Ako

Takto získate metlu prostredníctvom svojich záložiek

Počas surfovania na internete zbierate čoraz viac záložiek. Skôr ako sa nazdáte, narazíte na duplicitné záložky, prekrývajúce sa priečinky so záložkami a kopu odkazov na už neexistujúce stránky. Zbierku záložiek môžete skontrolovať ručne, ale vyčistenie záložiek túto prácu výrazne urýchľuje.

Krok 1: Inštalácia

Pretože sa jedná o rozšírenie pre Chrome, musíte najskôr prejsť do webového obchodu Chrome a vyhľadať ho Vyčistenie záložiek. Potom kliknite na Pridať do prehliadača Chrome a v ďalšom kroku si vyberiete Pridať rozšírenie. Po nainštalovaní rozšírenia sa na paneli nástrojov zobrazí nové tlačidlo. Ak používate Chrome s rovnakým účtom na mobilnom zariadení, môžete toto rozšírenie sprístupniť aj na tomto zariadení kliknutím Povoliť synchronizáciu. Vývojár navrhuje najskôr zálohovať vaše záložky pre prípad, že by sa niečo pokazilo. Ak neviete, ako si takúto zálohu urobiť, postupujte podľa krokov v časti Ukážte mi návod, ako na to.

Krok 2: Štyri akcie

Po otvorení Vyčistenia záložiek sa zobrazia štyri tlačidlá. Prvý vyhľadá duplicitné záložky, druhý vyčistí prázdne priečinky so záložkami, ďalší zlúči duplicitné priečinky so záložkami a druhý vyhľadá webové adresy, ktoré už nefungujú. Keď kliknete na jedno z týchto tlačidiel, program Bookmarks Clean Up začne pôsobiť. Vždy dostanete zoznam nájdených výsledkov. Kontrola nefunkčných záložiek zobrazuje všetky webové adresy, ktoré vracajú chybové kódy, napríklad 403 a 404, a ponúka možnosti na odstránenie niektorých alebo všetkých.

Krok 3: Výsledok

Zakaždým, keď môžete skontrolovať zoznam výsledkov a rozhodnúť sa, či by rozšírenie malo tu a tam robiť výnimku. Môže tento čistič okamžite prejsť hrubým štetcom, potom si vyberiete Vybrať všetko. Ak ich chcete natrvalo odstrániť, kliknite na ikonu odpadkového koša vpravo. Nastavenia aplikácie Bookmarks Clean Up môžete stále meniť pomocou ozubeného kolieska v pravom hornom rohu. Napríklad môžete z kontroly vylúčiť určité priečinky so záložkami. Takto si môžete byť istí, že obsah týchto priečinkov zostane nedotknutý. Môžete tiež zmeniť parametre a skontrolovať, či nie sú poškodené odkazy. Ak si však nie ste istí, čo robíte, odporúčame vám zdržiavať sa odtiaľto.