Ako

Vedzte, čo zdieľate s GlassWire

Kedysi bolo veľa ľudí znepokojených programami pripojenými na internet. V súčasnosti o tom veľa nepočujete, ale problém sa len zhoršoval. Prakticky každý program vo vašom počítači „volá domov“ a nejakým spôsobom sa pripája k serveru. GlassWire to robí transparentným a ponúka možnosť to zastaviť.

Zavolať domov

Existujú dve situácie, keď sa program musí pripojiť k internetu sám: pri aktualizácii alebo pri kontrole licencie. Všetky ostatné dôvody sú, mierne povedané, „strašidelné“, pretože neviete, aké informácie sa vymieňajú. GlassWire je veľmi podobný firewallu, ale skôr sa podobá monitoru, ktorý dokáže váš firewall ovládať. V predvolenom nastavení nie je nič blokované a nebudete dostávať žiadne zložité technické otázky, či je akcia povolená alebo nie. Môžete však veľmi dobre vidieť, čo sa deje na vašej „internetovej linke“ a ktoré programy sa pripájajú. Potom môžete určiť, či to chcete povoliť alebo zablokovať.

GlassWire

Stiahnite a nainštalujte si GlassWire. Na karte Graf uvidíte časový odstup všetkých aplikácií, ktoré sa pripájajú k internetu. Štítok Nový znamená, že táto akcia je pozorovaná prvýkrát. kliknite na Aplikácie pre prehľadné zobrazenie zoznamu. Včela Doprava sledujte svoju spotrebu šírky pásma naživo na aplikáciu. Vystopujte aplikácie, ktoré spotrebúvajú najväčšiu šírku pásma Využitie a pozrite sa napríklad na posledných 24 hodín, týždeň alebo mesiac.

Blokovať

Ak chcete blokovať aplikácie, musíte ísť na POŽARNE dvere byť. Dostanete zoznam všetkých aplikácií, ktoré sa pripájajú a majú pripojené. Kliknite na ikonu plameňa a GlassWire dá pokyn bráne Windows Firewall, aby prestala povoľovať prenos. Rovnakým spôsobom zrušíte úpravu. Poznámka: Niektoré programy vyžadujú pripojenie na internet, inak licencia prestane fungovať (po chvíli) alebo sa nebudú zhromažďovať dôležité aktualizácie.

Ak chcete blokovať programy pomocou aplikácie GlassWire, musí byť aktívna brána Windows Firewall. Mnoho kompletných bezpečnostných programov pracuje s vlastným firewallom. V takom prípade vás GlassWire nemôže blokovať za vás, ale stále vynikajúci monitoring a povedomie o používaní internetu na pozadí.