Preskúmanie

Telegram Desktop - alternatíva WhatsApp na PC

Prevzatie WhatsApp spoločnosťou Facebook v roku 2014 bolo tŕňom v oku mnohých ľudí. Telegram využil túto obavu, keď milióny ľudí prešli na túto chatovaciu službu. Okrem mobilnej aplikácie je Telegram Desktop k dispozícii aj pre Windows, macOS a Linux.

Telegram Desktop

Jazyk

Holandsky

OS

Windows 7/8/10; macOS; Linux

Webová stránka

//desktop.telegram.org 8 skóre 80

  • Pros
  • Ľahko sa používa
  • Bezpečnostný kód a dvojstupňové overenie
  • GIF obrázky
  • Negatíva
  • Žiadne videohovory
  • Žiadne tajné chatovacie relácie

Zatiaľ čo WhatsApp spustil desktopového klienta až v roku 2016, Telegram Desktop funguje od roku 2013. Telegram Desktop sa pôvodne začína v angličtine, ale ak chcete, môžete si okamžite aktivovať holandský jazyk. Zadáte tiež číslo mobilného telefónu, po ktorom dostanete overovací kód do zariadenia. Po zadaní tohto kódu môžete začať.

Jednoduché užívateľské prostredie

Používateľské prostredie Telegram Desktop nie je veľa. Na ľavej strane vidíte, ktoré konverzácie sú momentálne otvorené, zatiaľ čo na odosielanie správ používate pravú časť. Kliknite v hlavnej ponuke Kontakty aby ste zistili, ktorí ďalší známi sú aktívni na Telegrame. Namiesto výmeny textových správ môžete rovnako ľahko uskutočniť zvukový hovor. Videohovory nie sú bohužiaľ možné. Je samozrejmé, že pri konverzáciách používate emotikony, aj keď na vyjadrenie emócií môžete použiť aj väčšie obrázky. Zdieľate tiež priamo pohyblivé obrázky vo formáte GIF, pretože databáza Giphy je integrovaná. Na záver môžete upraviť dizajn podľa vlastných predstáv. Napríklad vyberiete zväčšenie a iné pozadie.

Bezpečnostné opatrenia

Telegram je známy ako alternatíva WhatsApp k ochrane súkromia, ale platí to v skutočnosti aj pre verziu pre PC? Ako možno čakáte, freeware obsahuje niekoľko bezpečnostných funkcií. Týmto spôsobom chránite chatovacieho klienta prístupovým kódom a aktivujete dvojstupňové overenie. Okrem toho môžete po určitej dobe nečinnosti, napríklad po mesiaci alebo roku, voliteľne odstrániť účet vrátane všetkých údajov. Na rozdiel od mobilnej aplikácie Telegram Desktop nikde neponúka možnosť povoliť šifrovanie end-to-end pre tajné konverzácie.

Záver

Telegram Desktop bohužiaľ chýba tajné chatovacie relácie aplikácie Telegram so samodeštrukčnými správami. Tento chatovací klient je stále o niečo bezpečnejší ako verzia WhatsApp pre PC, pretože môžete aktivovať aspoň prístupový kód a dvojstupňové overenie. Program bohužiaľ nemá funkciu videohovoru. Napriek tomu je Telegram Desktop užitočným doplnkom pre tých, ktorí už používajú mobilnú aplikáciu tejto chatovacej služby.