová verzia. Škoda, pretože tento portál má niekoľko užitočných funkcií!

Aby ste mohli využiť nasledujúce tipy, musíte si zapnúť iCloud. Ak už máte Apple ID, ktoré používate v obchode iTunes, nemusí byť potrebné nastavovať iCloud. Keď to urobíte, môžete použiť svoj e-mailový účet a nasledujúcich päť trikov.

1. Prístup k e-mailom odkiaľkoľvek

Svoj e-mail môžete skontrolovať na počítači Mac, iPhone alebo iPad, ale k svojim správam máte prístup aj na webe. Je to užitočné, ak potrebujete sťahovať alebo odosielať e-maily zo zdieľaného počítača, ale tiež keď potrebujete odosielať alebo prijímať súbory na cestách.

Prihláste sa na icloud.com a kliknite na ňu Mail- ikona. Potom máte prístup ku všetkým svojim e-mailom - a všetkým kontaktom, ak máte iCloud nastavený na ich synchronizáciu -, aby ste mohli odosielať a prijímať správy a súbory. To môže byť užitočné, keď ste so zákazníkom alebo priateľom a potrebujete niečo vytlačiť.

2. Vytvorte pravidlá pre všetky zariadenia

Mail for OS X vám umožňuje nastaviť pravidlá - filtre, ktoré reagujú na prichádzajúce e-mailové správy. Tieto pravidlá však fungujú iba na vašom počítači Mac; nemajú žiadny vplyv na váš iPhone alebo iPad, pokiaľ nenecháte Mac neustále zapnutý. Keď je váš Mac vypnutý, váš e-mail jednoducho ide do priečinka doručenej pošty vášho účtu iCloud.

Ale na icloud.com môžete vytvoriť pravidlá, ktoré presúvajú správy skôr, ako sa objavia na vašich zariadeniach. Týmto spôsobom môžete filtrovať svoj e-mail tak, aby všetky správy od zamestnávateľa končili v konkrétnej poštovej schránke.

Aby ste to dosiahli, musíte vytvoriť novú poštovú schránku; Môžete to urobiť na svojom počítači Mac alebo iOS, ale s iCloudom na webe stačí kliknúť na ikonu plus vedľa letákya zadajte názov novej poštovej schránky.

Potom kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu rozhrania iCloud Mail a vyberte Pravidlá. kliknite na Pridajte pravidlo, a vyberte jednu z prvých podmienok: keď správa pochádza od konkrétnej osoby, obsahuje v riadku predmetu konkrétne slovo atď. Do nasledujúceho poľa zadajte e-mailovú adresu (pre konkrétnu osobu), názov domény (týmto sa filtrujú všetky správy z tejto domény) alebo jedno alebo viac slov na filtrovanie podľa predmetu a podobne.

V ďalšej časti si vyberiete Premiestni do priečinku, Presunúť do koša alebo Vpred do. Potom vyberte priečinok, do ktorého sa má správa uložiť, alebo e-mailová adresa, na ktorú sa má preposlať. kliknite na hotový a pravidlo sa stane aktívnym.

Teraz budú všetky správy, ktoré spĺňajú tieto podmienky, filtrované na serveri iCloud, takže už nemusíte Mac nechávať zapnutý.

3. Dajte všetkým vedieť, že ste preč

Je to niečo, čo nemôžete robiť v aplikácii Mail na počítačoch Mac alebo iOS. Ak nie ste v práci alebo na dovolenke, možno budete chcieť nastaviť automatickú odpoveď, aby ľudia vedeli, kedy ste späť. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu stránky iCloud Mail a kliknite na ikonu Predvoľby. Kliknite na ňu Dovolenkaikona a začiarknuť Automaticky odpovedať na správy, keď sú prijaté On. Zadajte text, ktorý chcete odoslať, a kliknite na Hotovo.

Môžete to skombinovať s pravidlami na preposielanie správ z práce kolegom. Po nastavení automatickej reakcie kliknite na Pravidlá a vytvorte pravidlo pre konkrétne adresy alebo domény a pošlite ho osobe, ktorá ho vyplňuje. Po návrate riadok vymažte.

4. Preposielajte e-maily na iný účet

Pravdepodobne nemáte iba účet iCloud; možno máte pre svoju prácu iný účet. Ak máte vo svojom účte iCloud nejaké správy, môžete sa rozhodnúť preposlať ich všetky do iného účtu. Takto musíte skontrolovať iba jeden účet.

Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu stránky iCloud Mail a kliknite na ikonu Predvoľby >Všeobecné. Ísť do Fowardinga začiarknite políčko Preposlať môj e-mail na adresu On. Potom zadajte e-mailovú adresu, napríklad váš druhý účet. Môžete tiež D elete správy po preposlaní ak nechcete, aby zostali vo vašej schránke iCloud.

Vyvarujte sa spamu pomocou iCloud aliasov

Aj keď máte iba jeden e-mailový účet iCloud, môžete si vytvoriť aliasy alebo iné adresy, pomocou ktorých môžete prostredníctvom tohto účtu odosielať a prijímať e-maily. V predvoľbách e-mailu iCloud kliknite na Účty >Pridajte alias. Môžete zvoliť až tri aliasy. Je užitočné vytvoriť jednu pre online nakupovanie, jednu pre priateľov a druhú pre prácu. Aby ste sa vyhli spamu na svojej hlavnej adrese, môžete pri registrácii zadať alias ako svoju e-mailovú adresu.

Dialógové okno Vytvoriť alias pošty vám umožňuje zvoliť a označiť alias. Ak sa požadovaný alias už používa, dostanete upozornenie, že nie je k dispozícii. kliknite na Ok uložiť alias; potom ho môžete okamžite použiť na odosielanie alebo prijímanie e-mailov.

[i] Toto je zhruba preložený článok z našej sesterskej stránky Macworld.com, ktorý napísal Kirk McElhearn (@mcelhearn). Názor autora nemusí nevyhnutne zodpovedať stanovisku ComputerTotaal.nl.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found