Novinky

Toto sú nové funkcie systému iOS 13.5

Apple vydal iOS 13.5. Aktualizáciou operačného systému spoločnosť reaguje na niektoré problémy, ktoré majú používatelia v súčasnej koronovej kríze. Diskutujeme o najnovších funkciách.

iOS 13.5 je v mnohých ohľadoch akousi aktualizáciou koróny a mal by váš iPhone podstatne ľahšie používať pri nosení masky na tvár. Veľké množstvo používateľov uviedlo, že Face ID nefunguje správne so zapnutou maskou na ústa.

Spoločnosť Apple pre toto našla riešenie pre najnovšiu verziu operačného systému, aj keď bohužiaľ stále nie je možné používať Face ID, ak nosíte ústnu masku. Teraz uvidíte obrazovku rýchlejšie, aby ste mohli zadať prístupový kód, aby ste mohli telefón okamžite odomknúť.

Rýchle odomknutie

Pred iOS 13.5 mohlo získanie obrazovky pre odomknutie trvať dlho, pretože iPhone neustále odomykalo vašu tvár a odomykalo váš telefón. Až po niekoľkých pokusoch ste dostali príležitosť zadať prístupový kód. Teraz teda môžete zadať kód priamo.

Aj keď telefón nemôžete odomknúť pomocou Face ID so zapnutou maskou na ústa, iPhone rozpozná, že ho máte. Výhodou toho je, že nemusíte zapínať a vypínať Face ID zakaždým, keď nosíte masku na ústa, ale iPhone sám rozpozná, či je potrebné zadať prístupový kód alebo nie. To vám môže ušetriť veľa frustrácie, ak ste v obchode a chcete rýchlo odomknúť zariadenie, aby ste napríklad mohli platiť pomocou Apple Pay.

Aplikácie Corona

V poslednej dobe spoločnosť Apple nadviazala partnerstvo so spoločnosťou Google na podporu korónových aplikácií, ktoré potrebujú vašu polohu. V systéme iOS 13.5 je podpora hotová. V Holandsku zatiaľ neexistujú žiadne aplikácie, ktoré by túto technológiu využívali, ale pretože túto technológiu teraz uľahčujú inteligentné telefóny, môže pomôcť vládam a zdravotníckym inštitúciám rýchlejšie zavádzať sledovacie aplikácie. Tieto aplikácie by mali uľahčiť varovanie používateľov telefónov, ak prišli do kontaktu s ľuďmi, ktorí mali pozitívny test na korónový vírus. Apple a Google už naznačili, že chcú túto technológiu použiť iba pre súčasnú pandémiu.

iOS 13.5 je možné teraz stiahnuť, ale upozorňujeme: Spoločnosť Apple naznačila, že po aktualizácii nie je možné vrátiť váš iPhone na predchádzajúcu verziu, iOS 13.4.1. Apple chce, aby mal najnovší softvér čo najviac používateľov.