Preskúmanie

Windows 10 sa bootuje rýchlejšie s BootRacer

Váš počítač sa bootoval oveľa rýchlejšie; Teraz sa zdá, že sa Windows Desktop objaví večne. Zaujíma vás, čo sa deje a ktoré procesy spôsobujú toto oneskorenie. BootRacer presne vie, ako vám to má povedať, a umožní vám vykonať hneď niekoľko optimalizácií.

BootRacer

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows XP a vyššie

Webová stránka

www.greatis.com/bootracer 8 Skóre 80

  • Pros
  • Vymazať históriu
  • Presné merania
  • Negatíva
  • Aké neprehľadné rozhranie

Keď počítač pomaly vystupuje zo štartovacích blokov, musí to mať zvyčajne spoločné so samočinnými programami (automatické spustenia), ktoré trvajú príliš dlho. Správca úloh systému Windows 10 poskytuje informácie o tom, ktoré procesy majú vplyv na proces zavádzania, ale nie sú príliš objasňujúce. BootRacer funguje oveľa presnejšie.

Bootovací čas

Program môžete ľahko nainštalovať; najlepšie nechajte všetky začiarknutia na konci procesu inštalácie. Keď potom reštartujete počítač, aktivuje sa BootRacer. Pri každom spustení sa objaví vyskakovacie okno, v ktorom si môžete prečítať, ako dlho presne trval bootovací proces. BootRacer berie do úvahy inicializáciu systému (vrátane spustenia služieb), ako aj prípravu pracovnej plochy a výstup automatických štartov. V predvolenom nastavení BootRacer vykonáva túto analýzu pri každom spustení systému Windows, ale môžete ju deaktivovať, ak chcete (cez Pokročilé / Možnosti / Iba raz). A Históriatlačidlo poskytuje prehľad o vývoji časov spustenia systému za sebou.

Vyčistite automatické spustenia

Ako už bolo spomenuté, automatické spustenia majú často dôležitý podiel na čase spustenia a program BootRacer vám presne povie, koľko času každé automatické spustenie vždy trvá. Aktivácia tejto možnosti chvíľu trvá (cez Pokročilé / Možnosti / Kontrola spustenia, kde ty Povoliť ovládanie a začiarknite obe možnosti).

Nástroj tiež umožňuje zakázať nechcené automatické spustenia: jednoducho zrušte začiarknutie vedľa napadnutej položky. Alebo ho môžete natrvalo odstrániť pomocou tlačidla Odstrániť. Pomocou tlačidiel so šípkami môžete ďalej upraviť spúšťaciu postupnosť automatických štartov.

K dispozícii je niekoľko ďalších možností, vrátane troch Urýchliťnástroje, musíte si ich však stiahnuť a nainštalovať osobitne.

Záver

BootRacer vám poskytne presný obraz o vašich postupoch zavádzania. Dozviete sa presné trvanie, ako aj vplyv jednotlivých častí v takomto rozbehovom procese. Obmedzená funkcia manažéra bootovania vám umožňuje (dočasne) vypnúť automatické spustenia a zmeniť postupnosť bootovania. Nástroj je preto obzvlášť užitočný pri odstraňovaní problémov, keď sú doby spustenia príliš dlhé.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found