Ako

Windows 10 na vašom Raspberry Pi v 16 krokoch

V poslednej dobe môžete tiež nainštalovať Windows na svoje Raspberry Pi, pretože spoločnosť Microsoft vytvorila svoj najnovší operačný systém vhodný pre rôzne typy zariadení. V tomto článku vysvetľujeme, ako nainštalovať Windows 10 na Raspberry Pi 2 a aké sú možnosti.

Keď nadácia Raspberry Pi Foundation začiatkom tohto roka nečakane ohlásila svoju novú Raspberry Pi 2, spoločnosť Microsoft vydala rovnako prekvapivé oznámenie: mini počítač bude podporovať aj Windows 10. Samozrejme, že to nie je PC verzia systému Windows 10, pretože je pre malý počítač príliš ťažká a bola napísaná pre inú architektúru procesora. Ale Windows 10 IoT Core, špeciálna zbavená verzia Windows pre aplikácie Internet of Things. Súčasťou vízie spoločnosti Microsoft je urobiť z Windows 10 „univerzálny operačný systém“, ktorý funguje na všetkých druhoch zariadení. Prečítajte si tiež: Začíname s Raspberry Pi 3.

Nevyhnutnosť

Čo potrebujete na vyskúšanie systému Windows 10 na vašom Raspberry Pi 2? Najskôr potrebujete vo svojom počítači Windows 10. Ak stále máte Windows 7 alebo 8, inovujte ho (zatiaľ zadarmo) na najnovší operačný systém spoločnosti Microsoft. Potrebujete tiež Visual Studio Community 2015, bezplatné vývojové prostredie spoločnosti Microsoft. Potrebujete tiež kartu microSD s veľkosťou najmenej 8 GB, na ktorú napíšete obrázok systému Windows 10 IoT Core. A na záver samozrejme IoT zariadenie: okrem Raspberry Pi 2 je podporovaný aj MinnowBoard Max.

Čo môžete robiť s Windows 10 IoT Core?

Spoločnosť Microsoft má veľa vzorových kódov softvéru, ktoré môžete spustiť v mini operačnom systéme na webovej stránke Windows 10 IoT Core. Vznikla tiež celá komunita vývojárov, ktorí ukazujú svoje vlastné výtvory. Okrem čisto softvérových aplikácií existuje aj veľa možností na čítanie snímačov a riadenie motorov. Ak surfujete po webových stránkach, okamžite sa vám zobrazia možnosti: meteorologická stanica, robot na kolesách, ktorý ovládate diaľkovým ovládaním, systém domácej automatizácie, automatický systém polievania záhrady a hlasové ovládanie vášho domu.

Visual Studio 2015

Predpokladáme, že máte v počítači Windows 10. Overte, či je spustené aspoň verejné vydanie. Ak ty víťaz v ponuke Štart a stlačte kláves Enter, inšpektor by mal byť minimálne postaviť 10240 spomenúť. Ak je to v poriadku, nainštalujte si Visual Studio Community 2015. Vyberte typ inštalácie Vlastné, Finch Univerzálne nástroje / nástroje na vývoj aplikácií pre Windows a Windows SDK a kliknite Inštalácia. Inštalácia chvíľu trvá, pretože sa stiahne a nainštaluje niekoľko gigabajtov.

Spustite Visual Studio

Po inštalácii spustite Visual Studio 2015. Prvýkrát sa program spýta, či sa chcete zaregistrovať, ale nemusíte. Poďme Nastavenia vývoja na Všeobecné , vyberte farebnú schému a stlačte Spustite Visual Studio. Prvýkrát to môže trvať niekoľko minút, kým budú pripravené všetky nastavenia. Skontrolujte, či je v ponuke Pomocník / O aplikácii Microsoft Visual Studio uvedená je minimálne verzia 14.0.23107.0 D14Rel Vizuálne štúdio a minimálne verziu 14.0.23121.00 D14OOB s Nástroje Visual Studio pre univerzálne aplikácie pre Windows.