Ako

Pomoc: Moja záloha sa nevytvára, čo teraz?

Som vydesený z toho, že stratím iPad alebo že sa mu stane niečo iné, ale nejako si neviem urobiť zálohu cez iCloud. Čo by sa mohlo diať?

Zálohovanie je skutočne mimoriadne dôležité. Ak nemáte zálohu a váš iPad je odcudzený alebo stratený, stratili ste všetko: kontakty, správy, fotografie, pomenujete ho. Zálohovanie cez iCloud by nemal byť proces náročný na prácu, niekedy však nastanú nejaké komplikácie.

Zálohovanie má byť v systéme iOS jednoduché, niekedy sa však situácia pokazí.

iTunes!

Predtým, ako zistíme, čo je zlé, je dôležité iPad čo najskôr zálohovať. Je pravdepodobné, že s tým už nejaký čas chodíte a každý deň, ktorý nezálohujete, je dňom, kedy prídete o viac údajov, takže to je teraz vaša priorita. Ale nebol to problém? Správne, nefungovalo to. To však bolo prostredníctvom iCloudu. Malo by to fungovať cez iTunes. Na to samozrejme potrebujete PC alebo Mac.

Trúfame si tvrdiť, že takmer každý má doma počítač, ale ak nie, môžete samozrejme vždy ísť za priateľmi alebo rodinou. Zálohu môžete vytvoriť pomocou iTunes pomocou (po stiahnutí, nainštalovaní a spustení iTunes) pripojením iPadu k počítaču pomocou kábla. Kliknite na vpravo hore na iPade a potom kliknite na Vytvorte zálohu. Po dokončení tohto procesu si môžeme s iPadom zahrať, čo chceme, vaše dáta sú v bezpečí. Čo sa ale teraz deje s vašimi zálohami na iCloude?

Predtým, ako vyskúšate čokoľvek iné, zálohujte si iTunes.

Nedostatok miesta?

Najčastejšou príčinou zlyhaní zálohovania iCloud je nedostatok miesta. Teraz vás počujeme, že si myslíte: mohli sme sami kopnúť do tých otvorených dverí, ale problém je niekedy o niečo zložitejší, ako si myslíte. Ak je vaša záloha príliš veľká, môžete urobiť dve veci: zväčšiť úložnú kapacitu v iCloude alebo znížiť zálohu. To druhé niekedy spôsobuje problémy. Pretože čo keby si bol v Nastavenia / iCloud / Úložisko a zálohovanie / Správa úložiska deaktivoval všetky hlavné komponenty, ale zdá sa, že vaša záloha je koniec koncov 7 GB (zatiaľ čo Apple vám dáva iba 5 GB)? Potom trpíte nepríjemným javom, ktorý sa objavuje každú chvíľu.

Aplikácia Správy niekedy vytvorí obrovský archív, ktorý nie je možné jednoducho vypnúť pri správe zálohy. Vinníka pravdepodobne nájdete, keď stlačíte Nastavenia / Všeobecné /Použite. Riešenie? Nanešťastie to je odstránenie konverzácií, ktoré sú preplnené fotografiami, videami a podobne. Ste veľmi pripútaní k vašim rozhovorom? Potom si môžete tiež stiahnuť médiá a potom ich manuálne odstrániť z konverzácie, aby ste si mohli správy ponechať sami. Ak chcete médium odstrániť, stlačte ho dlho a vyberte Viac.

Aplikácia iMessage môže tajne skrývať obrovské množstvo dát.

Ešte väčší nedostatok miesta?

Niekedy chýba aj nedostatok miesta, pretože k rovnakému Apple ID pre iCloud je priradených viac ako jedno zariadenie. V takom prípade môžete svojich 5 GB vyčerpať pomerne rýchlo a zálohovanie nebude fungovať. Riešenie? Najmenšou námahou je nákup ďalšej úložnej kapacity. Pravdepodobne je však rozumnejšie obmedziť veľkosť zálohy použitím rôznych cloudových riešení.

Takže ukladajte svoje fotografie a videá napríklad do Dropboxu, potom ich už nie je potrebné zahrňovať do zálohy. Máte adresu v Gmaile? Potom použite aplikáciu Gmail namiesto aplikácie Apple Mail, aby sa pošta nestiahla lokálne. Existuje teda ešte viac riešení, ktoré treba vymyslieť. Môže sa to zdať ťažkopádne, ale je to lacnejšie ako pridanie úložnej kapacity a menšie ťažkosti ako práca s dvoma účtami iCloud.

Ak máte viac ako jedno zariadenie so systémom iOS, s úložnou kapacitou môže ísť rýchlo. Obmedzte veľkosť zálohy.

Odkaz

Aby bolo možné nahrať zálohu na iCloud, je samozrejme potrebné pripojenie. Ak máte iPad s 3G, nečakajte, že to bude stačiť na nahranie zálohy. Toto nahrávanie sa uskutočňuje iba cez WiFi, pretože inak by ste sa do jedného dňa dostali cez balík dát. Pripojíte sa hlavne k verejným sieťam, ale nechcete nahrávať zálohu do svojho iPadu? Potom skontrolujte, či existuje prihlasovacia stránka.

Ak aktívne používate internet, automaticky sa vám zobrazí táto stránka v prehliadači Safari. Ak ale používate pripojenie Wi-Fi iba preto, že chcete zálohovať, nemusíte si uvedomiť, že musíte najskôr prijať podmienky verejnej siete. Nestabilné pripojenie (také, ktoré sa často odpojí) tiež spôsobí zlyhanie nahrávania.

Uistite sa, že ste pripojení k stabilnému pripojeniu na internet (wifi s jednou pomlčkou nie je veľmi užitočná).