Ako

Použite svoj iPad ako druhú obrazovku

Pre mnohých ľudí je iPad obrazovkou, ktorú si najviac prezerajú, je to najpoužívanejší monitor pre poštu, sociálne médiá, aplikácie a ďalšie. Svoju úlohu však musia zohrávať aj bežné počítače. Nechajte svoj iPad pracovať s počítačom Mac alebo PC, aby ste si doslova rozšírili prehľad o výpočtovom svete.

V tomto článku vysvetľujeme, ako môžete iPad používať ako externý displej pre váš počítač. IPad môže byť starý alebo nový model. Môže to byť váš predchádzajúci, ktorý zachytáva prach, alebo váš súčasný, ktorý používate ako tablet. Týmto počítačom môže byť stolný počítač alebo notebook so systémom Windows alebo Mac. Takže niečo pre každého. Prečítajte si tiež: Premeňte svoj iPad na prenosné kino.

Bezdrôtové alebo s káblom

Drôty sú čoraz viac minulosťou. Čiastočne vďaka iPadu, ktorý v sebe skutočne nesie všetko, a preto môže prechádzať životom bezdrôtovo. Žiadny sieťový kábel, žiadny kábel klávesnice, žiadny kábel myši. Okrem nabíjania je stále potrebný vodič. Väčšina aplikácií, ktoré premenia váš iPad na druhú obrazovku, preto môžu fungovať bezdrôtovo.

K tomu musíme urobiť nejaké pripomienky. Naše skúsenosti ukazujú, že plynulosť druhej obrazovky do značnej miery závisí od príslušnej siete Wi-Fi. Len na surfovanie po webe alebo sledovanie videa by mala wifi fungovať o niečo menej, ako je teoretické maximum. Rovnako ako auto nie vždy jazdí najvyššou rýchlosťou. Pre váš iPad ako externý monitor je rýchle pripojenie WiFi bez prílišného rušenia skvelé. V opačnom prípade sa vám na druhej obrazovke zobrazia nepríjemné závady zo šípky myši.

Viacplatformové

Ak chcete iPad použiť ako druhú obrazovku pre svoj laptop alebo počítač, potrebujete dve aplikácie, aplikáciu pre iPad a program pre Mac alebo Windows PC.

Spoločnosť Apple slúži veľkej časti tabletového sveta s iPadom, zatiaľ čo v počítačovom svete prevláda Windows. Najskôr pokryjeme aplikáciu, ktorá je multiplatformná. To znamená, že beží samozrejme na vašom iPade, ale môžete s ním iPad prepojiť k Windows aj OS X.

Splashtop

Splashtop je výrobca softvéru ponúkajúci multiplatformovú aplikáciu. Splashtop Extended Wireless Display 2 sa dodáva s programami pre Windows, Mac a dokonca aj Ubuntu. Aplikácia pre iPad tiež prichádza v bezplatnej skúšobnej verzii, ktorá vám zakaždým poskytne päť minút času na obrazovke. Po nainštalovaní aplikácie pre iPad (ktorá bude na vašom iPade umiestnená ako displej WiFi) si musíte do počítača / notebooku stiahnuť a nainštalovať takzvaný Splashtop Streamer. Toto je 19,7 MB bezplatné stiahnutie.

Softvér Streamer vyžaduje, aby ste prišli s a zadali bezpečnostný kód. Najskôr v softvéri v počítači a potom v aplikácii v iPade. Program vás navyše núti byť v bezpečí, pretože kód musí mať minimálne 8 znakov a obsahovať najmenej 1 číslo a 1 písmeno. Takže „12345678“ alebo „qwertyui“ bude zamietnuté.

Splashtop displej

Po prepojení aplikácie Splashtop Streamer a aplikácie môžete začať s dvoma obrazovkami. Možnosti konfigurácie získate rýchlym klepnutím tromi prstami na obrazovku iPadu. Tam môžete nastaviť, či chcete mať ostrejší alebo rýchlejší obraz. Ak zvolíte druhú možnosť, vytvorí sa na obrazovke Retina iPad Air, ktorý je pre obyčajný text trochu rozmazaný, a preto je ťažko čitateľný.

Na druhej strane, video na toto nastavenie dopadá celkom dobre. Nie je HD ostrý, ale v poriadku pre bežné potešenie zo sledovania. Prepnutie displeja na ostrejší obraz zlepšuje čitateľnosť textu, zostáva však menej ostrý ako na aký ste zvyknutí z iPadu.

Splashtop Extended Wireless Display 2 ***

cena: € 4,99

Veľkosť: 5,8 MB

Nevýhodou Splashtopu je, že softvér Streamer je všeobecný program, ktorý slúži aj ďalším aplikáciám od tohto vývojára, vrátane aplikácií pre spoločnosti na vzdialenú správu a dokonca aj na spúšťanie virtuálnych desktopov. Streamer teda obsahuje oveľa viac možností, ako o ktorých tu budeme diskutovať. Prítomnosť týchto funkcií môže spôsobiť, že rozhranie bude trochu mätúce pre jednoduché použitie ako rozšírenie obrazovky.