Preskúmanie

Sony KD-49XE9005 - Vynikajúci obraz v štýlovom kryte

Spoločnosť Sony je už roky renomovaným výrobcom televízií. Sony KD-49XE9005 je štýlovo navrhnutý televízor s veľkým prísľubom kvality obrazu. Môže táto celkom nová televízia od Sony splniť svoje sľuby?

Sony KD-49XE9005

cena

1 400 eur

Typ obrazovky

LCD

Podsvietenie Priame vedenie

Uhlopriečka obrazovky

49 palcov, 123 cm

Rozhodnutie

3 840 x 2 160 pixelov

HDR

HDR10, HLG štandard

Frekvencia obrazu

60 Hz

Pripojiteľnosť 4 x HDMI, 3 x USB, Ethernet LAN, kompozitný vstup, komponentný vstup, optický zvukový výstup, pripojenie slúchadiel, pripojenie subwoofera, pripojenie RF, IF, PCMCIA

Smart TV

Android TV

Webová stránka

www.sony.nl 9 Skóre 90

  • Pros
  • Android TV s Chromecastom
  • Štyri pripojenia HDMI
  • Nádherné obrázky so všetkými zdrojmi vrátane HDR
  • Vynikajúce zobrazenie rýchlo sa pohybujúcich obrázkov
  • Krásna a bohatá reprodukcia farieb
  • Dobrá reprodukcia čiernej a vynikajúci kontrast
  • Negatíva
  • Žiadne Dolby Vision
  • Obmedzený uhol pohľadu s dopadom na kontrast

Tí, ktorí majú radi čisté línie, si túto Sony obľúbia. Má tenký, úzky rám, ktorý je ukončený potrubím vo farbe kovu. Zariadenie je vďaka svojmu priamemu podsvieteniu LED menej štíhle a využíva externé napájanie.

Pripojenia

Model XE90 je vybavený štyrmi konektormi HDMI, tromi na bočnej strane a jedným na zadnej strane. Všetci sú pripravení na Ultra HD. Na bočnej strane nájdete tiež tri USB pripojenia. Pripojenia v zadnej časti smerujú k stene, čo je pri montáži na stenu nepohodlné. Káble môžu byť vedené úhľadne cez nohy, aby boli upravené a upravené.

Kvalita obrazu

Vďaka použitiu panelu VA a osvetleniu pozadia, ktoré je rozdelené do 48 segmentov, poskytuje tento televízor nádherný kontrast. Je zrejmé, že musí dať prednosť televízorom OLED a niektorým špičkovým modelom LCD, ale obrázky majú hmatateľnú hĺbku a hranice segmentov zostávajú neviditeľné. Zariadenie prevádza všetky zdroje úhľadne a ostro na Ultra HD, odstraňuje šum a eliminuje nepríjemné farebné pruhy v jemných farebných prechodoch. Obrazovka úhľadne zobrazuje všetky detaily rýchlo sa pohybujúcich obrázkov a môže prehľadne vyhladzovať obrázky.

Kalibrácia je dobrá, obrazovka zobrazuje veľa detailov tieňov, možno dokonca až príliš veľa, v takom prípade znížte bod „nastavením úrovne čiernej“. Farebná reprodukcia je nádherná. Berte do úvahy iba dosť obmedzený pozorovací uhol, tí, ktorí sú mimo stredu, uvidia horší kontrast.

HDR

Model XE90 podporuje štandardy HDR10 a HLG. S maximálnym jasom okolo 815 nitov je XE90 viac ako schopný umiestniť na obrazovku nádherný obraz HDR, najmä v kombinácii so širokým farebným rozsahom a vynikajúcou kalibráciou. Vďaka segmentovanému priamemu LED podsvieteniu je kontrast tiež veľmi dobrý, ale môžete vidieť, že obsah HDR s jeho super jasnými akcentmi je menej zhovievavý ako bežné klasické obrázky. Znižuje sa tým kontrast, aj keď ste ušetrení zreteľne viditeľných svätožiarov.

Táto recenzia je založená na KD-55XE9005. Pri inej veľkosti obrazovky môže byť použitý iný typ panela LCD, čo môže mať vplyv na kontrast, pozorovací uhol a v menšej miere na svetelný výkon.

Smart TV

Spoločnosť Sony používa Android TV spoločnosti Google. Poskytuje dobrý užívateľský zážitok, ale v tejto oblasti to musia byť riešenia spoločností LG a Samsung, ktoré používajú lepšiu a prehľadnejšiu štruktúru. Prechádzanie v ponukách Android TV môže byť o niečo plynulejšie, najmä pri špičkových modeloch, ako je tento.

Zabudovaný Chromecast vám umožní jednoduché prehrávanie videa alebo hudby zo smartfónu v televízii. Za klávesom „Objaviť“ sa skrýva príjemná funkcia. Zobrazuje malú lištu v dolnej časti obrazovky s prispôsobiteľným zoznamom obľúbených aplikácií, prehrávačom médií, živou televíziou a odporúčaniami z YouTube a Netflix. Ideálne, ak chcete rýchlo prepínať bez nutnosti prechádzať cez ponuku Android.

Diaľkové

Dodávaný diaľkový ovládač je v poriadku, má praktické rozloženie, gumenú vrchnú časť a klávesy s veľmi nízkym profilom, ktoré sa dajú ľahko stlačiť. Je vybavený mikrofónom, takže môžete zaznamenávať vyhľadávania, a diaľkový ovládač má samostatné klávesy pre Netflix a Google Play.

Kvalita zvuku

XE90 si musí vystačiť s podstatne menej výkonným zvukovým systémom ako XE93, napriek tomu však môže priniesť slušný výsledok. Posuňte gombík hlasitosti na prekvapivo vysoký výkon s rozumnou podporou basov, nezabudnite však, že pre skutočný filmový zážitok je lepšie použiť externé zvukové riešenie.

Záver

Tento LCD televízor od spoločnosti Sony sa môže pochváliť mnohými kvalitami, a preto je vhodný pre mnohých divákov. Milovníci filmov ocenia vynikajúci kontrast a nádherné farby, zatiaľ čo športoví fanatici uvidia každý detail rýchlo sa pohybujúcej akcie. Hráči sa môžu tešiť na malé oneskorenie vstupu.

KD-49XE9005 využíva segmentované podsvietenie na dosiahnutie vynikajúcej čiernej a kontrastu. Ako hlavná chyba musíte brať do úvahy obmedzený uhol pohľadu. Tí, ktorí nie sú umiestnení centrálne pred obrazovkou, uvidia ostrý úbytok kontrastu. Spracovanie obrazu poskytuje vynikajúce výsledky pri všetkých vašich zdrojoch, vynikajúca farebná reprodukcia a zariadenie viac ako schopné zobrazovať silné obrázky HDR.