Ako

Nová e-mailová adresa? Takto vám už nebudú chýbať žiadne e-maily!

E-mailová adresa je takmer rovnako dôležitá ako vaša domáca adresa. Prichádzajú doň všetky vaše e-maily, takže neprepnete iba na inú adresu. Predpokladajme však, že musíte, napríklad preto, že chcete prejsť z Gmailu na Outlook. Ako zabránite tomu, aby vám chýbali dôležité e-maily?

Vyberaj múdro

Predtým, ako vám dáme tipy na najefektívnejší spôsob prechodu na novú e-mailovú adresu, je dôležité, aby ste si starostlivo rozmysleli aj novú e-mailovú adresu, ktorú dostávate. Povedzme, že získate nový e-mailový účet, pretože ste zmenili poskytovateľa internetových služieb. Kto hovorí, že o dva roky nepríde ďalšia skvelá ponuka alebo vývoj, vďaka ktorému sa opäť zmeníte? Nechcete, aby ste museli v krátkom čase znova upozorňovať všetkých na zmenu.

V dnešnej dobe preto nie je rozumné nechať svoju e-mailovú adresu závisieť od vášho poskytovateľa. A je to zbytočné, existuje veľa bezplatných služieb, ako sú Gmail, Outlook.com atď., Ktoré v podstate nikdy nemusíte meniť. Chcete si byť svojím prípadom ešte viac istý? Potom stačí zaregistrovať svoju vlastnú doménu, potom si môžete byť istí, že sa vaša e-mailová adresa (ktorá je s touto doménou spojená) naozaj už nikdy nebude musieť meniť.

Vyberte si službu, o ktorej ste si istí, že bude na správnom mieste aj po ďalšie roky.

Staré topánky ...

Je to pekné príslovie: staré topánky nevyhadzujte skôr, ako budete mať nové. A pokiaľ ide o e-mail, je tiež rozumné ponechať si na chvíľu staré topánky, aj keď máte nové. Pokiaľ nezrušíte svoju starú e-mailovú adresu (obdobie šiestich mesiacov je viac ako dosť), môžete veľmi ľahko zistiť, či ste všetko previedli na svoju novú adresu a či nie (napríklad ste svoj Twitter - zabudli ste konvertovať svoj účet a nepamätáte si svoje heslo).

Uistite sa, že máte správy zo starej adresy preposlané na novú adresu, aby ste nemuseli zakaždým skontrolovať dve poštové služby. Vytvorte vo svojej novej e-mailovej službe filter, aby sa e-maily zo starej e-mailovej adresy končili v samostatnom priečinku a aby ste cez priečinok mohli prechádzať raz týždenne, aby ste zistili, či e-mail stále prichádza. V ideálnej situácii po niekoľkých mesiacoch dorazí iba spam, ktorý vy necháte za sebou.

Komunikujte a upravujte

Po vykonaní prípravných krokov na zmenu je čas povedať priateľom, rodine a ďalším kontaktom, že máte novú e-mailovú adresu. Nehovorte nám, že vaša stará e-mailová adresa bude stále existovať, pretože potom existuje veľká šanca, že si ľudia pomyslia „Upravím to neskôr“ a že neskôr často nikdy neprídu.

Druhým krokom je úprava všetkých vašich účtov, ako sú Facebook, Twitter, Pinterest, ale aj predplatné novín, časopisov a podobne. Pokiaľ neuchováte rozsiahly súbor, je viac ako šanca, že tu zabudnete službu. Aj preto je rozumné zatiaľ si ponechať svoju starú adresu. Ak sa totiž sťahujete, pravdepodobne na to využívate aj špedičnú službu.

Zmeňte svoju e-mailovú adresu pri všetkých službách, ktoré používate, napríklad Facebook.