Ako

Odstráňte špionážne aplikácie na pozadí v systéme Windows 10

V systéme Windows 10 je vaša ponuka Štart plná všetkých druhov aplikácií, ktoré možno nikdy nepoužívate. Niektoré z týchto aplikácií sú predvolene aktívne na pozadí. Informácie je potom možné neustále zhromažďovať. V tomto článku si môžete prečítať, ako vypnúť aplikácie na pozadí. Diskutujeme tiež o tom, ako z vášho systému úplne odstrániť predvolené aplikácie pre Windows 10.

  • Blokovanie sledovačov na smartfóne s Androidom 11. decembra 2020 6:12
  • Odstránenie účtu Microsoft v 3 krokoch 25. novembra 2020 13:11
  • Napríklad „naposledy videný“ môžete vypnúť v aplikácii WhatsApp 5. novembra 2020 12:11

Krok 1: Aplikácie

V niektorých prípadoch má zmysel, aby bola aplikácia spustená na pozadí. Ak napríklad ako budík používate aplikáciu Budík a hodiny, musí byť táto aplikácia aktívna, aby vás mohla upozorniť. Automatické preposielanie informácií možno tiež niekedy ľahko vysvetliť. Aplikácia ako Počasie musí poznať vašu polohu, aby vám mohla poskytnúť aktuálne informácie o počasí. Je ľahké zistiť, ktoré aplikácie môžu bežať na pozadí. kliknite na Štart / Nastavenia / Ochrana osobných údajov a choď do Pozadie-aplikácie. Je pravdepodobné, že všetky aplikácie majú povolenie na spustenie na pozadí. Okrem problémov s ochranou súkromia to stojí zbytočné energie navyše, čo je obzvlášť nepríjemné pre používateľov notebookov. Kliknutím na prepínač teda vypnite všetky nepoužívané aplikácie.

Krok 2: Odstráňte

Ak vás istý čas otravuje prítomnosť určitých aplikácií v systéme Windows 10, môžete ich odstrániť niekoľkými spôsobmi. Väčšina ľudí už má CCleaner vo svojom systéme, takže si tento program vezmeme ako príklad. Otvorte CCleaner a choďte na Odinštalujte Nástroje / Programy. Získate prehľad všetkých programov a aplikácií. Kliknutím na stĺpec Autor prehľadne zobrazíte zoznam všetkých softvérov. Pozri sa na Microsoft a pomocou tlačidla odstráňte aplikácie, ktoré už vo svojom systéme nechcete Odinštalovať.

Krok 3: Odstráňte všetko

Pred odstránením aplikácií pre Windows 10 sme diskutovali o 10AppsManager. Výhodou aplikácie 10AppsManager je, že vidíte iba aplikácie pre Windows 10. 10AppsManager má tiež dve šikovné tlačidlá. S Odobrať všetky všetky predvolené aplikácie sa odstránia naraz. Túto možnosť použite, iba ak ste si istí, že nepoužívate žiadnu z týchto aplikácií. Tlačidlo Preinštalujte znova nainštalujte aplikácie. Posledné spomenuté je možné vykonať aj prostredníctvom PowerShellu vo Windows 10, ten je však vyhradený iba pre odborníkov.