Ako

V systéme Windows 10 nesmiem mazať súbory

Super frustrujúce: Pokúsite sa odstrániť súbor v systéme Windows 10 (alebo v staršej verzii systému Windows) a zobrazí sa správa, že sa súbor používa. Čo teraz?

Uistite sa, že súbor sa už samozrejme nepoužíva. To znie veľmi logicky (a je to tak), ale nie vždy je to ľahké. Pretože niekedy je ironické, že súbor používa Prieskumník Windows a budete musieť daný program znova zavrieť a ukončiť ho. Ako však súbor odstránite, ak nemáte otvorený Prieskumník. Ťažké, ale nie nemožné. Najskôr sa uistite, že ste ukončili všetky svoje programy, ktoré by mohli spôsobiť konflikt. Prečítajte si tiež: 13 tipov pre Windows 10.

Zatvorte program Prieskumník

Prieskumníka Windows môžete samozrejme zavrieť kliknutím na krížik vpravo hore. Aj keď je to obvyklé, tentokrát vám odporúčame, aby ste to urobili trochu dôslednejšie, len aby ste zabránili spusteniu iného procesu na pozadí. Stlačte Ctrl + Alt + Del a kliknite na Správa úloh. Teraz nájdite Windows Explorer pod názvom nadpisu, kliknite naň pravým tlačidlom myši a potom kliknite na Ukončiť. Prieskumník Windows sa teraz úplne uzavrie.

Vymazať súbor

Ako však teraz súbor odstránite? Staromódny spôsob prostredníctvom príkazového riadku (povedzme Windows bez grafiky). kliknite na Štart, typ CMD potom kliknite Príkazový riadok raz nájdený.

Teraz sa otvorí malé čierne okno. Prejdite do priečinka obsahujúceho neodstrániteľný súbor. Urobíte to príkazom CD (zmeniť adresár). Predpokladajme, že súbor je v priečinku Users / Marti (ako v mojom prípade), potom napíšete cd pouzivatelia \ marti. Ak už ste v priečinku, môžete sa úplne vrátiť do c: zadaním: CD \. Zadaním príkazu dir môžete zistiť, ktoré priečinky sa nachádzajú v priečinku. Našli ste spis? Potom zadajte del filename.extenssie. Takže ak sa súbor volá Martin.doc, napísali by ste del martin.doc. Po odstránení súboru môžete znova spustiť program Prieskumník.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found