Ako

Takto si poradíte so stalkerom na Facebooku

Môže sa stať, že na Facebooku získate zrazu veľa nechcenej a potenciálne strašidelnej pozornosti. Bohužiaľ, prenasledovanie a šikana sú na sociálnej sieti čoraz častejšie. Tu poskytujem niekoľko rád, čo môžete urobiť, aby ste sa s tým vyrovnali.

Ak vás niekto na Facebooku neustále uráža, rozrušuje, vyhráža sa vám alebo robí nechcené sexuálne návrhy, požiadajte ho, aby s tým prestal. Ak to bude pokračovať, máte do činenia so stalkerom. Prečítajte si tiež: Toto je na Facebooku povolené / nie.

Najskôr sa opýtajte sami seba, či sa cítite fyzicky ohrozený. Ak vás násilník vyhráža násilím alebo vás prenasleduje vo fyzickom svete alebo k vašim dverám, problém presahuje kyberšikanu. Musíte zavolať políciu.

Ak to nie je také zlé, skúste sa s danou osobou porozprávať. Ublížili ste mu nejako? Mali by ste sa ospravedlniť? Zistite, či môžete začať skutočnú konverzáciu.

Ak však táto taktika zlyhá, prestaňte s tým. Nechcete pôsobiť slabo alebo prchavo. Blokujte otravného človeka, aby vám nemohol iba tak niečo poslať na Facebook:

1. Kliknite na zámok v pravom hornom rohu a vyberte Ako zabránim tomu, aby ma niekto obťažoval?

2. Zadajte meno osoby (pravdepodobne bude stačiť krstné meno) a kliknite na ikonu Blokovať.

3. V zobrazenom dialógovom okne vyhľadajte príslušnú osobu (bude pravdepodobne v hornej časti) a kliknite na tlačidlo Blokovať ktorý je vedľa mena.

4. V tom Si si istý ...V dialógovom okne si môžete prečítať, čo sa stane. Zvážte možnosti a v prípade potreby kliknite na tlačidlo Blokovať [meno].

Samotné blokovanie nemusí stačiť. Aj keď použijete prísne filtrovanie, niektoré správy sa môžu dostať cez. Podľa Facebooku môže niekto, kto s vami nie je prepojený, zaplatiť za to, že sa jeho správy budú posielať do vašej Doručenej pošty namiesto do priečinka Ostatné. Podľa môjho názoru to nie je dobrá politika.

Najlepším riešením môže byť nakoniec zverejnenie. Vložte na svoju časovú os vysvetlenie, ktoré vám hovorí, o čo ide. Označte spoločných priateľov tým, že váš príbeh uvidia a prečítajú si ho. A hovorte o tom v reálnom svete alebo po telefóne s ľuďmi, ktorých dobre poznáte. Šikanovanie je oveľa jednoduchšie zvládnuť, keď máte sieť priateľov, ktorí vám pomáhajú.