Novinky

Najlepšia séria na Netflixe roku 2019

V našej obľúbenej streamovacej službe Netflix to bol rok plný udalostí. Séria prišla, séria išla a Netflix vynaložil veľa úsilia na tvorbu svojich vlastných sérií a filmov. Boli to najlepšie série na Netflixe roku 2019.

Keď nás vidia

Keď nás vidia je miniséria, ktorá rozpráva skutočný príbeh skupiny piatich chlapcov, ktorí boli identifikovaní ako podozriví z prípadu vraždy z roku 1989.

Haunting of Hill House

Hľadáte nepríjemnú hororovú sériu, ktorá vám vyrovná vlasy? Potom sa pozrite na The Haunting of Hill House. Táto jedinečná perspektíva hovorí o tom, čo sa stane s rodinou potom, čo unikne zo strašidelného domu. Stopy, ktoré zanechali traumatické zážitky, ovplyvňujú aj dospelý život bývalých obyvateľov. Extra tip na prezeranie: pri sledovaní dávajte pozor na to, či na pozadí snímok vidíte duchov. Tie sa skrývajú v každej epizóde!

Tma

Ak ste nemeckú sériu Dark ešte nevideli, je to absolútna nevyhnutnosť. Táto bizarná séria je tmavá nielen z hľadiska práce s fotoaparátom, ale aj z hľadiska subjektu. V nemeckej dedine deti miznú každých pár rokov. Tieto deti sa napriek intenzívnemu hľadaniu už nikdy neobjavia nažive. Uvidíte len malú miestnosť s detskými tapetami a mŕtvymi deťmi so zvláštnymi popáleninami. Zodpovedanie všetkých zahrnutých časových osí môže chvíľu trvať, ale stojí za to investovať.

La Casa de Papel

La Casa de Papel bola pravdepodobne jednou z najsledovanejších a najpopulárnejších sérií na Netflixe. Táto španielska séria bola populárna najmä medzi mladými ľuďmi a pojednáva o skupine zločincov, ktorí sa dopúšťajú lúpeží. Ak ste sériu ešte nevideli, stále to poznáte: Červené kombinézy a pleťové masky Salvadora Dalího boli skutočným trendom karnevalu.

Mindhunter

To, čo robí Mindhuntera obzvlášť dobrou sériou, je najmä to, ako dobre sú obsadení herci, ktorí stvárňujú úlohy sériových vrahov. Tieto postavy sú často také podobné skutočnému náprotivku, že sa môžete skutočne ponoriť do mysle protivného sériového vraha.

Koruna

The Crown je dramatický seriál Birtse o vláde kráľovnej Alžbety II. V Anglicku. Táto séria je na Netflixe už tri sezóny a pracujú na nej veľké mená ako Helena Bonham Carter, Olivia Colman či Matt Smith.

Po živote

Táto séria od Rickyho Gervaisa je určite jednou z najlepších sérií na Netflixe. Vďaka svojmu temnému a cynickému humoru, ktorý je pre Chervaisa taký charakteristický, vie nielen, ako vás rozosmeje, ale niekedy aj rozplače. After Life sleduje život vdovca, ktorý po smrti svojej ženy nemôže dostať svoj vlastný život späť do starých koľají a vlastne ani nechce.

Kúzelník, bosorák

Originálnu sériu Netflix Zaklínač si môžete pozrieť od 20. decembra. Táto séria vychádza z rovnomenných kníh poľského spisovateľa Andreza Sapkowského. Zaklínači už recenzenti, ktorí dostali chuť na sériu, označujú za protipól Netflixu k hre o tróny. Uvidí sa, či splní všetky očakávania, ale druhá sezóna série sa potvrdila.