Ako

Anonymne chatujte s qTox

Neveríte vôbec službám ako WhatsApp, Facebook Messenger a Skype? Bezplatná služba qTox je neziskový chatovací klient a nemá zadné vrátka. Môžete chatovať anonymne bez akýchkoľvek problémov, bez toho, aby tam nahliadli vládne agentúry a ďalší snooperi. Podporované je tiež (videohovory).

Program qTox je založený na protokole tox, ktorý existuje iba od roku 2013. Kontakty sú navzájom priamo spojené prostredníctvom takzvanej siete p2p, takže nie sú zapojené žiadne centrálne servery. Výhoda, pretože správy sa ukladajú iba vo vašom vlastnom systéme a v počítači vášho partnera pre konverzáciu. Všetky údaje konverzácie sú ďalej šifrované, takže vaše správy alebo počuť váš hovor môže iba osoba na druhom konci linky.

Napriek všetkým bezpečnostným opatreniam sa tvorcom podarilo vyvinúť užívateľsky prívetivého chatovacieho klienta. Holandské rozhranie vyzerá veľmi jasne a navyše nie sú k dispozícii žiadne reklamy. Pozrime sa.

Stiahnite a nainštalujte qTox

Aj keď je qTox vydávaný iba ako softvér pre PC, našťastie si môžete zvoliť požadovanú platformu. Freeware funguje pod Windows, macOS a rôznymi distribúciami Linuxu. V tomto článku si rozoberieme možnosti vydania Windows. Prejdite na web qTox a kliknite na zelené tlačidlo Stiahnuť ▼. Otvorí sa nová webová stránka, na ktorej kliknete na 32-bitovú alebo 64-bitovú verziu vo Windows.

Neviete, ktorý z nich získať? Potom postupne kliknite do systému Windows Štart, Nastavenia, Systém a Info. Včela Typ systému uveďte, ktorú verziu potrebujete. Potom dvakrát kliknite na uložený súbor exe. Cez dvakrát Ďalej, Inštalovať, Ďalej a Skončiť spustite inštaláciu.

Pri prvom spustení programu qTox si program vyžiada používateľské meno a heslo (2x). Vyplňte polia a nezabudnite ich zanechať Sila hesla skóre 100 percent. Prečítajte si viac informácií o silných heslách tu.

Je dôležité, aby ste si pamätali prihlasovacie údaje, pretože neexistuje možnosť obnovenia zabudnutého hesla. Potvrďte pomocou Vytvoriť profil otvoríte hlavné okno.

Štandardným jazykom je angličtina, ktorú však našťastie ľahko zmeníte na holandčinu. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v ľavom dolnom rohu a vyberte späť Jazyk pred Holandsky. Pamätajte, že nie všetko je preložené rovnako dobre.

Informácie o Tox ID

Logicky je použitie qTox užitočné iba vtedy, ak tento program (alebo iného toxického klienta) používa aj váš konverzačný partner. S bežnými chatovacími službami pridávate kontakty prostredníctvom e-mailovej adresy alebo mobilného čísla, ale tento nástroj funguje trochu inak. Každý používateľ má jedinečné tox-id. Jedná sa o 76-znakový kód, ktorý môžu členovia qTox používať na vzájomné pridávanie.

Kliknutím na svoje profilové meno v ľavom hornom rohu zobrazíte svoje vlastné tox-id. Zámerom je, aby ste tento kód zdieľali s jednou alebo viacerými kontaktnými osobami, aby si vás mohli pridať ako partnera pre diskusiu. To sa dá urobiť dvoma spôsobmi. Pomocou možnosti kliknite na skopírovanie a potom skopírujete písmeno a číselný rad do schránky. Potom kód zdieľate, napríklad e-mailom.

Prípadne môžete tiež distribuovať kód qr medzi okruh svojich známych. To je obzvlášť užitočné pre ľudí, ktorí používajú toxického klienta na mobilnom zariadení. V takom prípade si vyberte Uložiť obrázok alebo A.kopírovať obrázok. Prijímače potom môžete jednoducho pridať pomocou fotoaparátu smartphonu alebo tabletu naskenovaním QR kódu.

Na stránke profilu môžete zmeniť svoje meno a stav. Na záver môžete pridať profilovú fotografiu. Kliknite na obrázok vedľa svojho mena a vyberte vhodnú fotografiu v počítači.

Snaží sa vás každý pridať? Vaše Tox-ID pravdepodobne skončilo v nesprávnych rukách. Žiadny problém, pretože malú časť kódu môžete ľahko zmeniť. Otvorte nastavenia vľavo dole pomocou ozubeného kolesa a prejdite na kartu Ochrana osobných údajov. Teraz kliknite na Vytvorte náhodný NoSpam.

Pridajte kontakty

Ak ste od niekoho dostali tox-id, pridajte ho priamo. Kliknite na znamienko plus vľavo dole a vložte do prázdneho poľa v hornej časti kódu. Potom zadajte osobnú správu a potvrďte pomocou Pošlite žiadosť o priateľstvo. Kódové meno kontaktu sa teraz zobrazí v ľavej časti obrazovky. Ak ste sami zdieľali tox-id, mali by ste automaticky dostávať žiadosti o priateľstvo. Zobrazujú sa zelenou farbou, a preto ich nemožno prehliadnuť.

Kliknite na žiadosť o priateľstvo a vyberte si súhlasiť. Krycie meno sa teraz zmení na profilové meno, aby bola kontaktná osoba jasne identifikovateľná. Len hovor!

Upravte nastavenia videa

Okrem textových správ môžete na uskutočnenie (videohovorov) použiť aj qTox. V takom prípade je dôležité, aby bol správne nastavený mikrofón, reproduktory a webová kamera systému. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska vľavo dole a otvorte kartu Audio / Video. Pripojte sa Prehrávacie zariadenie a Záznamové zariadenie po alebo sú označené správne reproduktory a mikrofón. Ak je to potrebné, pohrajte sa s posuvníkom hlasitosti a zavolajte, aby ste sa uistili, že vstupné zariadenie rozpoznáva váš hlas.

Ak chcete uskutočňovať videohovory, vyberte položku späť Video zariadenie pripojená webová kamera. Obrázok by sa mal objaviť okamžite. V prípade potreby zmeňte Rozhodnutie hodnota pre zlepšenie kvality obrazu. Nepozná qTox určité periférie? V takom prípade vyskúšajte možnosť v dolnej časti Znova skenujte zariadenia raz von.

qTox na smartfóne

Nakoniec. QTox je bohužiaľ k dispozícii iba pre počítače, zatiaľ čo na mobilných zariadeniach môžete chatovať aj prostredníctvom šifrovaného pripojenia. Našťastie existuje niekoľko mobilných aplikácií, ktoré používajú protokol tox. Môžete si napríklad nainštalovať aplikáciu Antox na zariadenie s Androidom. Operácia je takmer rovnaká ako v prípade diskutovaného desktopového programu qTox. Výhodou je, že pomocou mobilnej kamery môžete pridať qr kód tox-id.