Preskúmanie

Asus VivoBook S14 S433FA - skvelý notebook pre študentov

Začiatok nového školského roka často znamená aj nový notebook. Zdá sa, že Asus sa zameriava na študentov stredných a vysokých škôl s novou verziou VivoBook S14. Napríklad notebook je k dispozícii v rôznych farbách a na jeho ozdobu dostanete nálepky. Je to však tiež dobrý notebook?

Asus VivoBook S14

cena € 699,-

procesor Intel Intel Core i5-10210U

Pamäť 8 GB

Obrazovka 14 palcový IPS (1920x1080p)

Skladovanie 256 GB ssd

Rozmery 32,5 x 21,4 x 1,6 cm

Váha 1,4 kila

Batéria 50 Wh

Pripojenia 2x USB 2.0, USB 3.1 (Gen 1), USB-C (Gen 1), HDMI, 3,5 mm jack, čítačka kariet

Bezdrôtový Wifi 6, bluetooth 5.0

Webová stránka www.asus.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Hladký hardvér
  • Krásne bývanie
  • Životnosť batérie
  • Negatíva
  • USB-C žiadne video / načítanie
  • Dvakrát USB 2.0
  • Kontrastná klávesnica

Asus VivoBook S14 S433FA je na pohľad krásny notebook, ktorý je väčšinou vyrobený z hliníka. Veko je dokončené v bielej farbe, ktorú Asus nazýva Dreamy White, ale notebook je k dispozícii aj v iných farbách. V každom prípade sa zdá, že notebook je vizuálne zameraný, pretože Asus dodáva samolepky, ktoré môžete nalepiť na notebook a klávesnicu, aby ste ho ozdobili. Vtipný a tiež zarážajúci je kláves Enter so žltým okrajom, ktorý si osobne myslím, že je pekným detailom. Mám podozrenie, že Asus sa vzhľadom na svoj vzhľad zameriava na školákov alebo študentov. Notebook váži 1,4 kila. To nie je najľahšie dostupné, ale je šikovné a dostatočne ľahké, aby ste si ich mohli vziať so sebou. V každom prípade je to už dobrý základ pre štúdium.

Kvalita zostavenia je v poriadku, aj keď kryt okolo klávesnice je trochu flexibilný. Samotný VivoBook má dostatok pripojení so štyrmi portami USB, bohužiaľ dva z portov sú iba porty USB 2.0. Je tiež poľutovaniahodné, že port USB-C nepodporuje videovýstup ani nabíjanie. Pre výstup videa poskytla spoločnosť Asus pripojenie HDMI a nabíjanie sa uskutočňuje prostredníctvom samostatného nabíjacieho pripojenia. Je pekné, že existuje čítačka kariet micro-SD. Karta WiFi je variantom WiFi 6 od spoločnosti Intel a je to to najlepšie, čo momentálne môžete získať, takže vynikajúca voľba.

Použite

Obrazovka je 14-palcový panel, ktorý využíva technológiu IPS. Pozorovacie uhly sú dobré a reprodukcia farieb uspokojivá, maximálny jas je však trochu sklamaním. Je dostatočne jasný pre interiér, ale práca v exteriéri sa stáva ťažkou. V každom prípade sa dá vnútri príjemne pracovať. Klávesnica má jemný dotyk a je vybavená trojstupňovým podsvietením kláves. Klávesnica má písmená striebornej farby takmer v rovnakej farbe ako puzdro. Vyzerá to pekne, ale má to dôležitú nevýhodu. Keď je podsvietenie klávesov zapnuté počas dňa, kontrast písmen je taký nízky, že je ťažké ich vidieť. Čierna verzia tohto notebooku má tiež čierne tlačidlá a je nepravdepodobné, že by sa táto nevýhoda uplatnila.

Sklenený touchpad je presný touchpad, ktorý pracuje hladko. Touchpad má trik, ktorý sme predtým videli na notebookoch Asus. Po stlačení pravého horného rohu sa touchpad zmení na virtuálne číselné pole. Užitočné, ak pracujete napríklad s programom Excel, hoci sa jedná samozrejme o virtuálne kľúče, ktoré len ťažko môžete používať naslepo.

Výkon

Testovaná konfigurácia (S433FA-EB043T) je vybavená procesorom Intel Core i5-10210U, 8 GB RAM a 256 GB SSD. Pracovnú pamäť notebooku nie je možné upgradovať, je však k dispozícii voľný slot m.2. Úložisko tak môžete pomerne ľahko rozšíriť bez nutnosti výmeny SSD. Disk SSD je variantom NVME spoločnosti WD a funguje dobre s maximálnou rýchlosťou čítania a zápisu 1747 a 1298 MB / s. Notebook sa cíti hladko a skóre 3948 bodov, ktoré notebook dosiahne v programe PCMark, tento obraz potvrdzuje. Notebook je vybavený 50Wh batériou, čo je v praxi pekné a priestranné. Pri bežnej ľahkej kancelárskej práci môžete počítať s približne 8 hodinami výdrže batérie.

Záver

Asus VivoBook S14 S433FA je svojrázny notebook, ktorý vyniká veselým vzhľadom vďaka okraju okolo klávesnice Enter, farebnému veku a priloženým nálepkám. Kvalita stavby je tiež vynikajúca. Výkon je tiež dobrý a vzhľadom na dlhú výdrž batérie a váhu 1,4 kila ide o notebook, ktorý si môžete vziať kedykoľvek so sebou. Jedinou skutočnou nevýhodou sú spojenia. Je škoda, že dva zo štyroch portov USB sú iba USB 2.0 a že port USB-C je vhodný iba na dáta. Za 699 eur získate pekný notebook, ktorý bezproblémovo vykonáva všetky bežné (kancelárske) činnosti. Vďaka tomu je ideálnym notebookom pre študentov alebo študentov, ktorí sa o hry nezaujímajú, pretože chýba samostatný grafický procesor.