Ako

Tip na aktualizáciu Windows 8.1: Uvoľnite veľa miesta na disku

8. apríla nám spoločnosť Microsoft poskytla aktualizáciu pre Windows 8.1. Teraz, keď ste mali čas na hranie novej aktualizácie, je teraz vynikajúci čas na uvoľnenie miesta na pevnom disku odstránením niektorých súborov služby Windows Update.

Koľko miesta uvoľníte, závisí od toho, či ste niekedy použili nástroj Čistenie disku, a od počtu rôznych verzií systému Windows, ktoré ste vo svojom počítači spustili. Ja sám som dokázal uvoľniť niečo menej ako 2 GB. To nie je veľa, ale na trojročnom počítači, ktorý bude čoskoro potrebovať nový pevný disk, som spokojný so všetkým tým extra priestorom, ktorý môžem získať.

Aj keď sa zameriavame na čistenie systému Windows 8.1, tento nástroj je k dispozícii aj vo Windows 7 a 8.

Vyčistite to z ovládacieho panela

Začnime kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu Štart v ľavom dolnom rohu a z rozbaľovacej ponuky Ovládací panel vybrať. V zobrazení kategórií vyberte možnosť Systém a zabezpečenie> Nástroje na správu> Uvoľnite miesto na disku.

V ďalšom okne (ktoré sa niekedy zobrazí až po niekoľkých minútach) uvidíte zoznam rôznych súborov, ktoré je možné odstrániť, aby sa uvoľnilo miesto na disku. Chceme však okrem bežných dočasných internetových súborov a hlásení o chybách vyčistiť aj systémové súbory.

Kliknite na toto tlačidlo Vyčistite systémové súbory a počkajte na vyčistenie disku, aby ste vypočítali, koľko miesta môžete uvoľniť.

O niekoľko minút neskôr by ste mali byť späť v okne Čistenie disku. Posuňte sa nadol v zozname bezpečných položiek, ktoré chcete odstrániť, najmä pokiaľ ide o veľké súbory. Mnohé z nich nebudú skontrolované, ale ak ich už nepotrebujete, môžete ich vyhodiť.

Po dokončení kliknite na ikonu Ok a potom ďalej Vymazať súbory v zobrazenej rozbaľovacej ponuke. Po niekoľkých minútach sa súbory odstránia, čím získate niekoľko gigabajtov úložného priestoru navyše.

Toto je voľne preložený článok z našej americkej sesterskej stránky PCWorld.com. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.