Ako

Ovládanie Philips Hue: bluetooth alebo wifi?

Philips Hue teraz ponúka aj žiarovky podporujúce bluetooth. To je samozrejme skvelá alternatíva, ale musíte brať do úvahy určité obmedzenia. Stále chodíte na bluetooth alebo to nechávate na wifi?

Bohužiaľ, nové žiarovky Philips Hue s objímkou ​​GU10 alebo E27 nemôžu robiť toľko ako žiarovky s protokolom Zigbee, ktoré ovládate prostredníctvom WiFi pripojenia. Napríklad musíte zabezpečiť, aby ste si stiahli inú aplikáciu, konkrétne Philips Hue Bluetooth (Android, iOS). Na balení žiarovky je zreteľne uvedené, či túto aplikáciu potrebujete alebo nie. Ak to nevidíte, nemôžete tieto žiarovky ovládať pomocou bluetooth, iba pomocou wifi.

Rozdiely Philips Hue s Bluetooth alebo Zigbee

Jedným z obmedzení je, že do aplikácie môžete pridať iba desať žiaroviek, v porovnaní s päťdesiatimi v inej aplikácii Philips Hue. Okrem toho musíte byť vždy pri obsluhe svetiel, čo je samozrejme logické, pretože máte do činenia s bluetooth. Lampy nemôžete ovládať z iného miesta, pretože nepoužívate mostík, ktorý je potrebný na ovládanie žiaroviek pomocou WiFi. Preto musíte byť pri rozvrhoch opatrnejší, budete si teraz myslieť, ale aj potom máme zlé správy: časovače a rozvrhy nie sú podporované.

Navyše nie je možné kombinovať príslušenstvo s Bluetooth lampami a môžete použiť jedného hlasového asistenta, konkrétne Amazon Alexa. Našťastie pomocou príkazu ako „Alexa, stlmte svetlá“ môžete bez aplikácie vybaviť niekoľko vecí. Je tiež škoda, že nie sú k dispozícii ani funkcie prebudenia a spánku. Svetlá sa teda nevypínajú postupne skoro ráno, ani sa nevypínajú postupne na konci dňa. Kombinácia LED žiaroviek s žiarovkou Philips Ambilight tiež nie je možnosťou.

Podobnosti Philips Hue s bluetooth alebo Zigbee

Vyššie uvedené znie samozrejme veľmi negatívne, ale nemusí to tak byť. Ak hľadáte inteligentné žiarovky, ktoré nechajú WiFi sieť na pokoji, potom ste okamžite našli, čo ste hľadali. Navyše je skutočne potrebné nájsť podobnosť. Napríklad pomocou aplikácie môžete sami stlmiť žiarovky, použiť spínač osvetlenia Philips Hue a nastaviť teplotu aj teplo svetla. Ďalej môžu žiarovky zobrazovať až šestnásť miliónov farieb a je možné použiť prednastavené scény.