Ako

Kurz: Použite svoj starý Android ako server

Nedávno ste prešli na nový smartphone a stále máte v skrini svoj starý Android? Nenechajte to zapadnúť prachom, použite ho ako domáci server! V tomto kurze vysvetľujeme, aké sú možnosti a ako môžete vdýchnuť nový život starému systému Android ako energeticky efektívnemu centru vašej (domácej) siete.

Keď si kupujete nový telefón s Androidom, pravdepodobne svoj starý telefón odložíte do zásuvky v skrini a myslíte si, že by sa to niekedy mohlo hodiť. Potajomky tam leží a trochu práši. Nakoniec, Android sa za posledné roky veľmi vyvinul a ak ste vzorkovali najnovšie gadgety v Androide 4.x, telefón s Androidom 2.x vás už asi nepoteší.

Druhý život

Ale taký „starý“ telefón s Androidom toho ešte celkom dokáže, pretože na ňom stále môžete spustiť množstvo užitočných aplikácií. Napríklad sme nedávno objavili bezplatnú aplikáciu pre Android Servers Ultimate od výrobcu aplikácií Ice Cold Apps. Týmto spôsobom sa na váš starý telefón s Androidom nainštaluje veľa serverových aplikácií (z Androidu 2.1 „Eclair“), čo vám umožní streamovať médiá, zdieľať súbory, nastaviť webový server atď. V nasledujúcom kurze vysvetľujeme krok za krokom, ako začať!

Kurz: Použite svoj starý android ako server od IDG Holandsko