Ako

Vyčistite kontakty v Gmaile v 4 krokoch

Gmail spoločnosti Google automaticky pridáva ľudí, s ktorými ste boli v kontakte e-mailom, do vášho zoznamu kontaktov. Je to užitočné, ale znamená to, že musíte občas vyčistiť zoznam kontaktov. Našťastie je to s týmito 4 krokmi veľmi jednoduché.

Krok 01: Vyhľadanie duplikátov

Gmail niekedy nerozpozná, že odosielateľom je niekto, kto je už vo vašom zozname kontaktov, takže máte dva rôzne kontakty pre tú istú osobu. Prejdite do svojej doručenej pošty v Gmaile a kliknite na ľavú hornú časť Gmail a vyberte Kontakty. Samotný Gmail kontroluje, či máte duplicitné kontakty, a v hornej časti sa pýta, či má zlúčiť duplicitné kontakty. kliknite na Zobraziť duplikáty. Ak je návrh služby Gmail správny, kliknite za duplikát Zlúčiť. Ak to nie sú tí istí ľudia, vyberte si Zavrieť. Prečítajte si tiež: 17 tipov na správu e-mailov pomocou aplikácie Inbox by Gmail.

Krok 02: Zlúčenie kontaktov

Gmail niekedy nerozpozná duplikát ako taký, napríklad preto, že meno je napísané inak alebo kontakt používa iné priezvisko pre inú e-mailovú adresu. V takom prípade môžete ľudí kombinovať sami. Prejdite myšou nad kontaktom a začiarknite políčko vo štvorci, ktorý sa zobrazí pred menom. Urobte to aj s prostredným menom. Text sa zobrazuje v hornej časti 2 vybrané. Na pravej strane nájdete ikonu so štítkom Zlúčiť. Kliknite na ňu a služba Gmail zlúči kontakty.

Krok 03: Upravte údaje

Svoje kontakty môžete samozrejme upraviť sami a odstrániť tak staré e-mailové adresy a telefónne čísla. Umiestnite kurzor myši na kontakt a kliknite na ceruzku. Ak chcete odstrániť telefónne číslo alebo e-mailovú adresu, umiestnite na ňu kurzor myši a kliknite na krížik. Zatvorte stlačením Uložiť kliknúť.

Krok 04: Vytvorte skupiny

Ak chcete svoje kontakty lepšie usporiadať, pridajte ich do skupín. Skupinu vytvoríte kliknutím na ľavú stranu Skupiny kliknúť a pre Nová skupina vybrať. Zadajte meno a zatvorte pomocou Vytvorte skupinu kliknúť. Kliknite na červené tlačidlo vpravo dole a vyberte ľudí, ktorých chcete pridať do skupiny. Teraz, ak chcete poslať e-mail všetkým kontaktom v tejto skupine, stačí zadať názov skupiny do poľa Komu vášho e-mailu. Indexovanie názvu vašej novej skupiny v službe Gmail môže trvať niekoľko minút.