Ako

Čo by ste mali robiť, ak služba Windows Update nefunguje?

Windows Update zvyčajne bude fungovať dobre, ale tento nástroj sa môže pri aktualizácii zaseknúť. Samozrejme veľmi nepríjemné, pretože chcete, aby bol váš nový Windows 10 úplne aktuálny. Čo by ste mali robiť v takom prípade?

Ak služba Windows Update pri aktualizácii visí na určitom percente, je pravdepodobné, že nástroj skončil v slučke. Predtým, ako sa rozhodnete, že skutočne havarovalo, musíte počkať pomerne dlho, pretože indikátor priebehu sa na chvíľu zasekne a potom sa zrazu veľmi rýchlo posunie vpred. Ak sa zdá, že máte problémy s aktualizáciou Windows Update počas fázy sťahovania, najlepšie urobíte najskôr to, aby ste sa uistili, že to nesúvisí s rýchlosťou internetu. Prečítajte si tiež: Čistenie systému Windows 10 za okamih.

Ak ste sa rozhodli, že proces visí príliš dlho a problémom je skutočne samotný program Windows Update, môžete aktualizáciu resetovať pomocou príkazového riadka.

Typ Príkazový riadok na paneli vyhľadávania na paneli Štart vedľa tlačidla Štart. Kliknite pravým tlačidlom myši na aplikáciu vo výsledkoch vyhľadávania a vyberte Spustiť ako správca.

Potom sa otvorí príkazový riadok a vy môžete príkaz spustiť len prestaň wuauserv zastaviť aktualizáciu. Stlačte Zadajte spustiť príkaz. Potom napíšte proste zastav bity a znova stlačte Zadajte. Aktualizácia bola teraz úplne zastavená, takže cyklus je prerušený. Teraz môžete zavrieť príkazový riadok.

Otvor Prieskumník a choď do C: \ Windows \ SoftwareDistribution. Odstráňte súbory alebo priečinky, ktoré sa nachádzajú v tomto priečinku, ale nezabudnite samotný priečinok opustiť. Ak niektoré súbory nemôžete vymazať, pretože sa používajú, reštartujte počítač a skúste to znova. Po úspešnom odstránení celého obsahu priečinka reštartujte počítač.

Potom skúste znova spustiť službu Windows Update. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tento proces už teraz nezasekne.