Blog

Nájdite a odstráňte duplicitné súbory

Čím viac sťahujete a inštalujete, tým je pravdepodobnejšie, že budete mať duplicitné súbory. V mnohých prípadoch zaberajú zbytočné miesto na disku a radšej sa ho zbavíte. Existuje mnoho rôznych nástrojov na detekciu duplicitných súborov. Niektoré sú zadarmo, iné musíte zaplatiť. V systéme Windows nie je vždy ľahké nájsť duplicitné súbory sami, pokiaľ neviete niečo o príkazovom riadku.

Ak nemáte žiadny softvér tretích strán, jedinou možnosťou je vyhľadať konkrétny súbor v programe Windows Prieskumník a potom ho manuálne odstrániť, ak sa ukážu ako dve verzie. Môže to byť časovo veľmi náročný proces, na ktorý nikto nečaká. Preto poskytujeme niekoľko tipov na rýchle a efektívne odstránenie duplicitných súborov.

1. Zabite dve muchy jednou ranou

Nechcete samostatný nástroj na zisťovanie duplicitných súborov, aby ste predišli zbytočnému znečisteniu vášho počítača? Našťastie existuje nástroj s názvom CCleaner. Tento program je primárne určený na vyčistenie vášho počítača, ale dá sa veľmi dobre použiť na detekciu duplicitných súborov. V programe choďte na Náradie potom kliknite Duplicitný vyhľadávač. Zvyšok je samozrejmosťou. S programom CCleaner teda môžete vyčistiť počítač aj vyhľadávať duplicitné súbory.

2. Známe nástroje

Ak vám neprekáža stiahnutie samostatného nástroja na vyhľadávanie duplicitných súborov, je k dispozícii veľa možností. Spomeňte si na programy, ako sú Wise Duplicate Finder, Duplicate Cleaner Pro alebo Dupscout.

CloneSpy je tiež veľmi užitočný. Vyberte, v rámci ktorých priečinkov má nástroj vyhľadávať duplicitné súbory, a môžete nastaviť všetky druhy filtrov a proces vyhľadávania obmedziť napríklad na súbory určitej veľkosti, času alebo prípony. Po každom procese vyhľadávania získate prehľad nájdených duplicitných súborov. Ľahko!

3. Prieskumník systému Windows

Spoločnosť Microsoft (zatiaľ) zabudovala funkciu vyhľadávania duplicitných súborov v systéme Windows, existujú však spôsoby, ako vyhľadávať duplicitné súbory v programe Windows Explorer. To vám pomôže, ak súbory v Prieskumníku správne zoradíte a filtrujete. Napríklad v Prieskumníkovi Windows kliknite pravým tlačidlom myši a potom kliknite na ikonu Socha. Stlačte Extra veľké ikony. Toto zobrazenie uľahčuje vizuálne porovnanie fotografií a videí. Vyberte si z možností Socha pred Detaily, potom získate veľa ďalších informácií o všetkých svojich súboroch v zozname a podľa týchto parametrov je možné ich zoradiť.

Vyhľadávanie duplicitných súborov pomocou programu Windows Explorer je trochu ťažkopádne, ale môžete to urobiť bez toho, aby ste si museli sťahovať a inštalovať ďalší program.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found