Ako

Uložte webovú stránku ako súbor PDF alebo MHT

Niekedy by bolo užitočné mať možnosť uložiť webovú stránku lokálne so všetkým neporušeným formátovaním a obrázkami. Som si vedomý dvoch spôsobov ukladania webových stránok do jedného súboru. Presné rozloženie stránky nie je zachované, ale je veľmi blízke.

Jeden vám dá štandardný súbor PDF. Druhá technika produkuje menej všadeprítomný súbor MHT alebo MHTML. Existuje menej možností na čítanie súborov MHT, ale zvyčajne sú bližšie vzhľadu pôvodných stránok. Prečítajte si tiež: Týmto spôsobom prispôsobíte každý web pomocou Shrturl.co.

Obidve techniky fungujú, aj keď mierne odlišne, v prehliadačoch Internet Explorer, Chrome a Firefox.

PDF

Ak chcete vytvoriť PDF, musíte stránku iba „vytlačiť“ do softvéru na tvorbu PDF.

Vďaka Chrome je to mimoriadne jednoduché. Po načítaní požadovanej stránky stlačte Ctrl-P do Tlačdialógové okno prehľadávača. Klikni na Zmenav časti Cieľ. Potom uvidíte zoznam dostupných tlačiarní, ale existuje aj jedna Uložiť ako PDF-volba.

V prehliadači Chrome môžete webovú stránku ľahko uložiť ako PDF.

Ctrl-P tiež vyvolá dialógové okno tlačiarne v prehliadači Internet Explorer alebo Chrome. Poskytujú však iba štandardné dialógové okná systému Windows a neposkytujú možnosť uloženia vo formáte PDF. (Obaja majú jeden Vytlačiť do súborumožnosť, ale na to to nestačí.)

Potrebujete teda program na tlač do PDF, ktorý slúži ako tlačový ovládač pre Windows. Je ich veľa a jedna môže byť už nainštalovaná vo vašom počítači bez vášho vedomia. Pri výskume tohto článku som zistil, že ich mám štyri.

Ak medzi svojimi tlačovými ovládačmi nemáte možnosť PDF, stiahnite si a nainštalujte bezplatnú verziu BullZip PDF Printer.

MHTML

Formát súboru MIME HTML (MHTML) archivuje webovú stránku tak, že do jedného súboru vloží text, kód a obrázky (nie však audio alebo video). Je to skôr webová stránka. Je to preto, že technicky je to aj webová stránka.

Internet Explorer už podporuje súbory MHTML v predvolenom nastavení. Ak chcete uloľenú stránku uloľi », stlačte Ctrl-S do Uložiť akodialógové okno. Vyberte z ponuky Uložiť ako typ Webový archív, jeden súbor (* .mht).

Prehliadače Firefox a Chrome nepodporujú MHTML, ale je možné ich vyriešiť. Používatelia prehliadača Firefox si môžu nainštalovať archívny formát Mozilla s MHT a Faithful Save.

Pre Chrome je to trochu komplikovanejšie. Do poľa adresy prehliadača (do ktorého zadávate adresy URL) zadajte toto: chrome: // flags / a stlačte Zadajte. Vyhľadajte možnosť Uložiť stránky ako MHTML a kliknite na ikonu Povoliť-link. Zatvorte prehliadač a znova otvorte Chrome.

Po vykonaní týchto úprav ponúkne dialógové okno Uložiť ako (stále Ctrl-S) možnosť MHT alebo MHTML v ponuke Uložiť ako typ.

Súbory MHTML je možné čítať v prehliadači Internet Explorer a v ďalších prehľadávačoch, ak ste zmenili nastavenia vyššie uvedeným spôsobom. Môžete si tiež stiahnuť aplikácie pre Android a iOS, ktoré vám umožnia čítať súbory MHTML.