Ako

Presuňte priečinok Dokumenty na iný disk

Priečinok Dokumenty (alebo Moje dokumenty, ak chcete) je predvolene na systémovej jednotke. Nie je to dobrý nápad, pretože ak sa s tým niečo pokazí, stratíte všetko. Našťastie je pohyb ľahký.

Windows (10) predvolene umiestňuje priečinok Dokumenty (alebo Moje dokumenty v starších verziách tohto operačného systému) na systémový disk. Ak sa v systéme Windows niečo pokazí a musíte obnoviť obraz alebo dokonca úplne vyplakať a začať znova inštalovať, všetky súbory v tomto priečinku sa nenávratne stratia. Jediným spôsobom, ako uložiť súbory, je zabudovať disk do iného počítača pred obnovením alebo preinštalovaním (alebo použiť prevodník USB na SATA) a vyhľadať priečinok Documents (Prieskumník). Nie veľmi užitočné, najmä ak musíte len veľa pracovať na počítači a ponáhľate sa. Je preto dôležité čo najskôr presunúť priečinok (Moje) dokumenty na iný disk alebo oddiel. Našťastie je to veľmi ľahké.

Dokumenty na iný disk alebo oddiel

Spustite program Prieskumník a vytvorte priečinok na inom oddiele ako c. Napríklad niečo ako Moje dokumenty na jednotke D alebo na oddieli. Potom kliknite - stále v Prieskumníkovi - pomocou sudca tlačidlo myši zapnuté Dokumenty a potom ďalej Vlastnosti. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na kartu Poloha a tam na tlačidle Hýbte sa. Prejdite do novovytvoreného priečinka (napríklad) na disku D, vyberte ho a potom kliknite Vyberte priečinok. V okne, ktoré vás požiada o presun dokumentov, kliknite na ikonu Áno. Po presunutí všetkého - s dobre vyplneným priečinkom to môže chvíľu trvať - ​​budú vaše dokumenty teraz v bezpečí na disku D. Ak je potrebné obnoviť obrázok zo skoršieho dátumu, čo sa týka dokumentov, nevšimnete si vôbec nič. Veľmi pekné.

Na záver tip: uložte (Moje) dokumenty nie na externom disku. Ak ho nemáte pripojený, Windows a mnoho ďalších programov, ktoré očakávajú priečinok Dokumenty, narazia na problémy!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found