Ako

Nájdite týchto požieračov vesmíru na svojom Apple iPhone alebo iPade

Postupom času často nenápadne zhromaždíte množstvo aplikácií na zariadeniach Apple iPad alebo iPhone. Jedáci vesmíru, ktorých už možno nikdy nevyužijete. Ako ich rýchlo nájdete (a vyčistíte)?

Zrazu prišiel čas. Úložný priestor vášho iPhonu alebo iPadu je plný, miesta už nie je málo. Ako to? Možno ste si nakoniec nemali nainštalovať všetky tie posledné tri mega hry. Ale pre zvyšok? Pú, je nainštalovaných pomerne veľa aplikácií. Ale ktorí sú skutočne veľkí požierači vesmíru? Otázka, ktorá je obzvlášť dôležitá pre mobilné telefóny Apple s menším úložným priestorom. Myslíte si zhruba všetko, čo má menej ako 64 GB.

To sa môže javiť ako veľa, ale ak veľa fotografujete a filmujete so svojím iPhone a máte na ňom aj offline navigačný softvér, je to rýchlejšie, ako si myslíte. A iPad s iba 64 GB je tiež rýchlo plný. Napríklad preto, že na ňom máte veľa upravených obrázkov. Alebo PDF. Alebo skutočne skvelé hry a aplikácie. Čo samozrejme vyzerá veľmi pekne na veľkej obrazovke iPadu.

„Velikáni“ na prvý pohľad

Ak chcete rýchlo zistiť, ktoré aplikácie zaberajú najviac úložného priestoru, spustite aplikáciu Nastavenia. Kliknite na ňu Všeobecné a potom najskôr Info. Za K dispozícii nájdete bezplatné množstvo úložného priestoru. Ak je to menej ako niečo ako 10 GB na 64 GB zariadení, je skutočne čas na vyčistenie. Na iPade s 256 GB úložného priestoru je pekné ponechať trochu viac voľného miesta, napríklad minimálne 50 GB. Len aby bolo niečo po ruke. Späť na generála cez <Všeobecné vľavo hore na paneli s informáciami o vašom zariadení. Teraz klepnite na Úložisko pre iPad a počkaj chvíľu. Po chvíli uvidíte zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií. Úhľadne zoradené podľa klesajúcej veľkosti. Takto môžete na prvý pohľad vidieť, čo sú to veľkí chlapci.

Vymazať, ale s opatrnosťou

Aplikáciu je možné odstrániť klepnutím na ňu a následným klepnutím na Odstrániť aplikáciu. Pri tomto však buďte veľmi opatrní! Zobrazená veľkosť aplikácie obsahuje sprievodné dokumenty. Napríklad aplikácia môže byť v hornej časti zoznamu - ako v našom príklade PDFExpert - zatiaľ čo samotná aplikácia nie je vôbec taká veľká. Ak by ste aplikáciu odstránili hneď, odstránia sa aj všetky vaše potenciálne nevyhnutné dokumenty. A to asi nechceš. Takže sa pozrite skôr, ako začnete odstraňovať.

Ale ak ste si istí, že v aplikácii už neboli uložené žiadne dôležité dokumenty alebo už vôbec nie, a príslušnú aplikáciu už takmer nepoužívate, môžete samozrejme vytvoriť veľa voľného miesta odstránením nekalej osoby. Hry a podobne môžete samozrejme mazať bez nebezpečenstva, v osobných „dokumentoch“ sú ukryté maximálne niektoré skóre a nastavenia.

V skratke: Prejdite si tento zoznam zoradený podľa zostupnej veľkosti a odstráňte tie najväčšie (po ďalšej kontrole, či nie sú nevyhnutné dokumenty, fotografie atď.). Pokiaľ ide o fotografie, skontrolujte tiež, čo je priložené Album „Nedávno odstránené“ môžu byť prázdne, najmä ak ste nedávno odstránili zbierku starých videí, môžete tiež klepnúť.

Automatická správa aplikácií

Ďalšou možnosťou je využiť túto možnosť Vyčistite aplikácie zapnúť. Môže to byť dar z nebies pre zariadenia s naozaj malým úložným priestorom. iOS alebo iPadOS potom automaticky odstráni aplikácie, ktoré sa určitý čas nepoužívali. Ale potom pri zachovaní dokumentov, nastavení a podobne. Ak spustíte takúto odstránenú aplikáciu, najskôr sa stiahne. Nevýhodou je, že nemáte skutočnú kontrolu nad tým, čo a kedy sa odstráni. A to je nepríjemné, keď ste na cestách a ste závislí od mobilného pripojenia na internet.

Ak svoj iPad používate hlavne doma s rýchlym pripojením na internet po ruke, budete mať čoskoro z hľadiska úložného priestoru veľa dychového priestoru. A to je samozrejme vždy pekné.