Preskúmanie

Sony Xperia XZ2 Compact - diskrétny tuk

Xperia XZ2 Compact je menšia verzia aktualizovanej série XZ2 od spoločnosti Sony. Nielen, že je veľkosť menšia, cena je tiež o niečo nižšia. Je tento XZ2 Compact opäť najlepšou voľbou pre skromný smartphone?

Sony Xperia XZ2 Compact

cena € 599,-

Farby čierna, zelená, strieborná

OS Android 8.0 (Oreo)

Obrazovka 5 palcový LCD (2160 x 1080)

procesor Oktacore 2,7 GHz (Snapdragon 845)

RAM 4 GB

Skladovanie 64 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Batéria 2 870 mAh

fotoaparát 19 megapixelov (zadný), 5 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS

Formát 13,5 x 6,5 x 1,3 cm

Váha 168 gramov

Iné skener odtlačkov prstov, USB-C, bez portu pre slúchadlá

Webová stránka www.sonymobile.com 7 Skóre 70

  • Pros
  • Obrazovka
  • technické údaje
  • Životnosť batérie
  • Negatíva
  • Bloatware
  • Dizajn
  • fotoaparát
  • Žiadny port pre slúchadlá

Rad inteligentných telefónov XZ2 musí zvrátiť vývoj v spoločnosti Sony s vynoveným dizajnom. Tento rad sa skladá z Xperie XZ2 a menšej XZ2 Compact. Nedávno som skontroloval bežnú verziu smartphonu, ale nebol som veľmi nadšený: nevybavené položky napríklad v oblasti špičkových smartfónov v oblasti fotoaparátov a displejov neboli zachytené a možnosti vykonané v novom dizajne sú v rozpore s Sony znamená. Najmä vynechanie portu pre slúchadlá necháva milovníkov hudby v chlade. Zvlášť trápne je, že okrem hardvérového kľúča obsahuje Sony aj bežné slúchadlá s Xperia XZ2 Compact.

Napriek tomu má línia XZ2 určite tiež dobré body, ktoré ponúka, ako napríklad vynikajúcu výdrž batérie a relatívne čistú verziu systému Android, ktorá je úplne aktuálna a vďaka Android Treble dokáže dokonca spustiť skúšobnú verziu systému Android P. Zariadenia obsahujú aj vynikajúce technické parametre, ako napríklad superrýchly procesor a dostatok pamäte RAM.

Xperia XZ2 a XZ2 Compact vedľa seba.

Rozdiely

Všeobecne k bežnému smartfónu Xperia XZ2 získate telefón, ktorý za príliš vysokú cenu skutočne ničím nevyniká. Vydanie Compact však vyniká viac, a to vďaka svojej dosť jedinečnej veľkosti a nižšej cene: 600 eur. To, čo za tieto peniaze dostanete za Xperia XZ2 Compact, je celkom prijateľné.

Xperia XZ2 Compact sa od bežnej verzie líši aj v iných oblastiach. Zariadenie je menšie, čo znamená, že sa používa aj iný panel obrazovky. Okrem toho má kompaktná Xperia menej RAM (štyri gigabajty namiesto šiestich).

Nový dizajn

Za tieto peniaze dostanete späť novo navrhnutú Xperiu. Dizajn je vďaka zaoblenej zadnej časti trochu ako smartfóny Lumia z dávnych čias. Zariadenie nie je príliš veľké, ale trochu hrubé. Vďaka tomu je pohodlné držanie staromódnym spôsobom. Skener odtlačkov prstov a fotoaparát sú tiež lepšie umiestnené vzadu, takže sa neskúšajte márne odomknúť smartphone položením prsta na objektív fotoaparátu.

Napriek tomu považujem tento výraz pre tento smartphone za trochu zvláštny. Zariadenie je širšie, dlhšie a hrubšie ako jeho predchodcovia z verzií Compact. Zariadenie má 5-palcovú obrazovku, ktorá je obklopená hrubými okrajmi obrazovky. Vďaka svojmu celkovému dizajnu sa XZ2 Compact javí o roky starší ako XZ1 Compact.

Malá, ale pekná obrazovka

Kritizoval som predchádzajúce kompaktné Xperie, že rozlíšenie obrazovky bolo príliš nízke. Sony to riešilo. Obrazovka má rozlíšenie Full HD, s podporou HDR. Nepripisujte tomuto HDR príliš veľkú hodnotu, ale v praxi to znamená, že reprodukcia farieb a kontrast spĺňajú určitý štandard. Pokiaľ ide o displej, s Xperia XZ2 Compact ste teda na správnom mieste. Jediným kritickým bodom je, že biele oblasti sú často veľmi sivé.

Tí, ktorí hľadajú o niečo menší smartphone, majú čoraz menej možností.

Alternatívy

Tí, ktorí hľadajú o niečo menší smartphone, majú čoraz menej možností. Smartfóny sa koniec koncov zväčšujú, a to platí aj pre tento model XZ2 Compact. Rozpočtové zariadenia majú často rovnakú veľkosť, ale nemôžu sa zhodovať s obrazovkou a špecifikáciami XZ2 Compact. iPhony majú približne rovnakú veľkosť, ale s tými smartfónmi, o ktorých viete iste, že ste príliš hlboko v puzdre a pokiaľ ide o výdrž batérie, nemali by tieto zariadenia viazať povestné šnúrky na topánkach XZ2. Jedinou skutočnou alternatívou k XZ2 Compact je XZ1 Compact. Aj keď stratí podporu, tento smartphone je úplnejší vďaka portu pre slúchadlá a má dizajn, ktorý ma osobne oslovuje.

Záver

Séria Xperia XZ2 ma trochu sklamala, kvôli použitému dizajnu, fotoaparátu a chýbajúcemu portu pre slúchadlá. Našťastie treba nahlásiť aj ďalšie výhody, ako napríklad výdrž batérie, dobré technické parametre, nedávny Android a kvalita obrazovky. Táto Xperia XZ2 Compact navyše ponúka niekoľko jedinečných funkcií, napríklad praktickú veľkosť a lepšiu cenu. Tí, ktorí hľadajú malý smartphone, majú preto v ponuke Sony XZ2 Compact bezpečnú voľbu.