Preskúmanie

Motorola Moto G7 Plus - červená bez červenej farby

Séria Moto G od spoločnosti Motorola je už roky tou najlepšou voľbou, ak hľadáte dobrý smartphone za cenu priaznivú pre peňaženku. Táto najnovšia Motorola Moto G7 Plus je tiež dobrou voľbou, musíte však urobiť niekoľko ústupkov. Ktoré? To sa dočítate v tejto recenzii Moto G7 Plus.

cena € 299,-

Farby Červené a modré

OS Android 9.0

Obrazovka 6,2 palcový LCD (2270 x 1080)

procesor 1,8 Ghz oktacore (Snapdragon 636)

RAM 4 GB

Skladovanie 64 GB (rozšíriteľný)

Batéria 3 000 mAh

fotoaparát 16 a 5 megapixelov (zadný), 8 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,7 x 7,5 x 0,8 cm

Váha 176 gramov

Webová stránka www.motorola.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Skvelý fotoaparát
  • Luxusný vzhľad
  • Dobrá hodnota za peniaze
  • Čistá verzia systému Android
  • Negatíva
  • Pravidlá aktualizácií môžu byť lepšie
  • Zraniteľné bývanie

Motorola Moto G7 Plus je vrcholným modelom série Moto G. Táto séria nadväzuje na sériu Moto G6, ktorá sa objavila v roku 2018. Pozoruhodnou vlastnosťou tejto série G6 bolo, že Moto G6 urobila v porovnaní s Moto G6 Plus výrazné ústupky. Verzia Plus mala lepší výkon, lepší fotoaparát, lepšiu obrazovku a o niečo väčšie rozmery. Spoločnosť Motorola tvrdo pracovala na sérii G7, aby zmenšila rozdiely medzi Moto G7 a týmto Moto G7 Plus. Veľkosť a luxusné bývanie zostali rovnaké. Toto puzdro mimochodom nie je vodotesné. Ďalej má verzia G7 Plus opäť o niečo rýchlejší čipset, o niečo lepší fotoaparát a o niečo lepšiu obrazovku. Ale rozdiely sú menej nápadné ako u série G6. Minulý rok bola rada investovať do verzie Plus vždy o niekoľko desiatok viac. Pri sérii G7 to nevadí. G7 je vynikajúcim základom, ktorý môžete rozšíriť o tento G7 Plus o niečo lepšie fotoaparáty, výkon a 27 W rýchlu nabíjačku.

Hodnota za vaše peniaze

Motorola Moto G7 Plus stojí 300 eur, čo je o pár desiatok viac ako bežná G7. Vďaka tomu je pomer ceny a kvality jednoducho vynikajúci. Moto G7 Plus vyzerá neuveriteľne luxusne, vďaka sklenenému krytu a prednej časti s veľkou 6,3-palcovou obrazovkou s tenkými hranami a výrezom v tvare kvapky. Tajne mám slabé miesto aj pre červenú verziu, ktorú sme dostali otestovať. Príjemným detailom je, že snímač odtlačkov prstov na zadnej strane je zakomponovaný do loga spoločnosti Motorola. Okrúhly ostrovček fotoaparátu robí smartphone rozpoznateľným ako smartphone Moto, ale veľa vyčnieva z puzdra. Treba uznať, že so smartfónmi Moto G6 to bolo horšie. Nie je to však smartphone, ktorý používate bez krytu kvôli fotoaparátu, ktorý vyčnieva z krytu, a sklenenému krytu, ktorý priťahuje odtlačky prstov.

Nielen zovňajšok vás podozrieva, že máte v rukách smartfón okolo 600 eur. Aj vnútro je v úplnej pohode: čipset Snapdragon 636 so 4 GB samozrejme neláme žiadne rýchlostné rekordy, ale za túto cenovú kategóriu sú úplne v poriadku pre najdôležitejšie úlohy vášho smartfónu. Kapacita batérie 3 000 mAh postačuje na prekonanie dňa. Ale nie oveľa viac.

Veľká obrazovka

Moto G7 Plus má rovnaký panel obrazovky ako Moto G7: 6,2-palcová obrazovka s rozlíšením Full HD. Rovnako ako v prípade iných moderných smartfónov, aj tu používa Motorola výrez v tvare kvapky, tenké okraje obrazovky a iný pomer strán. V tomto prípade 19 ku 9. Kvalita obrazu je dobrá: obrazovka vyzerá jasne a farby vychádzajú pekne ... Ale deje sa niečo zvláštne. Naša testovacia verzia Moto G7 Plus mala nižšiu kvalitu obrazu ako bežná Moto G7 na testovacej stolici. Náš Moto G7 Plus mal trochu šedivejší obraz a menej dobrý pozorovací uhol. To je čudné. Pretože vyšetrovanie ma naučilo, že sa to skutočne týka rovnakých panelov obrazovky. Možno sme dostali iné zariadenie, ale môže sa tiež stať, že kvalita obrazu sa líši podľa zariadenia.

Fotoaparát Moto G7 Plus

Na zadnej strane Moto G7 Plus sa nachádza dualcam. To však, žiaľ, nemožno použiť pre pokročilé možnosti, ako je zväčšovanie alebo zmenšovanie obrazu bez straty kvality. Druhý objektív fotoaparátu je čisto určený na vnímanie hĺbky, ktoré sa používa napríklad v režime portrétu (kde sa používa efekt hĺbky ostrosti), orezaní a bodovej farbe (ktorá vytvára monochromatickú fotografiu, s výnimkou jednej farby, ktorá vstúpite sami). Napriek tomu sa takýto druhý objektív vždy cíti trochu nadbytočný, ak neponúka funkciu priblíženia. Google môže tiež implementovať možnosti, ktoré som práve spomenul v softvéri, jediným objektívom na zadnej strane smartfónu Pixel.

Za sťažených svetelných podmienok si čoskoro všimnete, že Moto G7 Plus (vľavo) je schopný zachytiť lepšie fotografie.

Hlavný objektív je schopný robiť dobré fotografie. Smartfóny v rovnakej cenovej kategórii často ukazujú oveľa odvážnejšie fotografie ako tento Moto G7 Plus. To je tiež rozdiel medzi modelmi G7 a G7 Plus. Každý, kto hľadá poriadny fotoaparát v lacnom smartfóne, je lepšie investovať tých pár dolárov navyše do verzie Plus, pretože rozdiel si jednoznačne všimnete, najmä keď sa zhoršia svetelné podmienky. Moto G7 Plus sníma živé fotografie s dynamickým rozsahom dostatočne veľkým na to, aby na fotografii primerane zreteľne ukázal tmavý aj svetlý povrch. Moto G7 sa svojimi fotografiami samozrejme nepribližuje k najdrahšiemu smartfónu Huawei, Samsung alebo Apple. Ale napriek tomu sú fotografie, ktoré snímate s G7 Plus, úplne v poriadku.

Android 9.0 s Motosaus

Okrem výkonu a lepších fotoaparátov je G7 Plus rovnaký ako Moto G7. Vzhľad, kvalita zostavenia, ale aj softvér. Motoroly bežia na Androide 9 (Pie) s príchuťou Motorola. Doplnkami sú napríklad Moto Actions, kde môžete smartfón pohodlne ovládať. Napríklad zapnutím baterky zatrasením smartfónu alebo spustením fotoaparátu pohybom zápästia. Spoločnosť Motorola je príkladom pre mnohých výrobcov tým, že v Androide nezmení veci príliš drasticky, iba dodá najnovšiu verziu systému Android pre smartfón a bude mať jasno v pravidlách aktualizácií. Motorola stále zlyháva v oblasti softvéru. Pravidlá pre aktualizáciu môžu byť lepšie: získate jednu hlavnú aktualizáciu verzie a bezpečnostné opravy na dva roky. Mnoho ďalších lacných smartfónov pracuje na systéme Android One, a preto sa tešia na lepšiu podporu.

Alternatívy k Moto G7 Plus

Aj keď je Moto G7 Plus jedným z najlepších lacných smartfónov, existuje veľa alternatív. Samozrejmosťou je Moto G7, ktorý boduje o niečo menej, čo sa týka fotoaparátu a výkonu, ale je o niečo lacnejší. Pocophone F1 od Xiaomi je ale tiež zaujímavou alternatívou za približne rovnakú cenu. Pokiaľ ide o výkon, tento smartfón obieha okolo Moto G7 Plus, iba Pocophone sa nemôže vyrovnať Android verzii Motorola. Ak hľadáte to najlepšie, čo Android ponúka, môžete sa poobzerať po smartfóne s Androidom One, ako sú napríklad Nokia 6.1 a Nokia 7.1, v rovnakej cenovej kategórii.

Záver: kúpiť Motorola Moto G7 Plus?

Rovnako ako v prípade predchádzajúcich generácií série Moto G, je Moto G7 Plus najlepším lacným smartfónom, aký si môžete kúpiť. Smartfón vyzerá luxusne a moderne a zariadenie jednoducho nemá zásadné negatíva. To znamená, že v súvislosti s výkonnejšími smartfónmi a smartfónmi s lepšou podporou systému Android existuje čoraz vážnejšia konkurencia. Rozdiely medzi bežnou verziou Moto G7 a Plus sú tiež menšie.