Ako

Týmto spôsobom zdieľate priečinky so všetkými svojimi zariadeniami

Keď pracujete na rôznych systémoch doma, je pekné, že k svojim súborom máte prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Toto zariadite zdieľaním diskovej jednotky alebo priečinka. V tomto článku si ukážeme, ako zdieľať súbory a priečinky medzi všetkými svojimi rôznymi zariadeniami.

01 Zdieľaný priečinok

Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok, ktorý chcete zdieľať, a vyberte ho Vlastnosti. Prejdite na kartu zdieľam potom kliknite na tlačidlo zdieľam. Na nasledujúcej obrazovke určíte, pre ktoré používateľské účty chcete súbory sprístupniť. Pre pohodlie si vyberte z rozbaľovacej ponuky Každý, po ktorom potvrdíte pomocou Pridať. Potom kliknite na zdieľam. Zobrazí sa sieťová cesta, na ktorú je možné zdieľaný priečinok dosiahnuť. Zatvorte pomocou Pripravený dialógové okno. Prečítajte si tiež: 7 spôsobov, ako zadarmo posielať veľké súbory.

Každý priečinok v systéme Windows môžete zdieľať prostredníctvom domácej siete.

02 Heslo

Prajete si, aby ostatní členovia rodiny nemali neobmedzený prístup k zdieľaným priečinkom? Žiadny problém, pretože všetko môžete ľahko chrániť heslom svojho používateľského účtu systému Windows. Na ovládacom paneli prejdite na Sieť a internet / Centrum sietí a zdieľania / Zmena pokročilých nastavení zdieľania. Potom začiarknite túto možnosť Povoliť zdieľanie chránené heslom je aktivovaný.

Môžete si tiež zvoliť vypnutie ochrany heslom pre rýchlejší prístup k zdieľaným priečinkom. Vyberte si a potvrďte pomocou Ukladajú sa zmeny. Skontrolujte ďalšiu možnosť Povoliť zisťovanie siete je aktivovaný. Toto nastavenie zaisťuje, že sa počítače navzájom vidia v domácej sieti.

Ak uchovávate súkromné ​​údaje v zdieľanom priečinku, heslo je pekné.

03 Otváranie zdieľaných priečinkov

Hneď ako chcete získať prístup k zdieľanému priečinku na inom počítači, otvorte program Windows Prieskumník. Potom prejdite na v ľavom stĺpci Sieť a dvakrát kliknite na názov počítača, kde sa nachádzajú zdieľané súbory. V prípade potreby zadajte používateľské meno a heslo pre svoj používateľský účet systému Windows. Všetky súbory v zdieľanom priečinku sú teraz prístupné.

To nefunguje? Otvorte ovládací panel a prejdite na Sieť a internet / Centrum sietí a zdieľania / Zmena pokročilých nastavení zdieľania. Aktivujte túto možnosť Povoliť zisťovanie siete. Pilný firewall môže navyše pri prácach hodiť aj kľúč. Užitočné na prístup k programu Windows Explorer z tohto komponentu Počítač vytvorte sieťové pripojenie k zdieľanému priečinku. Pomocou toho môžete ľahko prepojiť písmeno jednotky so zdieľaným priečinkom.

Nastavenia zdieľaného priečinka určujú, či musíte zadať používateľské meno a heslo.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found