Ako

Kde nájdete produktový kľúč Windows 10?

Pre mnohých ľudí je Windows 10 aktualizáciou alebo už predinštalovanou v novom systéme. Čo však v prípade, že chcete vykonať čistú inštaláciu systému Windows 10? Potom samozrejme potrebujete produktový kód. Tu si môžete prečítať, kde nájdete produktový kľúč systému Windows 10.

Pre veľa ľudí je Windows 10 aktualizáciou alebo predinštalovaním na nový počítač. Aktivácia potom prebehne automaticky. Čo však v prípade, že chcete vykonať čistú inštaláciu systému Windows 10? Kde nájdete produktový kľúč? Prečítajte si tiež: Ako udržiavať Windows 10 čerstvý a čistý.

Na zabezpečenie čistej inštalácie systému Windows zvyčajne potrebujete produktový kľúč operačného systému, aby spoločnosť Microsoft mohla overiť, či ide o legálnu verziu.

Digitálny podpis

Windows 10 je však možné aktivovať aj bez takéhoto kódu, ak už má Microsoft od vášho počítača digitálny podpis. Takýto podpis sa vytvorí a uloží počas aktivácie vašej aktualizácie. V takom prípade môžete vykonať čistú inštaláciu bez kódu Product Key, pretože spoločnosť Microsoft jednoducho rozpozná váš počítač.

Ak sa však zmenil hardvér v počítači alebo ak máte úplne nový počítač alebo notebook, budete stále potrebovať produktový kľúč, pretože spoločnosť Microsoft zariadenie nerozpozná.

Tento kód nájdete na zadnej alebo spodnej strane vášho PC alebo notebooku, ak je vo vašom prístroji Windows 10. Ak ste si kúpili Windows 10 ako digitálny softvér na stiahnutie, dostanete od spoločnosti Microsoft e-mail s kódom Product Key. Ak ste si kúpili Windows 10 v obchode, produktový kľúč je na štítku v krabici.

Kontaktujte spoločnosť Microsoft

Môžete tiež kontaktovať spoločnosť Microsoft, ak vaše zariadenie nie je možné aktivovať. Po položení niekoľkých bezpečnostných otázok vám služba podpory môže aktivovať operačný systém, ak je im jasné, že skutočne vlastníte legálnu kópiu.

Nepoužívajte softvér, ktorý tvrdí, že dokáže určiť produktový kľúč, pretože takéto programy často poskytujú všeobecný aktivačný kód pre Windows 10, ktorý je pre vás k ničomu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found