Blog

Vyriešia sa tak problémy najnovšej aktualizácie systému Windows

Posledná aktualizácia operačného systému Windows vyšla v máji a spoločnosť Microsoft urobila všetko pre to, aby zabránila opätovnému výskytu všetkých druhov problémov, napríklad vlaňajšej októbrovej aktualizácii. S najnovšou aktualizáciou sa však občas vyskytnú problémy.

Spoločnosť Microsoft zriadila špeciálnu webovú stránku pre všetky hlásené problémy súvisiace s najnovším vydaním operačného systému. Niektoré riešenia už sú tu spomenuté, takže ak narazíte na problémy so systémom Windows 10, nezabudnite si najskôr skontrolovať túto webovú stránku. Vyhľadáme v zozname niektoré bežné a nepríjemné problémy a naznačíme, aké riešenie pre ne má spoločnosť Microsoft.

1. Zariadenia Bluetooth nepracujú

Ak si všimnete, že určité zariadenia Bluetooth prestali fungovať, je to pravdepodobne kvôli nedávnej aktualizácii zabezpečenia systému Windows 10. Táto opravná aktualizácia vydaná 11. júna je zameraná na staršie zariadenia Bluetooth, ktoré majú vyššie bezpečnostné riziká. Spoločnosť Microsoft odporúča kúpiť novšie a bezpečnejšie zariadenie alebo vyhľadať aktualizáciu pre svoje staré zariadenie Bluetooth. Je možné obnoviť operačný systém Windows 10 na dátum pred 11. júnom, čo sa však z bezpečnostných dôvodov neodporúča.

2. Možnosti chýbajú

Možno ste si všimli, že niektoré možnosti zmizli zo systému Windows 10 po májovej aktualizácii. Toto je niekoľko drobných vecí, vrátane funkcie synchronizácie aplikácie na zasielanie správ a ovládača pre externé displeje.

Microsoft tieto funkcie zámerne odstránil s cieľom vyčistiť operačný systém. Celý zoznam funkcií, ktoré zmizli, nájdete na stránkach spoločnosti Microsoft.

3. Chybové hlásenie počas inštalácie

Ak sa pri inštalácii májovej chyby vyskytne chyba a zobrazí sa vám rad čísel, napríklad 0x80190001, 0x80073712 alebo 0x80245006, môže to znamenať, že potrebujete vo svojom počítači viac miesta. Ak chcete vyriešiť tento problém, choďte na Systém a bezpečnosť a potom do Správa systému. Tam nájdete možnosť Uvoľnite miesto na disku.

Vyberte programy, ktoré chcete odstrániť, a nezabudnite kliknúť na dočasné (internetové) súbory. Potom kliknite na Vyčistite systémové súbory. Teraz môžete skúsiť znova nainštalovať májovú aktualizáciu.

4. Antivírusový softvér bráni inštalácii

Mať v počítači antivírusový softvér je chytré, ale niekedy vám tieto programy prekážajú, keď chcete niečo nainštalovať, napríklad Windows May update. Ak sa vám nejako nedarí nainštalovať túto aktualizáciu, môže to niekedy pomôcť deaktivovať antivírusový softvér. Niekedy je dokonca nevyhnutné úplne odstrániť bezpečnostný softvér z počítača. Po nainštalovaní májovej aktualizácie nezabudnite antivírusový softvér vložiť späť do počítača.

5. Nič nepomáha

Ak sa pri pokuse o stiahnutie májovej aktualizácie stále vyskytnú problémy, pravdepodobne budete musieť aktualizáciu úplne odpojiť od počítača a znova ju nainštalovať. Urobíte to tak, že do príkazového riadku zadáte nasledovné:

len prestaň wuauserv

proste zastav bity

proste zastav kryptsvc

Ren% systemroot% \ SoftwareDistribution \ SoftwareDistribution.bak

Ren% systemroot% \ system32 \ catroot2 catroot2.bak

stačí spustiť wuauserv

len začni bity

stačí spustiť cryptsvc

Po každom riadku stlačte vstúpiť. Potom reštartujte počítač a skúste znova nainštalovať májovú aktualizáciu.

Sledujte náš týždenný bulletin!

* Kliknutím na tlačidlo hore vyjadrujete súhlas s vyhlásením o ochrane osobných údajov spoločnosti Reshift Digital B.V. a zaregistrujte sa na odber nášho bulletinu a ponúk od spoločnosti Computer! Totaal. Svoje predvoľby môžete kedykoľvek upraviť po registrácii prostredníctvom osobného odkazu v každej e-mailovej správe od spoločnosti Computer! Totaal.
$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found