Preskúmanie

HostsMan - studený veľtrh pre únoscov

Malvér sa pokúša manipulovať s vaším systémom rôznymi spôsobmi a súbor hostiteľov je obľúbeným cieľom. Týmto spôsobom je možné, že si vás všimnú všetky druhy nečestných webov. Teraz môžete tento súbor skontrolovať a upraviť sami, ale program HostsMan vám to oveľa uľahčuje.

HostsMan

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

//www.abelhadigital.com/hostsman/ 8 Skóre 80

  • Pros
  • Automatické aktualizácie rôznych zoznamov injekcií
  • Jednoduchá správa záloh
  • Užívateľsky prívetivý editor
  • Negatíva
  • Najmä pre pokročilých používateľov

Nájdete textový súbor hostitelia na mape % systemroot% \ system32 \ driver \ atd. Okrem niekoľkých riadkov komentárov tu predvolene nájdete iba tento riadok 127.0.0.1 localhost späť, ale tu môžete vykonať všetky možné užitočné úpravy. Namiesto zadávania z programu Poznámkový blok na to používate program HostsMan.

Zoznamy zakázaných položiek

Spustite program HostsMan ako správca. V okne programu si potom môžete vybrať z niekoľkých spoľahlivých zdrojov vrátane hostiteľov MVPS, hpHosts, Malware Domain List atď. Toto sú zoznamy, kde sú názvy hostiteľov nečestných serverov alebo sledovacích serverov prepojené s lokálnou adresou IP 127.0.0.1 (alebo 0.0.0.0). Ak budete následne presmerovaní na takýto server, súbor hostiteľov vložený do týchto zoznamov zabráni nadviazaniu takéhoto spojenia. Mimochodom, ďalšie online zdroje môžete pridať sami. Ak chcete, môžete si nechať aktualizácie z týchto zoznamov automaticky načítať a nainštalovať.

Editor

Vďaka vstavanému editoru môžete súbor hostiteľov upravovať aj sami. Ak chcete pravidlo ignorovať, stačí ho zaškrtnúť v editore. Môžete tiež pridať svoje vlastné záznamy z kontextovej ponuky. Môže to byť niečo ako 192.168.0.200 nasaby si odteraz mohol iba ty nas v adresnom riadku prehliadača namiesto zložitej adresy IP. Editor obsahuje aj filter zobrazenia, takže prípadné škodlivé položky (únosy) okamžite vyniknú.

Zálohovanie

Pred vykonaním akýchkoľvek zmien alebo vložením nového zoznamu nezabudnite zálohovať aktuálny súbor hostiteľov. To sa dá veľmi ľahko urobiť aj pomocou zabudovaného správcu záloh. Potom už len musíte zvoliť požadovanú zálohu, aby ste ju mohli obnoviť po stlačení tlačidla.

Záver

Mnoho používateľov nevie o existencii alebo funkcii súboru hostiteľov. Vďaka HostsMan je však oveľa jednoduchšie používať tento súbor ako nástroj proti únoscom a súvisiacemu škodlivému softvéru, upravovať ho užívateľsky príjemným spôsobom a vytvárať zálohy.