Preskúmanie

Mini recenzia: Samsung Galaxy Tab S4

Tablety Android ako náhrada notebooku? Väčšina výrobcov sa teraz tejto nádeje vzdala. Spoločnosť Samsung však pokračuje so Samsung Galaxy Tab S4, ktorý sa zameriava na obchodné využitie.

Samsung Galaxy Tab S4

cena Od 649, - €

Farby Čierna sivá

Webová stránka www.samsung.com 6 Skóre 60

  • Pros
  • Stavať
  • Obrazovka
  • technické údaje
  • Negatíva
  • cena
  • Drahé doplnky

Stavbe v každom prípade nie je čo vytknúť. Fyzické tlačidlo Domov bolo vynechané pre tenšie okraje obrazovky okolo krásneho 10,5 palca (26,7 centimetra) amoled displeja s krištáľovo čistým rozlíšením 2560 x 1600 pixelov. Jedná sa skutočne o luxusný produkt a to sa odráža aj na cene. Zariadenie je dvakrát drahšie ako porovnateľný Huawei MediaPad M5 a za peniaze si môžete kúpiť aj skvelý notebook. Je to dobrá alternatíva?

Perá a káble

Galaxy Tab S4 sa dodáva s vylepšeným perom S-Pen, ktoré je možné stále používať na rýchle otváranie obľúbených aplikácií alebo písanie poznámok. Je pekné, že to funguje aj pri vypnutej obrazovke. Ak si chcete niečo rýchlo zapísať, nemusíte najskôr vyhľadávať aplikáciu poznámok. To je miesto, kde sa produktivita navyše skoro končí. Ak naozaj chcete tablet používať na prácu, potom je aj tak drahý kryt klávesnice (149,99 eur) nevyhnutnosťou. Na následné použitie režimu Dex na externom displeji je potrebný kábel DeX v hodnote asi 35 eur - plus možno aj bluetooth myš. Kompletná premena tabletu na pracovný počítač sa preto rýchlo spotrebuje.

Android aj Windows

Režim DeX funguje veľmi jednoducho. Pomocou kábla USB-C-na-HDMI sa obrazovka Tab S4 mení na veľkú oblasť citlivú na dotyk, zatiaľ čo Android predpokladá na obrazovke prostredie podobné Windows. Takto funguje multitasking oveľa lepšie. Aplikácie môžu bežať vedľa seba v samostatných oknách. Hneď ako napíšete napríklad prehliadač alebo dokument vo formáte Word, na tablete sa zobrazí digitálna klávesnica. To však nefunguje zďaleka tak hladko ako fyzické testy. Celkovo je práca s DeX veľmi príjemná, zostáva však veľa problémov a veľa ďalších nákladov za to, čo vlastne notebook dokáže lepšie. Najmä keď zrátame všetky náklady.