Ako

Dropbox na vašom NAS s Cloud Sync v 3 krokoch

Vďaka Cloud Sync môžete synchronizovať Dropbox a ďalšie cloudové služby s vašim Synology NAS. Týmto spôsobom môžete ľahko zálohovať svoj Dropbox alebo ho zahrnúť do plánu zálohovania vášho NAS. Tiež máte rýchlejší prístup k domácej sieti a Dropbox nemusí byť aktívny vo vašom počítači.

Krok 1: DSM

Cloud Sync je aplikácia pre DSM, operačný systém Synology. Okrem Dropboxu vám Cloud Sync umožňuje synchronizovať aj ďalšie populárne cloudové služby ako OneDrive, Google Drive, Box a ďalšie. Ako príklad si berieme Dropbox. Prečítajte si tiež: 9 najlepších bezplatných cloudových služieb pod mikroskopom.

Prihláste sa do systému DSM pomocou prehliadača. Pomocou služby File Station vytvorte na svojom NAS priečinok, do ktorého chcete stiahnuť svoj Dropbox, napríklad štandardný priečinok alebo priečinok pre všetkých používateľov siete. Teraz choďte na cez tlačidlo štart (vľavo hore v DSM) Centrum balíkov. Nainštalujte si aplikáciu Cloud Sync a spustite Cloud Sync z domovského tlačidla DSM.

Krok 2: Cloudová synchronizácia

Pri prvom spustení služby Cloud Sync môžete priamo nastaviť synchronizáciu Dropbox pomocou rovnomenného tlačidla. Budete presmerovaní na stránku www.dropox.com, aby ste vyjadrili súhlas s touto propagáciou. Potom sa vrátite do aplikácie Cloud Sync a získate ďalšie nastavenia. Vyberte si na Miestna cesta priečinok, ktorý ste vytvorili v predchádzajúcom kroku. Včela Vonkajšia cesta v priečinku Dropbox môžete určiť priečinok. To je užitočné iba v prípade, že chcete synchronizovať iba najdôležitejšie priečinky Dropbox. S možnosťou Šifrovanie údajov súbory sú šifrované vo vašom Dropboxe. Túto možnosť môžu používať iba odborníci, pretože súbory vo vašom Dropboxe sa môžu stať nečitateľnými.

Krok 3: Nastavenia

Voľba, ktorú urobíte s Smer synchronizácie je nevyhnutné. V predvolenom nastavení sa úpravy, ktoré vykonáte v priečinku Dropbox na vašom NAS, aktualizujú na cloudovú službu presne tak, ako používate Dropbox vo svojom počítači. Toto nastavenie sa nazýva Obojsmerný. Môžete sa rozhodnúť zálohovať iba svoj Dropbox na váš NAS (namiesto synchronizácie). V takom prípade zmeňte nastavenie Smer synchronizácie do Stiahnite si iba externé zmeny. Možnosť Nahrávajte iba miestne zmeny pracuje v opačnom poradí.

Vaša synchronizácia sa uskutoční automaticky. V nastaveniach svojho profilu Cloud Sync môžete určiť, ako často sa to má robiť, určiť obmedzenia šírky pásma a upraviť ďalšie možnosti.