Ako

Streamujte filmy zadarmo s rastúcou ponukou Plex

Plex poznáme ako mediálny server, pomocou ktorého môžete streamovať lokálne médiá cez vašu sieť na všetky druhy zariadení. Nedávno pribudla zaujímavá možnosť: pozerať filmy zadarmo. Plex ponúka streamovaciu službu podobnú Netflixu, za ktorú však nemusíte platiť nič. Týmto spôsobom môžete streamovať filmy zadarmo.

Ak sledujete filmy zadarmo pomocou programu Plex, musíte si byť vedomí niektorých obmedzení. Zatiaľ teda nemusíte rátať s bohatou a modernou ponukou ako pri Netflixe alebo Amazone. Plex podpísal dohodu s filmovými štúdiami ako WarnerMedia, Lionsgate a Legendary, ale nie všetky filmy sú k dispozícii vo všetkých krajinách.

Filmovú ponuku v súčasnosti tvoria hlavne relatívne staršie produkcie takzvaných B-filmov. To neznižuje skutočnosť, že medzi tým existujú celkom pekné produkcie. Plex tiež dodržiava princíp avod. To znamená reklamou podporované video na požiadanie. To znamená, že občasná krátka reklama vám bude prekážať v sledovaní. Každopádne to nič nestojí a je to legálne.

Vytvorte si účet a začnite streamovať!

Spustite svoj obľúbený prehliadač a posuňte sa na stránku Plex. Kliknite na ňu Sledovať teraz a potom ďalej Pozerajte zadarmo. Vytvorte si bezplatný účet cez Google, Facebook alebo pomocou e-mailovej adresy. V druhom prípade potvrďte pomocou Vytvoriť účet, po ktorom sa zaregistrujete v službe Plex. Mimochodom, toto nie je povinné. Streamovať môžete aj bez účtu.

Na ľavej strane nájdete ponuku médií s kategóriami ako napr Webové relácie, správy, podcasty, TIDAL a Vaše médiá. Prejdeme v tomto prípade do kategórie Filmy a televízia. Po otvorení okamžite uvidíte miniatúry dostupných filmov. Delia sa okrem iného na Nedávno pridané, Najpopulárnejší a Plex výber týždňa.

Pomocou vyhľadávacieho panela vľavo hore môžete vyhľadávať filmy konkrétnejšie. Ak si chcete pozrieť film, stačí kliknúť na film a kliknúť hrať tlačiť.

Film môžete pridať do poradia pomocou tlačidla s tromi bodkami. Mali by ste byť tiež schopní streamovať film z vášho prehliadača do Chromecastu.

Pomocou tlačidiel v dolnej časti rýchlo otáčate obraz dopredu alebo dozadu a cez nastavenie môžete urobiť Zvukový stream a Titulky Upraviť. Titulky sú ťažko dostupné, pretože takmer celý rozsah je v angličtine.