Ako

Toto máte s predplatným Amazon Prime

Už sme tu viac ako raz hovorili o Amazon Prime Video, streamovacej službe Amazonu pre filmy a seriály, ktorá sa nachádza tu na počítači! Pri predplatnom Amazon Prime je treba brať do úvahy veľa. To vám môže ponúknuť predplatné Amazon Prime, ako aj jeho nevýhody.

Zajtra v utorok 13. októbra sa začína Amazon Prime Day 2020. V tento deň je možné prostredníctvom webového obchodu Amazon uzavrieť veľké množstvo obchodov v oblasti technológií. Tieto dohody sú exkluzívne pre členov Amazon Prime.

Najväčšou nevýhodou Amazon Prime je samozrejme to, že stojí peniaze, pretože za túto službu sa platí mesačne. Prime môžete najskôr využívať mesiac zadarmo, potom však platíte 2,99 eura mesačne. Zaujímavá suma, pretože je nižšia ako v prípade Netflixu aj Disney +. Amazon Prime navyše nie je len službou streamovania videa, pretože týchto šesť eur mesačne zahŕňa aj predplatné Prime na nákupnú platformu Amazon a ďalšie. Najskôr vysvetlíme, čo presne.

Nakupovanie s Prime

Predplatné Prime webového obchodu Amazon znamená, že môžete do 1 dňa získať veľa vecí (viac ako 1 milión, rozpoznateľné logom Prime), ktoré si kúpite na Amazone, doručené do Holandska. Navyše s tým nie sú spojené žiadne náklady na prepravu, vďaka čomu je objednávanie jednej veci atraktívnejšie rovnako rýchlo. Navyše získate prístup k Lightning Deals o pol hodiny skôr, čo sú akési denné ponuky od Amazonu. V špeciálny Prime Day spoločnosti Amazon môžete rátať aj s Lightning Deals, exkluzívne pre členov Prime. Poznámka: Mimochodom, na Amazon.nl nenakupujete (aj keď je to tiež možné, ale hlavne to sa zameriava na e-knihy), ale choďte na amazon.de/english. Je to nemecký Amazon, ktorý je zriadený pre Holandsko, a preto doručenie balíkov iných ako Prime zvyčajne trvá 2 a viac dní.

Hranie s Prime

Ďalšou výhodou je, že Twitch Prime môžete používať zadarmo. Twitch je platforma na streamovanie hier zakúpená spoločnosťou Amazon, kde svoju kariéru začali slávni hráči ako Ninja. S Twitch Prime získate bonusy a prekvapenia z hry zadarmo. Na Twitchi môžete sledovať streamy bez reklám, nemusíte platiť peniaze za predplatné kanálov a získate zľavu na fyzické hry na Amazone.

Ukladajte fotografie pomocou Prime

Môžete tiež použiť Amazon Cloud Drive. Zahŕňa Prime a môžete do nej uložiť neobmedzené množstvo fotografií. Existuje určité obmedzenie, konkrétne to, že video alebo dokumenty môžu zaberať celkom 5 GB. Aplikácia Amazon Prime Photos je primárne určená na momentky. Bohužiaľ, aby ste neukladali svoje vlastné filmy a seriály.

Seriály a filmy s Prime

Jednou z najlepších ponúk je, že Amazon Prime je dodávaný s Prime Video (alebo naopak, záleží len na tom, kde ho kúpite). Táto streamovacia služba podobná službe Netflix má vo svojej knižnici úspešné vlastné seriály a filmy, ako aj množstvo filmov a seriálov z iných filmových domov. Je tu toho veľa, čo sa dá pozerať z hľadiska obsahu a Netflix môže byť kráľom streamovacích služieb, ale Amazon Prime Video má aj knižnicu, ktorá trvá mesiace, kým to všetko vyjde. Túto službu môžete využiť aj prostredníctvom aplikácie vo vašom smartfóne, ale tiež prostredníctvom prehliadača alebo špeciálnych aplikácií pre smart TV.

Je to komplexný balík, ktorý ponúka Amazon Prime. Tak rozsiahly, že dokonca Apple chce ponúknuť podobný balík, ktorý sa skladá z Apple News +, Apple Music a Apple TV +. V Holandsku je denné doručenie s Prime dobrý krok, pretože to je spôsob, ako zabezpečiť, aby online obchodné domy ako Coolblue a Bol.com už nemali výhodu v tom, že budú schopní doručiť všetko z ich holandského skladu. Oba obchody majú stále túto rýchlosť, ale Amazon môže do našej krajiny z Nemecka doručiť stále veľmi rýchlo.

Zápory

Aj keď je takéto predplatné veľmi užitočné, má aj nevýhody. Jednou z najväčších nevýhod Prime je, že náklady na prepravu 0 EUR zabezpečujú skoršiu objednávku. To je pre Amazon pozitívne a užitočné pre vás, ale nie také udržateľné. Môžete si dokonca nechať zadarmo doručiť jednu tenner vec. Ďalšou nevýhodou Prime v Holandsku je, že nemôžete používať napríklad Prime Music, ktorú majú predplatitelia American Prime zadarmo. Táto služba (zatiaľ) v Holandsku nežije, čo ju robí neprístupnou.

Ďalšou nevýhodou lokalizácie je, že keď ako používateľ holandského Prime nakupujete v obchode otvorenom pre holandských hovoriacich, všimnete si, že veľa je zle preložených alebo nemeckých jazykov. Je to preto, že holandský Amazon je akousi preloženou verziou nemeckého Amazonu, ktorý sa tiež dodáva. Boj s popisom produktu niekedy trvá chvíľu.

Amazon Prime je toho veľa, takže sa nemožno čudovať, že na celom svete existuje viac ako 100 miliónov predplatiteľov. Prime je v iných častiach sveta od roku 2005. To, čo od služby môžete očakávať, veľa závisí od vašej polohy. Napríklad Londýnčania majú bezplatné doručenie z donáškovej služby reštaurácie Amazon, keď si objednajú viac ako 15 GBP. A v Amerike máte jednodňové doručenie zdarma na viac ako 10 miliónov produktov. Pre mnohých Holanďanov je Prime rovnako ako Amazon v (polo) holandčine stále celkom nový. To, či predplatné stojí za objavenie, bude závisieť hlavne od vášho nákupného správania na Amazone a od toho, do akej miery si chcete pozrieť exkluzívne seriály a filmy na Amazon Prime Video.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found