Ako

Takto robíte mobilnú tlač zo svojho smartphonu

Ak chcete tlačiť niečo zo svojho tabletu alebo smartfónu, mnoho používateľov synchronizuje dokument s počítačom a odtiaľ majú prístup k tlačiarni. Zvláštne je, že jednoduchšie je odosielať dokumenty priamo z mobilného zariadenia do tlačiarne. Existuje niekoľko možností v závislosti od operačného systému vášho mobilného zariadenia a počítača, ktorý máte. Pre každú situáciu existuje riešenie.

1 Aplikácie pre tlačiareň

S modernou WiFi tlačiarňou je možné bez problémov tlačiť priamo zo smartfónu alebo tabletu. Vaše mobilné zariadenie je samozrejme zahrnuté v rovnakej sieti WiFi ako tlačiareň. Potrebujete pomoc aplikácie. Výrobcovia sieťových tlačiarní na to dodávajú svoje vlastné tlačové aplikácie. Pre iOS a Android sú dostupné tieto aplikácie: Epson iPrint, Canon Easy-PhotoPrint, HP ePrint, Brother iPrint & Scan, Lexmark Mobile Printing a Samsung Mobile Print. Existujú značky tlačiarní, ktorých aplikácie spracúvajú iba fotografie a PDF. Prečítajte si tiež: Ekonomickejšia tlač v systéme Windows 10 v 3 krokoch.

Upravovať a spravovať

Keď si stiahnete a aktivujete takúto aplikáciu pre tlačiareň v rovnakej sieti WiFi ako tlačiareň, okamžite ju rozpozná. Väčšina z týchto aplikácií má možnosti vykonávať základné úpravy fotografií, ako napríklad orezávanie a otáčanie. V aplikácii tiež určujete kvalitu tlače a počet kópií. Na operačné prostredie si treba trochu zvykať. Napríklad pri službe HP ePrint musíte najskôr označiť, či chcete tlačiť fotografiu, webovú stránku, e-mail alebo dokument v cloude. Ak chcete niečo vytlačiť, musíte vždy prejsť používateľským prostredím aplikácie.

2 AirPrint

Ak máte iPhone alebo iPad a pracujete s tlačiarňou WiFi, nepotrebujete ani aplikáciu výrobcu tlačiarne. Väčšina WiFi tlačiarní napokon dokáže pracovať s technológiou Apple AirPrint. Aplikácia, z ktorej chcete tlačiť, musí navyše podporovať technológiu AirPrint. To je samozrejme prípad všetkých štandardných aplikácií pre iOS, ako sú: Fotky, Mapy, Safari a Mail. Našťastie AirPrint podporuje aj veľa aplikácií od iných výrobcov. Ak chcete tlačiť, klepnite na tlačidlo zdieľam a vyber si teba Tlakvypnutý. Vyberiete správnu tlačiareň a na papieri určíte, koľko kópií chcete.

3 AirPrint na starých tlačiarňach

Neodhodíte správne fungujúcu, ale o niečo staršiu tlačiareň do šrotu, pretože nepodporuje AirPrint? Umiestnite nástroj Printopia na svoj Mac, na svoj iPhone alebo iPad nemusíte nič inštalovať. Od tej doby môžete ako zariadenie AirPrint používať ľubovoľnú tlačiareň. Printopia prijíma signál z mobilného zariadenia a odosiela informácie do tlačiarne. Pretože je tlačiareň pripojená k počítaču Mac, súbor sa okamžite vytlačí. Softvér si môžete najskôr vyskúšať zadarmo, potom stojí 19,99 dolárov.

4 doplnok Android

Tlač zo zariadenia so systémom Android je jednoduchá. V závislosti od modelu vášho zariadenia s Androidom je možnosť mobilnej tlače k ​​dispozícii dokonca ako štandard. Ak nie, stačí si stiahnuť doplnok tlačovej služby z Obchodu Google Play. V závislosti od značky si môžete v obchode Play nainštalovať príslušný doplnok, napríklad Canon Print Service, Lexmark Print Service Plugin alebo HP Print Service Plugin. Pred inštaláciou samozrejme skontrolujte, či je doplnok kompatibilný s vašou tlačiarňou. Potom v operačnom systéme Android prejdete na Aplikácie / Nastavenia / Tlač a tam aktivujete novo nainštalovaný doplnok. To spôsobí, že sa na obrazovke zobrazí novo pridaná tlačiareň.

5 Nastavenia tlače

Tlačidlom s tromi bodkami sa dostanete k priradeniu nastavenie kde konfigurujete predvoľby. Po nainštalovaní doplnku pre tlač môžete tlačiť priamo z aplikácie klepnutím na tlačidlo s tromi bodkami v pravom hornom rohu. Cez zadanie Tlač potom prídete k názvu tlačiarne. Klepnutím na šípku získate prístup k nastaveniam tlače. V možnostiach uvádzate, koľko kópií chcete z ktorých strán. Týmto spôsobom môžete upraviť aj veľkosť, kvalitu a nastavenie papiera.

6 Google Cloud Print so službou Cloud Print

Google Cloud Print funguje s ľubovoľnou tlačiarňou. Túto službu používate na odosielanie dokumentov do tlačiarne doma cez zabezpečené pripojenie na internet. Ak chcete používať Google Cloud Print, musíte byť samozrejme prihlásení pomocou svojho Google ID. Funguje to najľahšie, keď máte takzvanú cloudovú tlačiareň, ktorá sa nezávisle pripája na internet. Ak je vaša tlačiareň v zozname, kliknite na model Nastaviť. Prejdete na stránku, kde prepojíte tlačiareň so službou Google Cloud Print pomocou identifikačného kódu. Ak používate tlačiareň typu cloud, váš počítač nemusí byť zapnutý pre vzdialenú tlač.

7 Google Cloud Print bez cloudovej tlačiarne

Ak nemáte skutočnú cloudovú tlačiareň, musíte sa vydať obchádzkou cez najnovšiu verziu prehliadača Google Chrome. Otvorte prehliadač a kliknite na tlačidlo s tromi pomlčkami okolo v pravom hornom rohu nastavenie na otvorenie. Úplne dole kliknete na odkaz Pokročilénastavenievyhliadka. Dostanete sa do sekcie Google Cloud Print, kam ste vložili tlačidlo Spravovať použité. V sekcii Klasické tlačiarne kliknite na Tlačiarnepridať a po niekoľkých sekundách Google Chrome nájde tlačiarne vo vašom systéme. Začiarknite tlačiarne, ktoré chcete používať na tlač v cloude, a znova kliknite na tlačidlo Pridať tlačiarne. Pri tejto metóde musí byť počítač, ku ktorému je tlačiareň pripojená, vždy zapnutý.