Preskúmanie

Štúdio Camtasia 8

V redakčnom tíme sme veľkými fanúšikmi programu Snagit, ktorý ľahko vytvorí snímku obrazovky a priamo ju upraví. Maker TechSmith ponúka s programom Camtasia program, ktorý tiež umožňuje zaznamenávať pracovnú plochu ako video.

Camtasia je perfektný nástroj pre blogerov, pedagógov, manažérov predaja, marketingových pracovníkov alebo trénerov, ktorí často prezentujú a radi by ich zverejnili na internete ako referenciu pre klientov alebo čitateľov. Tento program vykonáva videozáznam obrazovky a / alebo webovej kamery. Môžete napríklad poskytnúť videonahrávku, kurz alebo školenie a potom ich bez námahy upraviť v špeciálne navrhnutom nástroji na úpravu videa. Po úprave je možné video ľahko odoslať na YouTube alebo uložiť v jednom z mnohých formátov súborov.

Camtasia Recorder

Camtasia sa dá rozdeliť na dva rôzne nástroje: Camtasia Recorder a Camtasia Studio. Záznamy je možné robiť pomocou rekordéra. Môžu to byť webové kamery a / alebo zvukové záznamy a záznamy z obrazovky. Záznamy obrazovky je možné vytvárať z celej obrazovky, ale je možné zvoliť aj program, ktorý sa má zaznamenať (pri nahrávaní prezentácie v PowerPointe je k dispozícii aj panel s nástrojmi doplnku PowerPoint). Vo verzii 8 bol engine rekordéra úplne prepísaný a teraz je možné bez veľkého oneskorenia zaznamenávať 3D hry vo vysokej kvalite. Pred nahrávaním rekordér pekne odpočíta od troch do jednej a potom začne nahrávať. Po nahraní ho možno priamo zobraziť, uložiť a odoslať na YouTube alebo upraviť v Camtasia Studio.

Rekordér dokáže zaznamenávať obrazovku, obrázky z webovej kamery a zvukové záznamy.

Štúdio Camtasia

Camtasia Studio je komplexný nástroj na strih videa, ktorý je špeciálne navrhnutý na vytváranie blogových videí, vodcastov, video workshopov alebo e-learningových videí. Nezamieňajte si ho tiež so softvérovým balíkom ako Adobe Premiere, pretože Camtasia Studio je určené pre úplne iné publikum. Rozhranie je rozdelené na časovú os (v dolnej časti obrazovky), ukážku s možnosťami úprav (priamo na obrazovke) a vľavo okno s rôznymi možnosťami úprav, ako je napríklad možnosť pridať mediálne súbory, knižnica, efekty, priblíženie a oddialenie, vizuálne možnosti, možnosť vytvorenia kvízu a mnoho ďalších možností.

Nezamieňajte Camtasiu s iným nástrojom na strih videa. Camtasia je špeciálne vyrobená na zaznamenávanie a úpravy obrazovky.

Spolupracujte s Camtasiou

Práca s Camtasia Studio 8 je detská hračka. V pravom poli je možné zvoliť možnosť úprav, napríklad v časti Popisy šípka označujúca niečo vo videu. Po pridaní šípky je možné v pravom okne nastaviť čas, ktorý bude trvať, kým sa šípka nakreslí a vybledne (fade-out), a farbu pomocou niektorých efektov, napríklad tieňa. Pozíciu a veľkosť šípky potom môžete zmeniť v ľavom poli a zmeniť čas, kedy sa šípka zobrazí v spodnej časti časovej osi.

Úpravy videa sú s Camtasia Studio hračkou.

Časová os

Časová os, ktorá bola vo verzii 8 dôkladne prepracovaná, je rozdelená do rôznych takzvaných skladieb, ku ktorým je možné pridať rôzne časti. Každý mediálny súbor môže mať svoju vlastnú stopu. Ale tiež popisky, zvuk, záznamy z webových kamier atď., Môžu všetci získať svoju vlastnú stopu alebo ich spojiť do stopy alebo jej časti.

Každú skladbu je možné upravovať a presúvať osobitne, ale skladby je možné aj zlúčiť.

Publikovať

Po úprave videa môže byť video zverejnené na YouTube alebo Screencast.com (vlastná služba nahrávania TechSmith) pomocou niekoľkých jednoduchých krokov priamo z programu pomocou tlačidla Vytvoriť a zdieľať. K dispozícii je tiež široký výber rôznych formátov súborov na ukladanie videa: WMV, MOV, AVI, M4V, MP3, GIF, Flash, HTML5 alebo MP4.

Môžete publikovať priamo na YouTube alebo Screencast.com, ale máte tiež možnosť uložiť program v jednom z mnohých formátov súborov.

Záver

Camtasia Studio 8 je fantastický nástroj, ktorý je veľmi dobre prístupný. Na webovej stránke TechSmith nájdete rôzne inštruktážne videá v angličtine o tom, ako program funguje a čo s ním ešte môžete robiť. Je nám jasné, že sa jedná o dobrý softvér. Cena bohužiaľ ukazuje aj to, že: 265 eur je pre hobby bloggera veľa peňazí. Našťastie je k dispozícii skúšobná verzia, aby ste zistili, či je Camtasia presne to, čo od nej očakávate.

Camtasia je jednoduchý program, ktorý umožňuje publikovať profesionálne video v krátkom čase.

Camtasia

cena € 265,-

Jazyk Angličtina

Stredná 241 MB stiahnutie (jeden disk je dodávaný za príplatok)

Skúšobná verzia 30 dní

OS Windows XP / Vista / 7

Požiadavky na systém Dvojjadrový procesor, 2 GB RAM, 2 GB miesta na pevnom disku, rozlíšenie minimálne 1024 x 768

Tvorca TechSmith Corporation

Rozsudok 9/10

Pros

Jednoduché použitie

Veľa vylepšení oproti verzii 7

Veľa možností

Negatíva

Žiadna holandčina

Drahé

Docela vysoké systémové požiadavky