Novinky

Sprievodca: Všetko o spamovom filtri Apple Mail v počítačoch Mac

Spam môže spôsobiť vážne znečistenie vašej doručenej pošty reklamou. Aplikácia Mail na počítači Mac má šikovný filter spamu, ktorý tomu zabráni. Správanie spamového filtra môžete upraviť sami a podľa potreby ho úplne vypnúť. V tomto článku si môžete prečítať všetko o spamovom filtri Apple Mail.

Každý, kto dostane veľa pošty, pravidelne dostáva aj nechcenú reklamu. Aplikácia Mail na počítači Mac sa pokúša automaticky zachytiť tieto typy správ pomocou spamového filtra. Správanie spamového filtra môžete upraviť sami prostredníctvom nastavení spamového filtra.

Filtr nevyžiadanej pošty je súčasťou aplikácie Mail. Nastavenia je preto možné meniť prostredníctvom preferencií tejto aplikácie. Najskôr z doku otvorte aplikáciu Mail a kliknite na tlačidlo Mail na paneli s ponukami v hornej časti obrazovky. Vyberte možnosť tu Predvoľby a vyberte kartu Reklama zobrazíte nastavenia filtra spamu.

Zakázať filter spamu

Táto karta obsahuje všetky možnosti, ktoré môžete vo filtri spamu zmeniť. Takže môžete získať túto možnosť Zapnite filter nevyžiadanej pošty zrušte jeho začiarknutie, čím sa filter spamu úplne vypne. Chcete iba zmeniť správanie spamového filtra? Potom už len nechajte začiarknutie.

Filtr nevyžiadanej pošty môžete úplne zakázať v predvoľbách pošty

E-mail označený ako spam poštou zostáva v predvolenom nastavení v priečinku „Prichádzajúce“, takže môžete skontrolovať, či ide skutočne o spam. Reklamné správy sú zreteľne označené a preto sú ľahko rozpoznateľné. Pri tejto metóde si teda vaša doručená pošta vystačí so spamovými správami. Môžete to však zmeniť a nechať správy automaticky presunúť do priečinka Nevyžiadaná pošta. Ak to chcete urobiť, vyberte pod Keď dostanete nežiaducu reklamu: možnosť Presunúť do nevyžiadanej schránky.

Výnimky

Niektoré e-maily sa môžu javiť ako podozrivé, ale nejde o spam. Pod pohárom Nepoužívajte filter nevyžiadanej pošty na nasledujúce typy správ: môžete teda určiť, v ktorých prípadoch by sa spamový filter nemal aktivovať. Môžete si vybrať z týchto možností Odosielateľ správy existuje v Kontaktoch, Odosielateľ správy sa zobrazí v zozname príjemcov a Správa je adresovaná na moje celé meno. Začiarknite políčko pre možnosť zapnutia.

Uveďte, v ktorých prípadoch sa spamový filter neaktivuje

Opraviť chyby pošty

Dostávate pravidelne e-maily označené ako spam poštou, ale nie je to tak? Potom tento e-mail zmizne v priečinku nevyžiadanej pošty. Môžete tomu zabrániť tým, že filter nevyžiadanej pošty bude filtrovať poštu presnejšie. Môžete si naznačiť, čomu by mal spamový filter venovať pozornosť.

Ak to chcete urobiť, vyberte pod Pri prijímaní nežiaducej reklamy: možnosť Spustite vlastné úlohy. Potom kliknite na tlačidlo Pokročilé na označenie, ktoré úlohy by sa mali vykonávať. Vstúpte pod nadpis Keď sú splnené všetky nasledujúce podmienky: ktoré požiadavky musí spĺňať e-mail, aby mohol byť vybraný poštou. Ďalšie podmienky môžete pridať kliknutím na ikonu + na pravej strane obrazovky.

Naznačte si, ako by mal filter spamu reagovať v určitých situáciách

Potom zadajte, ktoré úlohy má Mail vykonať, akonáhle sa nájde e-mail, ktorý spĺňa požiadavky. Správu môžete napríklad presunúť a označiť farbou, ale môžete tiež prehrať zvuk alebo nechať v doku zobraziť znak.