Preskúmanie

10 najlepších smartfónov, ktoré si môžete kúpiť v roku 2016

Výrobcovia sú neustále v pohybe pri vývoji nových smartfónov. Medzi všetkým tým špičkovým násilím je ťažké určiť, ktorý smartphone je pre vás najpohodlnejší. Prečítajte si v tomto článku všetko o najlepších smartfónoch súčasnosti a zistite, či je medzi nimi aj vaše zariadenie.

  • Toto je 13 najlepších smartfónov roku 2020 18. decembra 2020 15:12
  • Pomoc pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 600 eur 15. decembra 2020 16:12
  • Pomoc pri rozhodovaní: 10 najlepších smartfónov do 300 EUR 14. decembra 2020 16:12

Hľadáte najlepšie smartfóny roku 2017? Tu ich zbierame!

Samsung Galaxy S7 edge

Samsung Galaxy S7, rovnako ako S6, prichádza v okrajovej verzii, ktorá je zhruba o sto eur drahšia ako bežná plochá verzia. Rozdiely medzi hranou Galaxy S6 a hranou S7 sú jemné: zadná strana má teraz tiež krivky, fotoaparát vyčnieva o niečo menej a sklenená predná a zadná strana sú mierne zakrivené cez hornú a spodnú časť. Kovová hrana okolo zariadenia je tiež o niečo zaoblenejšia a úhľadnejšia. Všetko sú to malé detaily, vďaka ktorým je zariadenie o to krajšie.

Najväčšia úprava krytu je taká, ktorú nevidíte: zariadenie bolo vyrobené tak, aby bolo vodotesné. Bez toho, aby ste sa museli pohrávať s krytmi ako s vodotesnými smartfónmi Xperia. Náhly ponor je vždy možný, bezpochyby - panický moment okolo ventilov. Nezabúdajte však, že port micro-USB musí byť pred nabíjaním Galaxy S7 suchý, aby nedošlo k skratu alebo poškodeniu zariadenia. So svojím fotoaparátom S7 jednoducho nemôžete bežať do mora, aby ste mohli snímať fotografie pod vodou. Dotykový displej nefunguje pod vodou a nie je tu žiadne fyzické tlačidlo spúšte. Najlepšie fotografie pod vodou ste preto opäť závislí od modelu Xperia Z5.

Spoločnosť Samsung prešla s hardvérovou náročnosťou s Galaxy S7 edge. Dizajn, fotoaparát, obrazovka, výdrž batérie a výpočtový výkon sú bezkonkurenčné s tým, s čím som sa zatiaľ v smartfóne stretol. Len to je opäť TouchWiz, ktorý musí dohnať krok, aby držal krok s hardvérom a vysokou cenou zariadenia.

Tu nájdete celú recenziu modelu Samsung Galaxy S7 edge. Našu videonahrávku nájdete tu.

iPhone 7 (Plus)

IPhone 7 a väčší iPhone 7 Plus sú takmer na nerozoznanie od svojho predchodcu. Napriek tomu nemôžete povedať, že Apple bol nečinný. Je iPhone 7 dostatočne výrazný, tiež v porovnaní s konkurenciou?

Najvýraznejšou zmenou je samozrejme chýbajúci konektor pre slúchadlá. Samotný Apple pre to nemá dobré vysvetlenie. Marketingové oddelenie to roztočí ako statočné rozhodnutie, ktoré je nevyhnutné na to, aby bezdrôtové slúchadlá dostali potrebnú podporu. V skutočnosti ide iba o rozhodnutie, ktoré funguje iba v prospech spoločnosti Apple a vytvára zbytočné ťažkosti a frustráciu používateľov.

Je iPhone 7 dobrý smartphone? Bezpochýb. To platí aj pre veľkú verziu Plus. Zariadenie bolo vylepšené na všetkých frontoch, rýchlejší, lepší fotoaparát, krajšia obrazovka atď. Zatiaľ chýbajú inovácie. Môžete čakať trochu viac inovácií od spoločnosti ako Apple. Mnoho ľudí pri kúpe nového smartfónu slepo volí najnovší iPhone a aj tentoraz budú mať vynikajúce zariadenie. Ak však už máte iPhone 6, inovácia prinesie iba malé výhody. Bohužiaľ, nedostatok konektora pre slúchadlá a extrémne ceny zanechávajú nepríjemný vkus, vyžadujú nenásytnú hlavnú rolu od smartphonu, ktorému sa dá len ťažko niečo vytknúť.

Rozsiahlu recenziu iPhone 7 (Plus) si môžete prečítať tu.

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 je so svojím 5,9-palcovým displejom veľký vzhľad. Pretože sú ale okraje okolo displeja úzke, zariadenie má úplne rovnakú veľkosť ako 5,5-palcový iPhone 7 Plus. Veľký úspech, aj keď stále zostáva telefónom, ktorý musíte ovládať oboma rukami. To nie je trest, pretože má mierne konvexné kovové puzdro, ktoré je dobre hotové a pôsobí luxusne. Škoda, že telefón nie je odolný voči vode a prachu.

Jednou časťou, na ktorú sa Huawei pri predstavení Mate 9 zameral, je výkon. Samostatne vyvinutý Kirin 960 so 4 GB RAM je oveľa rýchlejší a má väčší grafický výkon ako predchádzajúce procesory Kirin a z hľadiska výkonu dokáže držať krok s Galaxy S7 (Edge) a OnePlus 3T. Mate 9 beží ako kúzlo a ťažké hry nie sú žiadny problém. Veľká batéria s kapacitou 4000 mAh poskytuje dlhú výdrž batérie približne jeden a pol dňa a kto to uľahčí, môže ísť dva dni dopredu. Aj pri dni intenzívneho používania, kde je obrazovka zapnutá na viac ako 5 hodín, je ťažké vypnúť smartphone pred spánkom.

Huawei Mate 9 je phablet s krásnym dizajnom, veľkou obrazovkou a výkonným hardvérom. Okrem toho má špeciálne fotoaparáty, ktoré snímajú nádherné fotografie, dlhú výdrž batérie a je to prvé zariadenie spoločnosti Huawei s Androidom 7.0 a obnovenou verziou EMUI 5.0. Pracuje sa s ním ľahko, ale stále je tu veľa priestoru na zlepšenie. Celkovo je Mate 9 dobrou voľbou v segmente, kde je malá konkurencia.

Celú recenziu Mate 9 nájdete tu.