Preskúmanie

Bezplatné alternatívy k Windows Live Essentials 2012

Spoločnosť Microsoft nedávno 17. januára oznámila, že vytiahne zástrčku zo služby Windows Live Essentials 2012. Mnoho programov už bolo mimo používania, napríklad Windows Live Mail a MSN Messenger. Našťastie existujú alternatívy k týmto starým programom spoločnosti Microsoft.

E-mail

Od minulého leta nie sú kontá Microsoft v programe Windows Live Mail podporované. Spoločnosť Microsoft by bola radšej, keby ste prešli na aplikáciu Mail v systéme Windows 10. Našťastie existuje lepšia alternatíva, ktorá funguje aj pre tých, ktorí nepoužívajú systém Windows 10: Mozilla Thunderbird. Na tomto workshope vysvetľujeme, ako ľahko prepínať.

Messenger

Pokiaľ ide o Microsoft, program Skype pred časom prevzal z programu MSN Messenger. Skype je však viac navrhnutý pre videokonverzácie. Nie pre písané správy. Najlepšie môžete kontaktovať spoločnosť Signal. K dispozícii je ako aplikácia, ale tiež pre váš počítač ako rozšírenie pre Chrome. Výhodou Signalu je, že je to najbezpečnejší posol, ktorý je navyše užívateľsky príjemný.

Fotogaléria

Alternatíva k fotogalérii je tu už dlhšie ako Windows Live Essentials: Irfanview! Tento program sa veľmi ľahko používa na prezeranie fotografií. Môžete s ním ale vykonávať aj jednoduché úpravy a rozšíriť funkčnosť pomocou doplnkov.

Cloud-ové úložisko

Súčasťou služby Windows Live Essentials bolo aj cloudové úložisko OneDrive, ktoré sa v čase jeho uvedenia dokonca nazývalo SkyDrive. OneDrive samozrejme stále žije a kope a dá sa jednoducho stiahnuť pre akúkoľvek verziu systému Windows.

Strih videa

Najťažšie je nájsť dobrú alternatívu k programu Movie Maker. Tento program je taký jednoduchý a bezplatný, že je takmer nenahraditeľný. Bezplatnou alternatívou je EZvid alebo VLMC (od tvorcov VLC).