Ako

Takto umiestnite Spotify do svojho zvukového systému

Tí, ktorí milujú hudbu, nemôžu ignorovať Spotify a im podobné. Toto je dilema pre majiteľov tradičnej hudobnej inštalácie. Nahradený kompletným zvukovým systémom so sieťovou funkciou alebo radšej len počúvate CD? Našťastie si nemusíte vyberať, pretože so správnym dostupným vybavením môžete Spotify vložiť do svojho zvukového systému.

Ak si zakúpite najnovší hudobný systém, je pravdepodobné, že má (bezdrôtovú) sieťovú funkciu. Výhodou, pretože vďaka tomu získate prístup k obrovským hudobným knižniciam Spotify, Deezer a Tidal. Ovládanie sa zvyčajne uskutočňuje prostredníctvom aplikácie, v ktorej jednoducho vyberiete požadovaný zoznam skladieb. Audiosystém potom načíta správne hudobné toky cez internet. Výhodou sieťovej funkcie je tiež to, že môžete streamovať svoje vlastné skladby z hudobných serverov, ako sú napríklad NAS alebo PC. V závislosti od použitého vybavenia môžete týmto spôsobom dokonca prehrávať zvukové súbory v štúdiovej kvalite.

Existuje veľa vhodných zariadení, ktoré sa dajú nájsť. Napríklad moderné prijímače Denon, Onkyo, Harman Kardon, Yamaha a Marantz majú obvykle (bezdrôtové) sieťové pripojenie. Môžete tiež zvážiť bezdrôtové reproduktory s integrovaným výkonovým zosilňovačom. S reproduktorom napríklad od Sonos, Bluesound alebo HEOS od Denonu už nepotrebujete nijaké samostatné vybavenie. Ale zdráhate sa zbaviť svojho kvalitného, ​​ale „hlúpeho“ audio systému? Buďte si istí, našťastie to nie je vôbec potrebné. Jednoducho urobíte tradičný hudobný systém „inteligentným“ bez toho, aby ste platili hlavnú cenu.

01 Smart TV

Aby váš audio systém bol inteligentný, často nie je vôbec potrebné dokupovať ďalšie vybavenie. Pravdepodobne už máte doma tie správne veci! To je napríklad prípad, ak vlastníte inteligentný televízor. V závislosti od značky a typu zariadenia, ktoré máte, sú k dispozícii aplikácie z hudobných služieb. Spotify už bohužiaľ nie je k dispozícii na mnohých inteligentných televízoroch. Napríklad švédska hudobná služba ukončila podporu pre zariadenia od spoločností LG, Philips a Sony. Našťastie Deezer ponúka týmto značkám vynikajúcu alternatívnu hudobnú službu. Spotify plánuje v budúcnosti predstaviť aplikáciu pre televízory LG. Spotify je k dispozícii na nových modeloch Samsung, ako aj na televízoroch vybavených operačným systémom Android TV.

Vstavaný Chromecast

Aj keď Spotify počas leta postupne ukončil podporu inteligentných televízorov, mnoho televízorov stále umožňuje používanie Spotify. Dôvod je ten, že čoraz viac modelov obsahuje zabudovanú funkciu Chromecast. Toto uľahčuje pripojenie k inteligentnej televízii zo smartphonu alebo tabletu. Z aplikácie Spotify potom naznačíte, že chcete prehrávať hudbu prostredníctvom inteligentnej televízie. Váš televízor teraz dokáže načítať správne zvukové toky z internetu prostredníctvom zabudovaného Chromecastu.

02 Pripojenie inteligentnej televízie

Prirodzene, chcete prehrávať zvuk zo smart TV cez prijímač a pripojené reproduktory. Hudba samozrejme vychádza oveľa lepšie ako v prípade zabudovaných reproduktorov inteligentných televízorov. Ak prijímač nie je taký bláznivý, pravdepodobne z tohto zvukového zariadenia do televízie už vedie kábel HDMI. Týmto spôsobom sa obraz z televízneho dekodéra, prehrávača médií alebo prehrávača Blu-ray prenáša na televíziu. Ak inteligentná televízia aj prijímač podporujú funkciu oblúka (spätný zvukový kanál), pošlete zvuk, ktorý inteligentná televízia generuje, priamo späť do prijímača. Potom nie je potrebné pripájať samostatný zvukový kábel. V nastaveniach smart TV a prijímača musíte stále aktivovať funkciu oblúka. Nie je k dispozícii pripojenie HDMI v kombinácii s oblúkom? V takom prípade pripojíte prijímač k televízoru pomocou optického kábla s / pdif alebo analógového kábla.

03 Aktualizácia firmvéru

Kúpili ste si prijímač asi pred tromi až štyrmi rokmi? Zhruba v tomto období bolo predstavené Spotify Connect, vďaka ktorému môžu zvukové systémy nezávisle načítať hudbu zo serverov Spotify. Smartfón alebo tablet funguje ako diaľkové ovládanie. Mnoho prijímačov a ďalších zvukových systémov z rokov 2013/2014 ešte nebolo pri zakúpení vybavených službou Spotify Connect. Výrobcovia ako Pioneer, NAD, Onkyo a Yamaha neskôr túto funkciu masívne pridali prostredníctvom aktualizácií firmvéru. Možno ste nikdy neaktualizovali, takže prichádzate o novú (sieťovú) funkčnosť. Uistite sa, že je vaše zvukové zariadenie vybavené najnovším firmvérom, kto vie, že stále môžete mať prístup k Spotify. Aktualizáciu zvyčajne vykonáte výberom nastavení siete niekde v ponuke. Majitelia zvukového zariadenia NAD môžu byť schopní fyzicky zabudovať do sieťovej funkcie alebo ju zabudovať prostredníctvom voliteľných modulov mdc. Mnoho zosilňovačov a prijímačov má modulárnu konštrukciu. To je dosť drahé.

04 Herná konzola

Ak je k vášmu audio systému pripojená herná konzola, môžete mať priamy prístup k Spotify. Túto hudobnú službu nájdete na PlayStation 3/4 a Xbox One. U spomínaných herných konzol používate na výber obľúbených skladieb aplikáciu Spotify na svojom smartfóne alebo tablete. Požadovaný zoznam skladieb môžete zvoliť aj prostredníctvom televíznej obrazovky. Je pekné, že hudba pokračuje v hraní aj po vypnutí televízora. Spotify funguje aj pri hraní hier, aj keď táto funkcia nie je k dispozícii na PlayStation 3. Na Xbox One si musíte najskôr nainštalovať aplikáciu Spotify sami. Hudobná služba je už štandardne integrovaná v rozhraní PlayStation.

Spotify Premium

Spotify je k dispozícii zadarmo, ale ak túto hudobnú službu využívate častejšie, nie je to také atraktívne. Na obrazovke sú pravidelné reklamy a po niekoľkých skladbách budete počuť aj hovorenú reklamu. Funkcia Spotify Connect je navyše k dispozícii iba plateným predplatiteľom na väčšine zariadení. Takže každý, kto chce hrať Spotify cez prijímač alebo multiroom systém, potrebuje predplatné Premium. Je výhodné, že skladby môžete ukladať aj offline na mobilnom zariadení, aby ste si mohli bez námahy vychutnať hudbu na cestách na miestach bez internetu. Si na pochybách? Prvých tridsať dní môžete nezáväzne vyskúšať Spotify Premium. Potom budete platiť 9,99 eura mesačne.

05 Bluetooth adaptér

Ak sa vám nedarí fyzicky pripojiť smartphone k hudobnému systému (jedným z predchádzajúcich spôsobov), zvážte zakúpenie adaptéra bluetooth. Jedná sa o kompaktné zariadenie, ktoré sa pripája k analógovému alebo digitálnemu vstupu prijímača. K prijímaču sa môžete pripojiť zo smartfónu alebo tabletu v okruhu asi desiatich metrov. Do prijímača môžete ľahko prenášať hudbu zo Spotify alebo z miestnych zoznamov skladieb. Môžete na to použiť Bluetooth zvukový adaptér Logitech (39,99 eur). Táto štvorcová skrinka má dva výstupy RCA a zvukový výstup 3,5 mm, takže môžete odoslať analógový zvuk do prijímača. K tomuto prijímaču môžete pohodlne pripojiť dve zariadenia Bluetooth. Drahšie prijímače Bluetooth majú často aj digitálny výstup S / PDIF (optický alebo koaxiálny). Je váš prijímač pripojený cez USB? Existujú aj bluetooth prijímače, ktoré pripomínajú USB kľúč. Zapojíte ho priamo do USB portu, potom sa ihneď pripojíte. Nakoniec existujú aj kompaktné prijímače Bluetooth s 3,5 mm konektorom.