Ako

Takto sledujete poštu pomocou aplikácie PostNL

Či už vám príde do cesty balík alebo obyčajný list, môžete zistiť, čo môžete čakať skôr, ako sa položka dotkne vašej podložky. PostNL má nielen službu sledovania a sledovania balíkov, ale tiež zaviedol systém, ktorý vám umožní zistiť, ktorá pošta vám prichádza do cesty.

V aplikácii PostNL nájdete Môj príspevok, služba, ktorú si musíte zapnúť sami, a ak chcete, môžete dokonca dostávať upozornenia push, keď vám príde list. Túto možnosť môžete zapnúť aj pre balíčky. Upozorňujeme, že najmä pri balíkoch sa môže stať, že ako aplikácia webového obchodu, kde ste si objednali, tak aj aplikácia PostNL a dokonca možno aj vaša pošta vám bude posielať správy o jednej dodávke.

Niekedy je to trochu prehnané, ale vo všeobecnosti je „Moja pošta“ ideálnym spôsobom, ako sledovať, čo dostávate. Iste, ak napríklad máte svoju vlastnú spoločnosť, čo znamená, že niekedy môžete dostať balíčky, ktoré ste si nevybrali sami, potom to zostane pekné a prehľadné. Ak máte kód sledovania a sledovania balíka, môžete ho kedykoľvek zadať do aplikácie a zistiť, kde sa balík nachádza.

Track & Trace

That Track & Trace je metóda, ktorú používame už roky, ale na bežné listy a pohľadnice sa to nevzťahuje na My Post. Toto je pomerne nová služba od PostNL, ktorá vám poskytne veľa informácií o tom, ktorú poštu môžete očakávať. Po prebudení budete mať na telefóne často upozornenie, že vám príde obálka alebo karta a pravdepodobne budú doručené dnes. Aby ste mali lepší prehľad, bola vykonaná kontrola tejto poštovej položky.

Aj keď je táto služba užitočná, ak ste veľmi zvedaví alebo ak ste na dovolenke, má aj svoje nevýhody. Najmä s pohľadnicou bez obálky. Je to tak preto, lebo sa odošle skenovanie textu karty, takže ešte predtým, ako kartu budete mať v rukách, už viete, kto vám v ten deň špeciálnym spôsobom praje všetko najlepšie k narodeninám. Teraz neviete, ako vyzerá predná strana karty, ale škoda, že obsah už nie je prekvapením.

Spravidla je však užitočné vedieť, ktorá pošta prichádza. Kedysi ste museli čakať hodiny pri schránke s nádejou, že ten list od osoby x dnes dorazí. Teraz už prostredníctvom aplikácie viete, že si v ten deň nemusíte sadnúť. Alebo samozrejme preto, že hoci Mijn Post vie veľa, zatiaľ neplatí, že môže naznačovať, kedy bude list v ten deň doručený. Závisí to napokon od pracovnej doby, ktorú váš doručovateľ pošty používa, a od toho, či je pošta doručená včas, aby sa mohol poprechádzať alebo bicyklovať.

Pohľadnica

Ak by ste sa chceli niekomu vopred poďakovať za zaslanie pohľadnice, môžete zdieľať sken zásielky prostredníctvom aplikácie WhatsApp. To je užitočné napríklad aj vtedy, ak máte spolubývajúceho, ktorý nepoužíva aplikáciu PostNL. Tu prichádza tiež jedna z najväčších nevýhod tejto aplikácie PostNL. Ak vám niekto pošle lístok alebo ste si kúpili niečo špeciálne z internetového obchodu a nechcete, aby to vedel váš spolubývajúci / partner / rodinný príslušník, aplikácia PostNL vás môže zradiť. V minulosti ste sa mohli ubezpečiť, že ste doma v schránke boli pripravení zachytiť položku pošty, ale teraz vás už aplikácia PostNL zradí. Potom sa stále musíte uchýliť k osobnej digitálnej správe prostredníctvom e-mailu, WhatsApp alebo sociálnych médií.

Vo väčšine prípadov tok pošty nie je taký vzrušujúci a možnosť „Moja pošta“ je hlavne riešením. Napríklad, ak vás niekto pozve na večierok pomocou karty, môžete si do denníka vložiť správu, v ktorej musíte zostať na slobode bez toho, aby ste dostali kartu. Bohužiaľ, už teraz vidíte, že dostanete list napríklad od vlády, pretože vás zasiahlo, keď ste si mysleli, že ste unikli tancu. Nevidíte, aká vysoká je pokuta, ale keď získate skenovanie obálky s logom, pravdepodobne už toho viete dosť. Takže už ráno viete, že by mohlo byť lepšie, keby ste si ten gadget v ten deň nekúpili, pretože musíte nejaké peniaze odložiť na následky vášho jazdného správania.

Stručne povedané, v službe PostNL existuje obrovské množstvo aplikácií pre možnosť Môj príspevok. Máte záujem o použitie aj vy? Potom postupujte nasledovne.

Nastavte si moju poštu v aplikácii PostNL

  • Stiahnite si aplikáciu PostNL (Android a iOS) a prihláste sa do svojho účtu. Ak ešte nemáte účet, môžete si ho vytvoriť v aplikácii.

  • Potom idete na Účet a kliknite Môj príspevok. Prihlásiť sa.

  • Ten istý týždeň dostanete doma list. Zatiaľ ju nevidíte v priečinku Môj príspevok, pretože obsahuje kód na aktiváciu služby.

  • Aktivujte kód a môžete použiť Môj príspevok. Je len na vás, či chcete dostávať upozornenia push alebo zobraziť príspevok až po otvorení aplikácie sami.

Z aplikácie je tiež možné odstrániť skenované položky pošty. Ak to chcete urobiť, kliknite na príslušnú položku pošty a vyberte odpadkový kôš vpravo hore. Jedinou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, ak chcete tento list skutočne tajiť, je prísť domov skôr, aby ste ho mohli zachytiť. To je niečo, čo pre vás PostNL nemôže urobiť.

Na odosielanie pošty môžete tiež použiť aplikáciu PostNL. Po zakúpení digitálnej pečiatky dostanete číselný kód, ktorý napíšete na obálku. Šikovné, nemusíte byť doma na posielanie pošty a už nemusíte kontrolovať, či máte doma ešte známky. Prečítajte si o tom v našom článku: Takto si franšízujete list pomocou aplikácie PostNL.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found